SZUKASZ PRACY? Zadzwoń! 71 75 88 130 Telefon alarmowy dla opiekunek za granicą. Czynny 24h. - 535 228 007

Jesienne festiwale i święta w Niemczech

Jesień bez wątpienia jest piękną porą roku. Dni co prawda robią się nieco chłodniejsze i krótsze, ale mimo wszystko, mają swój niepowtarzalny urok. W Niemczech co roku organizowane są wówczas różne festyny, festiwale i obchody.

Oktoberfest – październik, Monachium

Chyba najbardziej rozpoznawalny z niemieckich festiwali. Słynie z dobrego piwa i świetnej zabawy, odwiedza go zazwyczaj około 6 milionów osób. Wśród Niemców największą popularność ma ponoć piwo Augustiner, mające swoją tradycję. Reprezentuje lokalny styl helles, ponoć gdy powstało w nowo wybudowanym klasztorze augustianów, było tak smaczne, że bawarski książę zwolnił braci z części podatków.

Lichtfest – Święto Światła, 9 października, Lipsk

Organizowany na pamiątkę wydarzeń z 1989 roku by świętować pokojową rewolucję. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku i miał tytuł Aufbruch Leipzig – 20 lat pokojowej rewolucji i jedności Europy”. Wieczorem podczas obchodów uczestnicy Festynu Świateł zapraszani są do ułożenia świecącej daty „89” z tysięcy świeczek.

Euroscene – festiwal teatralny, listopad, Lipsk

Kolejny festiwal odbywający się w Lipsku, tym razem związany jest nie z wydarzeniami historycznymi, a z teatrem. Przez tych kilka dni zobaczyć można, co obecnie „dzieje się” na europejskich deskach teatralnych, jak również w sferze tanecznej. W każdym roku wybierane są różne tematy przewodnie. W roku 2018 jest to „Scena – dźwięk – światy” i pokazanie, jaką rolę muzyka oraz pozostałe dźwięki odgrywają w różnych formach scenicznych (np. muzyka na żywo, dźwięk, hałas, tekst i cisza).

Unidram – Międzynarodowy festiwal teatralny, listopad, Poczdam

Kolejny z festiwali teatralnych, tym razem w Poczdamie. Jest to nie lada gratka dla wielbicieli teatru niezależnego. Łączy się tu aktorstwo, taniec oraz różne formy wizualne. Podczas festiwalu, oprócz spektakli odbywają się też różne spotkania i warsztaty.

ST. Martin – 11 listopada

Dzień Świętego Marcina w swojej aktualnej formie obchodzony jest od 1993 roku, nawiązuje jednak do obchodów ze Średniowiecza. W tym dniu jada się gęsinę oraz znane również u nas rogale. Niemałą frajdę mają dzieci, dla których organizowane są procesje z lampionami.