SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Jak wybrać najlepszą agencję opiekunek osób starszych?

Zdecydowałaś się wyjechać do pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech. Tylko jak wybrać najlepszą agencję opiekunek osób starszych? Czym się kierować i na co zwracać uwagę, szukając pracy? Istnieje kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze zatrudnienia.

Firmy, które zajmują się zatrudnianiem opiekunek osób starszych, oferują wiele atrakcyjnych miejsc pracy. Jednak nie wszystkie z nich są sprawdzone i należy być bardzo ostrożnym w wyborze agencji, z którą się wyjeżdża. Wiedza na temat najlepszych agencji opiekunek osób starszych bardzo pomaga w kwestii wyboru bezpiecznej pracy. Społeczeństwo się starzeje, a w Niemczech jest to szczególnie widoczne — nic więc dziwnego, że agencji pracy dla opiekunek jest coraz więcej. Wybór tej odpowiedniej nie jest łatwy, dlatego postaramy się w nim pomóc.

opiekunki niemcy

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej firmy?

Opieka nad osobami starszymi jest coraz bardziej popularnym zajęciem wśród Polek. Wolą one wyjeżdżać do pracy w Niemczech dla opiekunek, niż pracować za niewielkie pieniądze w kraju. Jak jednak wybrać firmę, która nas nie oszuka? Jest kilka sposobów na to, aby sprawdzić, czy dana agencja jest godna zaufania.

Można do nich zaliczyć takie informacje jak:

 • KRS – powszechnie znany Krajowy Rejestr Długów. To prosty i bardzo skuteczny sposób na sprawdzenie, czy agencja działa na rynku pracy i czy jest zarejestrowana. Wystarczy podany numer KRS wpisać na stronie http://www.krs-online.com.pl.
 • Strona internetowa – wszelkie informacje związane z działalnością firmy powinny znaleźć się na jej stronie internetowej. Wiadomo, że obecnie szukamy wszystkiego w Internecie, dlatego każda dbająca o swój wizerunek firma powinna posiadać przejrzystą stronę internetową, na której znajdą się wszelkie potrzebne informacje.
 • Opinie — niezawodnym sposobem jest sprawdzenie opinii innych osób zatrudnionych w konkretnej agencji. Znaleźć je można na forach internetowych, na profilach w social mediach, a czasami nawet na stronie firmy. Należy jednak pamiętać o tym, że bardzo często są to opinie negatywne i mogą być nieobiektywne, dlatego warto przejrzeć kilka miejsc.
 • Referencje – łatwiej jest dokonać wyboru, jeśli ktoś nam poleca dane miejsce. Jeśli ktoś z naszego otoczenia korzystał już z usług konkretnej agencji opieki osób starszych, to możemy go poprosić o rekomendacje.

Dodatkowo warto zadzwonić, dopytać o szczegóły i najzwyczajniej w świecie szczerze porozmawiać. Jeśli jednak firma, którą jesteśmy zainteresowani ma wiele negatywnych opinii, to należy poszukać czegoś innego. Wybór jest ogromny a wiadomości na ten temat coraz więcej. Pracę jako opiekunka osób starszych rozpocząć można ze sprawdzoną placówką, która pomoże nie tylko w znalezieniu odpowiedniego miejsca, ale również pozwoli uporać się szybko z wszelkimi formalnościami.

rozmowa

Jak wybrać odpowiednią ofertę pracy?

Jeśli chcemy wyjechać za granicę, najpierw trzeba zweryfikować obecne na rynku ogłoszenia i agencje pracy. Niemcy posiadają wiele atrakcyjnych ofert, istnieją jednak aspekty, na jakie należy zwracać uwagę przy wyborze zlecenia. Czytajmy uważnie informacje, które są w nim zawarte.

Zwróćmy uwagę czy w ofertach pracy w Niemczech znajdują się takie informacje jak:

 • Wysokość wynagrodzenia netto/brutto miesięcznie za zlecenie;
 • Dokładnie opisany stan zdrowia podopiecznego (wypisane schorzenia, na jakie cierpi osoba starsza);
 • Miejsce zlecenia;
 • Wymagania dotyczące obowiązków, jakie ma wykonywać opiekunka osoby starszej;
 • Wymagania odnośnie znajomości języka oraz umiejętności (np. czy osoba zainteresowana zatrudnieniem powinna mieć prawo jazdy);
 • Dokładny czas trwania zlecenia;
 • Informacje odnośnie warunków mieszkalnych (dostęp do łazienki, z kim mieszka senior itd.).

firma

Poza wyborem odpowiedniej oferty pracy w Niemczech należy zwrócić uwagę również na kwestie formalne. Nigdy nie decydujmy się wyjeżdżać bez zawartej umowy, ponieważ nie ma się wtedy żadnych gwarancji i zabezpieczenia. Warto przeczytać dokładnie zawartą umowę i skonsultować z agencją kwestie niezrozumiałe. W takim dokumencie powinny zostać zawarte informacje dotyczące wysokości wynagrodzenia, czasu trwania zlecenia oraz obowiązków związanych z opieką nad podopiecznym.

Czym jeszcze charakteryzuje się dobra agencja pracy? Niemcy chcą, by opiekunki były zatrudniane do legalnej pracy. Potwierdzeniem takiego zatrudnienia i zgłoszenia umowy do odpowiednich instytucji jest PIT 11. Każdy pracodawca jest zobowiązany do wystawienia takiego dokumentu pod koniec roku rozliczeniowego. Kolejnym ważnym aspektem jest ubezpieczenie. W trakcie ustalania warunków pracy z koordynatorem zapytajmy, jakiego typu ubezpieczenie gwarantuje nam firma.

biuro

Zastanawiasz się, gdzie czeka na Ciebie najlepsza agencja opiekunek? Wrocław to dobry trop

Wybór odpowiedniej firmy jest warunkiem udanego wyjazdu, dlatego warto poświęcić czas i zapoznać się z informacjami na temat danej agencji. Dokonajmy najlepszego wyboru, zadbajmy o legalność zatrudnienia, o kwestie związane z pomocą koordynatora oraz kwestie formalne. Dobry wybór bezpiecznej pracy za granicą oznacza satysfakcję i zadowolenie.