SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Etapy rekrutacji opiekunek do pracy w Niemczech

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz pracę jako opiekunka osoby starszej, czy masz już doświadczenie w zawodzie, za każdym razem przechodzisz proces rekrutacji. Warto więc wiedzieć, na czym dokładnie polega rekrutacja do opieki w Niemczech i jakie są jej etapy. Prześledź je razem z nami, a później zdecyduj, czy praca opiekunki osób starszych jest dla Ciebie.

Czego opiekunka osoby starszej może się spodziewać?

Jeśli opiekun lub opiekunka nawiązuje współpracę z agencją, z pewnością weźmie udział w procesie rekrutacyjnym. Dlaczego jest on tak istotny? Dzięki niemu poznajemy oczekiwania opiekuna, jego kwalifikacje i predyspozycje do wykonywania zawodu. Veritas jest doświadczoną firmą opiekuńczą i przykłada duża wagę do dokładnego przeprowadzenia czynności rekrutacyjnych. Starannie wybieramy zarówno opiekunki do osoby starszej, jak i rodziny niemieckie, z którymi współpracujemy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby każdy kandydat znalazł ofertę zgodną ze swoimi preferencjami, a każdy podopieczny – jak najlepszą opiekunkę.

Proces rekrutacji opiekunki osób starszych w Niemczech

Rekrutacja do pracy w opiece w Niemczech niemal zawsze wygląda tak samo. Składają się na nią następujące etapy:

Zgłoszenie się kandydata do pracy

Pierwszy krok leży po Twojej stronie – musisz nas poinformować, że chcesz pracować jako opiekun lub opiekunka osoby starszej. Możesz to zrobić w najwygodniejszy dla siebie sposób: telefonicznie, mailowo, poprzez formularz na stronie internetowej albo osobiście w biurze. Nie musisz wybierać się do centrali, wystarczy że znajdziesz w okolicy najbliższe biuro regionalne Veritas. Jeśli chcesz spotkać się z nami osobiście, zabierz ze sobą dokumenty. Przyda się dowód osobisty oraz dyplomy i referencje potwierdzające kwalifikacje. Twoje zadanie wykonane, teraz pora na nasz ruch. Odpowiadamy na kazde zgłoszenie tak szybko, jak to tylko możliwe.

opiekunka do osoby starszej

Rozmowa rekrutacyjna

Kolejnym etapem jest spotkanie z rekruterem lub rozmowa telefoniczna. Jest to czas, w którym chcemy się jak najwięcej o Tobie dowiedzieć. Oczekujemy, że opowiesz nam o sobie, o swoich doświadczeniach i preferencjach dotyczących pracy w opiece w Niemczech. Również Ty możesz zadawać pytania – nie obawiaj się tego robić, gdy jakaś kwestia Cię nurtuje. Nasi konsultanci rozwieją Twoje wątpliwości. Będziemy też chcieli sprawdzić Twój poziom znajomości języka niemieckiego. Dziś znalezienie pracy w niemieckiej opiece bez języka jest bardzo trudne. Rodziny seniorów chcą przyjmować opiekunki, które dogadają się z ich bliskimi. Krótki test pomoże nam dopasować Ci zlecenie, na jakim poczujesz się komfortowo.

Podpisanie umowy

Jeśli poprzednie etapy przebiegły pomyślnie dla obu stron, to następnym jest podpisanie umowy. Dajemy Ci czas na jej dokładne przeczytanie, zapoznanie się ze wszystkimi punktami i wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości. Dbamy o komfort naszych Opiekunek i Opiekunów, dlatego wraz z umową oferujemy pełen pakiet wsparcia. U nas możesz odbyć kursy językowe, szkolenia z pierwszej pomocy i specjalistycznej opieki nad osobami starszymi. Każdy opiekun jest u nas objęty obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym ZUS. Pomagamy w wyrobieniu karty EKUZ i zorganizowaniu druku A1. To my pokrywamy koszty przejazdu na miejsce zlecenia i z powrotem, a podczas Twojego pobytu w Niemczech zapewniamy stały kontakt i opiekę koordynatora.

rekrutacja do pracy w opiece

Opiekunka osoby starszej: kim powinna być?

Praca w opiece jest zajęciem specyficznym i nie należy do najłatwiejszych. Mamy jednak dobrą wiadomość. Rodziny seniorów zwykle podają nam informacje na temat tego, jaka powinna być opiekunka. Nad osobami starszymi często trzeba roztoczyć specjalistyczną opiekę, zwłaszcza wtedy, gdy stan zdrowia ogranicza ich samodzielność. Niektórzy podopieczni wymagają pomocy podczas poruszania się lub korzystania z toalety. Opiekunka powinna być więc sprawna fizycznie i silna. Nie dotyczy to jednak każdego zlecenia, dlatego przedstawiając oferty pracy, zawsze omawiamy zakres obowiązków i stan zdrowia osoby starszej.

Jesteś cierpliwa, lubisz pomagać innym i poznawać ludzi, cechuje Cię asertywność i spokój? Czujesz sympatię do starszych ludzi, otaczasz ich troską i serdecznością? Gratulacje – opiekunka osoby starszej to zawód dla Ciebie. Skontaktuj się z nami już dziś!