SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Bezpieczna praca dla opiekunki seniora? Tylko z agencją!

Niejeden opiekun osoby starszej podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę. Dlaczego? Z prostego powodu – praca w opiece w Niemczech jest lepiej płatna, niż w Polsce. Rynek niemiecki oferuje także korzystniejsze warunki zatrudnienia. Ofert pracy jest bardzo dużo i wydaje się, że każdy kandydat znajdzie coś dla siebie. Jednak w rzeczywistości nie wszystkie ogłoszenia są warte uwagi. Niektóre pochodzą z wątpliwych źródeł, inne zostały opublikowane przez niesprawdzonego pracodawcę. Warto więc przed wyjazdem sprawdzić, czy oferowana praca jest legalna i bezpieczna. Masz do wyboru rodzinę polecaną przez znajomego, ogłoszenie osoby prywatnej i agencję opiekunek? Zobacz, którą opcję wybrać.

Praca w opiece w Niemczech polecona przez znajomego

Praca z polecenia jest bardzo kuszącą opcją. Zwłaszcza, jeśli powiedział Ci o niej ktoś z rodziny, znajomy albo przyjaciel. W Polsce taki sposób szukania zatrudnienia jest bardzo popularny, ale w przypadku pracy w Niemczech lepiej tego unikać. Nie chodzi tu tylko o zaufanie czy jego brak – z reguły przecież przyjaciel, kuzynka czy ciocia chcą dla Ciebie jak najlepiej. Jednak nie zawsze dokładnie wiedzą, co polecają. Być może to oni dostali ofertę pracy w opiece w Niemczech, ale nie chcą wyjeżdżać i dlatego proponują ją Tobie. A skoro nie są zainteresowani ogłoszeniem, to pewnie go nie sprawdzili.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zweryfikuj więc pracodawcę. Dowiedz się, jakie warunki oferuje i czy praca jest w pełni legalna. Dobrze jest też poszukać opinii o nim w internecie, spytać innych opiekunek, czy jest im znany. Pod uwagę bierz tylko sprawdzone, rzetelne oferty. Zapytaj znajomego, czy pracował już u tego seniora. Jeśli tak – i dodatkowo ofertę przedstawiła mu dobra agencja – śmiało możesz korzystać z tej możliwości. Lepiej jednak nie decydować się na wyjazd do pracy w ciemno.

praca w opiece z polecenia

Opieka nad starszą osobą: prywatne ogłoszenie

Niemieckie rodziny często szukają opiekunów na własną rękę. Chcą, by ich bliski: rodzic, dziadek, wujek, ciocia – szybko zyskali fachową pomoc. W tym celu zamieszczają ogłoszenia pod tytułem „szukam opiekunki do starszej osoby” na portalach i forach internetowych. Oferty można też znaleźć w gazetach. Warto zwrócić uwagę, że nie są one zbyt rozbudowane. Zazwyczaj jest to tylko informacja, że rodzina szuka opiekunki oraz numer telefonu. Jeśli osoba zainteresowana zadzwoni i wyrazi chęć podjęcia pracy, rodzina podaje termin rozpoczęcia zlecenia. Na tym kontakt się kończy.

Nie wiadomo jednak, co opiekun osoby starszej zastanie na miejscu. Czy rzeczywiście będzie tam przebywać senior potrzebujący opieki? I czy rodzina będzie w stanie zapłacić za pracę? Zwróć uwagę na to, czy potencjalny pracodawca chce podpisać umowę. Zwykle osoby podejmujące pracę w opiece nad osobą starszą prywatnie nie dostają żadnego dokumentu. Nie mają więc żadnego zabezpieczenia prawnego, odprowadzanych składek zdrowotnych i społecznych. Nie mogą też skorzystać z darmowej opieki zdrowotnej za granicą.

Dlaczego warto wybrać zatrudnienie przez agencję?

Powyższe sposoby znajdowania pracy w opiece mają jedną, znaczącą wadę. Nie gwarantują, że zatrudnienie będzie legalne, praca stabilna, a pieniądze wypłacane terminowo. Ty wywiązujesz się ze swoich obowiązków, a rodzina może uznać, że nie da Ci wynagrodzenia. I chociaż takie działania są bezprawne i surowo karane, wciąż się zdarzają, i to wcale nie rzadko. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że pracujesz w Niemczech zgodnie z prawem, nawiąż współpracę z profesjonalną agencją, taką jak Veritas. Dlaczego warto? Umowę masz w ręku jeszcze przed wyjazdem. Na spokojnie możesz ją przeczytać i jeśli masz jakieś wątpliwości, porozmawiać z koordynatorem.

opiekunka szuka pracy

Uczciwy pracodawca powie Ci, na czym dokładnie będzie polegała opieka nad starszą osobą – w ogłoszeniu masz wszystkie najistotniejsze informacje. Nie musisz się też martwić o ubezpieczenie i odprowadzanie składek. Agencja załatwia za Ciebie wszystkie formalności, zapewnia też przejazd na miejsce zlecenia i zakwaterowanie. Wykaz obowiązków, warunki zatrudnienia, wysokość pensji, dzień wypłaty – wszystko masz na umowie.

Czego więc możesz spodziewać się w Agencji Veritas?

  • umowy na jasnych zasadach i wysokich kwot wynagrodzenia,
  • legalnej pracy w Niemczech,
  • bezpłatnego przejazdu bezpośrednio na miejsce pracy w Niemczech i z powrotem,
  • bezpłatnego zakwaterowania w domu podopiecznego,
  • odprowadzania składek ZUS,
  • karty Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego,
  • stałej opieki koordynatora,
  • przydatnych szkoleń i kursów językowych,
  • atrakcyjnych premii i dodatkowych możliwości dla opiekunek.

Jeśli więc szukasz pracy jako opiekun osoby starszej, warto skorzystać z oferty renomowanej agencji. Dzięki temu zadbasz o swoje bezpieczeństwo i będziesz mieć gwarancję, że znajdziesz pracę odpowiadającą Twoim wymaganiom.