SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson

Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson

24 Sty 2022

Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson jest niewystarczająca. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy to około 3 milionów Niemców, ale też jadących za granice Polaków.

18 stycznia Federalne Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że osoby zaszczepione jedną dawką szczepionki firmy Johnson & Johnsonj, będą uznawane w Niemczech za w pełni zaszczepione tylko wtedy, gdy po pierwszym szczepieniu Johnson & Johnson nastąpi drugie szczepienie.

Nowe przepisy oznaczają jednak również, że status osoby zaszczepionej dawką przypominającą uzyskuje się dopiero przy trzecim szczepieniu. Ze względu na to, że między jednym szczepieniem a drugim, lub po odbyciu choroby, trzeba przeczekać trzymiesięczny okres, powiat Osnabrück wezwał państwo do zmiany rozporządzenia, aby osoby, które otrzymały dwie szczepionki – najpierw Johnson & Johnson, a następnie inną szczepionkę – nadal byli uważani za zaszczepionych dawką przypominającą, dopóki nie będą mogli otrzymać trzeciej szczepionki po upływie trzech miesięcy.