SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Jak znaleźć uczciwą pracę w opiece w Niemczech?

Internet jest dziś najpopularniejszym narzędziem dla poszukujących pracy w opiece w Niemczech. Wciąż jednak wśród setek ofert można się natknąć na nieuczciwe ogłoszenia. Jak się przed nimi chronić? O tym powiemy w dzisiejszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, szukając zatrudnienia w charakterze opiekunki w Niemczech. Zapraszamy do lektury!

Opiekunki w Niemczech zasługują na uczciwe oferty

Ogłoszenia o pracę w niemieckiej opiece są zbudowane bardzo podobnie, różnią się tylko objętością. Ostateczny wygląd oferty zależy od pracodawcy lub agencji, która z nim współpracuje. Długość ogłoszenia wcale jednak nie świadczy o jego uczciwości, ale daje nam pewne wskazówki. Jeżeli ogłoszeniodawca poświęcił chwilę na to, żeby stworzyć opis stanowiska, podopiecznego i kandydata, to jest większa szansa, że oferta będzie uczciwa. Ważnym punktem są informacje o możliwych niedogodnościach w opiece nad seniorem. Dlaczego? Dobra, renomowana agencja ich nie ukryje. Specjaliści wiedzą, że praca opiekunki w Niemczech powinna być wybrana całkowicie świadomie. Kiedy do wykonywania obowiązków potrzebna jest siła fizyczna, trzeba być na to wcześniej przygotowanym. Tak samo w sytuacji, gdy przyszły podopieczny ma „trudny” charakter.

Ciągle rosnąca średnia wieku Niemców sprawia, że zapotrzebowanie na opiekunów seniorów wzrasta. Niemal każdy opiekun lub opiekunka znajdzie więc coś dla siebie wśród publikowanych w sieci ofert pracy. A co za tym idzie, ukrywanie ważnych informacji nie wpływa dobrze na wizerunek agencji. Zawiedziona opiekunka może bowiem po kilku dniach zrezygnować – a na tym stracą wszyscy. Na dodatek do gry wchodzi zniechęcenie, które znacznie utrudnia tak odpowiedzialną pracę, jaką jest opieka w Niemczech.

praca opiekunki Niemcy

Ogłoszenia o pracę opiekunki w Niemczech: na co zwrócić uwagę

Długie lata doświadczenia w branży opiekuńczej pozwalają nam wskazać kilka punktów, które powinny znaleźć się w każdym ogłoszeniu o pracę. Czego zatem szukać?

Czas i miejsce pracy

Dokładne wskazanie lokalizacji jest bardzo ważne. Często to właśnie miasto lub miejscowość decyduje o tym, czy opiekunka przyjmie pracę. Opiekunki w Niemczech cenią sobie zwłaszcza dobrze skomunikowane miejscowości. Oznacza to, że łatwo się z nich dostać na lotnisko albo dworzec, które oferują połączenia z polskimi miastami. W ogłoszeniu powinna się więc znaleźć nazwa miejscowości (lub też okolicznych miasteczek). Istotny jest też czas wykonywania pracy. Ogłoszenia publikowane w Veritas zwykle obejmują około 8 tygodni. Każde z nich jest opatrzone dokładną datą rozpoczęcia zlecenia.

Wynagrodzenie dla opiekunki w Niemczech

Dla wielu osób chcących pracować w opiece w Niemczech to kwestia wynagrodzenia jest najważniejsza. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu pracuje się po to, żeby zarabiać. A zagraniczne oferty pracy często gwarantują wyższe stawki. I to właśnie powinno zwrócić Twoją uwagę. Czy oferowana kwota nie jest podejrzanie wysoka? Najlepiej będzie zorientować się w stawkach innych agencji i sprawdzić, czy dane wynagrodzenie jest adekwatne do realiów. Nieuczciwi pracodawcy chcą przyciągnąć ludzi, zamieszczając w ogłoszeniach zawyżone kwoty. Dobrze będzie też zweryfikować, czy podana suma to kwota netto, czy może brutto, a także – za jaki czas pracy otrzymasz dane wynagrodzenie. Może się bowiem okazać, że ta atrakcyjna suma to zapłata nie za miesiąc, ale za trzy miesiące.

Stan zdrowia seniora

Obowiązkiem pracodawcy jest dokładnie opisać przyszłego podopiecznego, ze szczególnym uwzględnieniem stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Uważaj na oferty, które zapewniają o lekkiej i bezproblemowej pracy. Czasami za takimi ogłoszeniami kryje się zupełnie inna rzeczywistość. Zamiast poruszającego się samodzielnie seniora na miejscu czeka na nas obłożnie chora osoba, którą trzeba we wszystkim wyręczać. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem byłyby dwie opiekunki do jednej rodziny w Niemczech – a trzeba poradzić sobie samemu. Jak uniknąć takiej sytuacji? Najlepiej współpracując z profesjonalną firmą, która niczego nie ukrywa.

opiekunki osób starszych Niemcy

Miejsce dla opiekunki

Opiekunki w Niemczech mieszkają ze swoimi podopiecznymi. Obowiązkiem rodziny seniora jest więc zapewnienie dla niej miejsca do spania i odpoczynku. Często jest to po prostu osobny pokój. Dobrze zwrócić uwagę na to, jak opisuje go ogłoszenie i do czego będziesz miała dostęp.

Wymagania pracodawców

Zdarza się, że bliscy podopiecznego mają wobec opiekunki sprecyzowane oczekiwania. Są to na przykład: płeć (niektórzy panowie seniorzy krępują się obecnością opiekunki-kobiety), kondycja fizyczna, kwestia palenia papierosów czy posiadanie ważnego prawa jazdy. Każde z tych oczekiwań mają swoje źródła. Nie warto więc się na nie obruszać, ale poznać powody takiej decyzji.

Z nami ominiesz nieuczciwe oferty pracy w niemieckiej opiece

Tak samo jak w innych branżach, i w opiece zdarzają się nieuczciwi pracodawcy. Jak się przed nimi chronić? Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z pomocy i pośrednictwa Agencji Veritas. Publikujemy wyłącznie sprawdzone, bezpieczne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech. Weryfikujemy niemieckich pracodawców i dbamy o komfort naszych pracowników. Rzetelnie opisane ogłoszenia pomogą Ci znaleźć pracę, która będzie w pełni odpowiadać Twoim oczekiwaniom.