Z myślą o zapewnieniu Państwu jeszcze lepszej obsługi od stycznia 2020 roku firmy Veritas, Mycare24 i Pflegehelden łączą się w jedną firmę Veritas Group.
SZUKASZ PRACY? Zadzwoń! 537 979 589 Telefon alarmowy dla opiekunek za granicą. Czynny 24h. - 535 228 007
Informujemy, iż 24.02.2020 po godzinie 16:00 rozpoczynamy prace techniczne, przez co kontakt z naszym oddziałem we Wrocławiu będzie utrudniony. Dzięki wprowadzonym zmianom, po konsolidacji marek, od 25.02.2020 naszym głównym numerem kontaktowym z działem rekrutacji stanie się 71 75 88 150. Tym samym numer 71 72 42 660, należący wcześniej do rekrutacji Opieka Mycare24 będzie nieaktualny.

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Niemczech

Często opiekunki osób starszych w Niemczech zastanawiają się, czy jej podopieczni celebrują Dzień Babci i Dzień Dziadka. W Polsce 21 i 22 stycznia to dni wyjątkowe, kiedy świętujemy obecność i miłość do naszych seniorów. Wędruje się wówczas do babć i dziadków w odwiedziny, przynosząc kwiaty i upominki. Oczywiście, jak to u babci, można przy okazji liczyć na pyszny obiad, bo w babcinych oczach każde z nas jest wiecznie za chude.
babcia w Niemczech

Jak obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka w Niemczech?

U naszych zachodnich sąsiadów jest jednak zupełnie inaczej. Dzień Dziadka w Niemczech nie jest tam obchodzony w ogóle, zaś święto babci jest ruchome i wypada w drugą niedzielę października. Co więcej, jest to stosunkowo nowy twór, wcześniej babcie również nie miały swojego święta. Jest to jedna z tych rzeczy, która świadczy o różnicach kulturowych między Polską a Niemcami. Ze względu na to, że jest to święto dość nowe, nie ma swojej szczególnej tradycji świętowania.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by opiekunka “przyniosła” nieco Polski do domu seniora i w jego dniu złożyła mu życzenia czy przygotowała skromny podarunek. Warto na ten dzień zaprosić też najbliższych starszej osoby. Podopieczny z pewnością się ucieszy, a opiekunka wzmocni w ten sposób więzi z seniorem.

dziadkowie Niemcy

A jak Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzi się w innych częściach świata?

W Polsce zwyczaj świętowania dnia babci sięga 1964 roku i kultywowany został rok później w Poznaniu. Jako “pretekst” dla uczczenia gry aktorskiej i zaangażowania jednej z babć. Zostało to pozytywnie przyjęte i “poszło w Polskę”, dzięki czemu seniorki zyskały swoje święto, czyli Dzień Babci.

Dzień babci i Dzień Dziadka obchodzony jest praktycznie w każdym zakątku świata, ale w innych terminach niż w Polsce (poza Bułgarią). Dzień babci we Francji obchodzony jest w marcu, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie we wrześniu, zaś w odległej Brazylii w lipcu. W Japonii zaś uważa się, że starszym ludziom należy się świętowanie i wyrażanie wdzięczności i szacunku przez cały rok. Niemniej i tam starsze osoby mają swoje święto i wypada ono 15 września.