SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Jak długo trzeba czekać na pracę w opiece w Niemczech?

Zdecydowałaś się pracować jako opiekunka w Niemczech. Przeglądasz dostępne ogłoszenia i zastanawiasz się, które wybrać. Jednak w Twojej głowie wciąż pojawia się pytanie: jak długo będę musiała czekać na wyjazd? Wszystko zależy od długości procesu rekrutacji i od tego, czy wybierzesz ofertę pracy od zaraz, czy standardowe ogłoszenie. Praca w opiece w Niemczech ma specyficzny charakter, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Przeczytaj poniższy tekst, a wszystko stanie się jasne.

Praca w opiece w Niemczech powinna być legalna

Niezależnie od tego, na którą ofertę zatrudnienia się zdecydujesz, najlepszym wyjściem będzie współpraca z polecaną agencją pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Firma opiekuńcza jest w stanie zagwarantować swoim opiekunkom nie tylko bezpieczeństwo, ale też szereg przywilejów. Natomiast praca „na czarno” niesie za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Jest to bowiem złamanie prawa, zarówno polskiego, jak i niemieckiego, grożące wysokimi karami finansowymi. Pamiętaj, że praca w opiece w Niemczech bez umowy nie jest jedynym sposobem, by móc wyjechać od zaraz. Również renomowane agencje oferują taką możliwość. Sporo zależy też od liczby formalności, jakie trzeba wypełnić i od szybkości działania – Twojego oraz agencji.

Współpracując z firmą opiekuńczą, posiadasz ubezpieczenie i masz opłacane wszelkie potrzebne składki (zdrowotne i społeczne). Dzięki temu możesz w razie potrzeby skorzystać z usług służby zdrowia, tak w Polsce, jak i w Niemczech. Agencja odprowadza od Twojego wynagrodzenia również składki emerytalne bądź rentowe. W tym celu zgłasza do ZUS oraz NFZ fakt, że pracujesz za granicą. Ty natomiast możesz być spokojna o swoją przyszłość. Warto wspomnieć, że mimo odliczenia tych wszystkich składek Twoje wynagrodzenie pozostaje atrakcyjne. Oczywiście to, jaką sumę otrzymasz na umowie, zależy od Twojego doświadczenia i kwalifikacji, a także od stopnia trudności samej szteli.

praca opiekunki w Niemczech od zaraz

Rekrutacja opiekunki do pracy za granicą

Jak długo będziesz musiała czekać na wyjazd do opieki w Niemczech? Odpowiedź jest jedna: to zależy, głównie od standardów obecnych w wybranej agencji. Każda firma ma inne sposoby działania, dlatego trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ile potrwa cały proces. W Agencji Veritas dokładamy wszelkich starań, by był on szybki, a przy tym przyjazny i szczegółowy. Wiemy, że dokładne dopasowanie zlecenia do opiekunki (i odwrotnie) jest bardzo ważne. Dlatego skupimy się na rozmowie z Tobą, poznaniu Twoich oczekiwań i wymagań. A jeśli już teraz chcesz wiedzieć, w jakim terminie możesz wyjechać, sprawdź aktualne oferty pracy. W każdej z nich widnieje data rozpoczęcia zlecenia, którą ustalamy wraz z niemieckimi rodzinami.

Jak możesz się z nami skontaktować? Wystarczy, że zadzwonisz do nas, odpowiesz na konkretne ogłoszenie albo wypełnisz formularz zgłoszeniowy. Sama możesz wybrać najwygodniejszą dla Ciebie formę kontaktu. Jeżeli starasz się o pracę w opiece w Niemczech po raz pierwszy, radzimy zacząć od formularza. Dzięki temu konsultant będzie wiedział, jaką ofertę Ci zaproponować. Teraz wystarczy, że poczekasz na kontakt z naszej strony. Konsultant zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną, w trakcie której sprawdzi Twoją znajomość języka niemieckiego. Jeśli rozmowa wypadnie pomyślnie, doradzi, jakie dokumenty przygotować, i wesprze w załatwieniu formalności. A jeżeli interesuje Cię praca opiekunki w Niemczech od zaraz, cały proces będzie przebiegał tak szybko, jak to tylko możliwe.

oferty pracy opieka Niemcy

Czy praca w opiece w Niemczech od zaraz to dobry wybór?

Wiele opiekunek interesuje się ofertami z opcją wyjazdu „od zaraz”. Chcą jak najszybciej podjąć pracę – z powodów finansowych, osobistych lub jakichkolwiek innych. Warto jednak zachować przy tym czujność. Wiele ogłoszeń, szczególnie prywatnych, obiecuje szybki i łatwy zarobek; rzeczywistość jednak często okazuje się inna. Oferty pracy „na już” to zazwyczaj trudniejsze, bardziej wymagające sztele. Wyjeżdżają na nie głównie doświadczone opiekunki, które mają szerokie kwalifikacje i pracowały w różnych warunkach. Dobrze jest więc rozważnie dobierać ogłoszenia, które Cię interesują. Daj sobie nieco więcej czasu, przejrzyj oferty, poproś o radę konsultanta z agencji. I przede wszystkim wybieraj te ogłoszenia, które są szczegółowo opisane. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz ogłoszenia z różnymi terminami wyjazdu. Możesz więc samodzielnie zdecydować, kiedy chcesz rozpocząć pracę w niemieckiej opiece. W ten sposób dopasujesz zlecenie do swoich potrzeb i oczekiwań. Większość zleceń trwa 8 tygodni, ale jeśli chcesz pracować krócej lub dłużej, porozmawiaj o tym z konsultantem. Podczas rekrutacji udzielimy Ci wszystkich informacji potrzebnych do rozpoczęcia pobytu na szteli. Omówimy Twoje przyszłe zarobki, zapisy w umowie, termin wyjazdu, zakres obowiązków i formalności, których trzeba będzie dopełnić. Zatem – bez względu na to, czy planujesz rozpocząć pracę opiekunki w Niemczech od zaraz, czy wolisz poczekać dłużej na zlecenie – skontaktuj się z nami. Z radością witamy zarówno nowych Opiekunów, jak i naszych stałych pracowników. Dla każdego mamy przejrzyste warunki zatrudnienia oraz atrakcyjne zarobki.