SZUKASZ PRACY? Zadzwoń! 537 979 589 Telefon alarmowy dla opiekunek za granicą. Czynny 24h. - 535 228 007

CV dla opiekunki osób starszych

CV dla opiekunki osób starszych

CV (Curriculum Vitae) to dokument aplikacyjny pozwalający na ubieganie się o interesującą daną osobę posadę. Jest to pierwszy dokument, jaki ujrzy potencjalny przyszły pracodawca, dobrze więc, by odpowiednio się prezentowało. Właściwie zredagowane CV dla opiekunki znacznie zwiększa szansę na zatrudnienie.

 

Jakie są cechy dobrego CV dla opiekunki osób starszych?

  • CV to narzędzie w pewnym sensie marketingowe. Trzeba więc się w nim trochę “sprzedać”. Nie warto ograniczać się tylko do wymienienia swoich wcześniejszych stanowisk i miejsc pracy, w każdym z nich dobrze jest dodać kilka zdań o obowiązkach. Trzeba jednak pamiętać, by podkreślić te rzeczy, które pokażą kompetencje przydatne na stanowisku opiekunki. Przykładowo, jeśli wcześniej pracowało się w obsłudze klienta jakiejś firmy, dobrze podkreślić umiejętność pracy w dużym stresie, radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi oraz łatwość nawiązywania kontaktów.
  • Warto zadbać o wizualna stronę dokumentu. Jak już zostało wcześniej wspomniane, jest to pierwszy dokument jaki zobaczy rekruter a pierwsze wrażenie bardzo się liczy. W Internecie znaleźć można dużo różnych, ciekawych szablonów. Należy mieć na uwadze, żeby CV wyglądało jak najbardziej profesjonalnie. Dodawanie do CV zdjęcia typu selfie z lustra nie jest dobrym pomysłem.
  • Nie należy w CV kłamać i niepotrzebnie wyolbrzymiać swoich doświadczeń. Owszem, dobrze wyciągnąć z tego to, co najlepsze, ale prędzej czy później pracodawca Zweryfikuje posiadane kwalifikacje. W CV dla opiekunki dobrze jest określić znajomość języków obcych. Jeśli przyszła opiekunka osób starszych zna język niemiecki stopniu komunikatywnym, ale nie płynnym, to nie powinna poziomu językowego zawyżać. Jest to też istotne dla przyszłego podopiecznego oraz jego rodziny. Nie każdy senior wymaga perfekcyjnej znajomości języka, ale czasem zdarza się, że w ogłoszeniu widnieje to jako wymóg obligatoryjny. W przypadku raczej słabej znajomości języka dobrze jest wziąć pod uwagę dodatkowe lekcje – zwiększy to szanse na to, by praca w opiece seniora w Niemczech była w zasięgu ręki.
  • Nie należy też ukrywać swoich zainteresowań i pasji. To pokazuje pracodawcy, że dana osoba jest pełna życia,energii i lubi poszerzać swoje horyzonty. Warto też pochwalić się doświadczeniem w pracy lub kontaktach z seniorami. Korzystną pozycją będzie też praca w wolontariacie, która okazuje empatię i chęć niesienia pomocy, cechy u opiekunki osób starszych bardzo pożądane.

 

Po napisaniu i złożeniu CV należy też odpowiednio przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Jest to temat na osobny artykuł, ale warto pamiętać o tym by zachować spokój i opanować nerwy – wtedy z pewnością dobre pierwsze wrażenie zostanie zrobione a praca dla opiekunki będzie właśnie Twoja.