SZUKASZ PRACY? Zadzwoń! 71 75 88 130 Telefon alarmowy dla opiekunek za granicą. Czynny 24h. - 535 228 007

Veritas - informacje o koronawirusie dla Opiekunek

Film instruktażowy – jak wykonać test antygenowy na Covid-19

13:00 – 21.11.2020

Wprowadziliśmy, dla naszych opiekunek, nowy test antygenowy na obecność wirusa Covid-19.
Test jest przeznaczony do samodzielnego wykonania.
Poniżej znajduje się film, który pokazuje jak go prawidłowo przeprowadzić.


Przypominamy o podstawowych zasadach postępowania w przypadku wystąpienia objawów COVID-19

10:00 – 06.11.2020

Jeśli wystąpią objawy należy:

 • Niezwłocznie skontaktować się z agencją w Polsce
 • Poinformować podopiecznego/rodzinę/klienta
 • Pozostać w izolacji (nie zbliżać się do domowników)
 • Skontaktować się z lekarzem/pogotowiem, aby otrzymać instrukcje dalszego postępowania

WAŻNE: Nie umawiać i nie udawać się na wizytę lekarską na własną rękę, najpierw należy skontaktować się z sanepidem lub lekarzem rodzinnym przez telefon.

Każdy przypadek zakażenia COVID-19 ma indywidualny przebieg. U większości zarażonych osób objawy są łagodne do umiarkowanych. Osoby z tego typu objawami nie muszą być hospitalizowane.


Dbamy o bezpieczeństwo naszych opiekunów 

10:00 – 30.10.2020

Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z pandemią koronawirusa (tak jak informowaliśmy już w poprzednim wpisie) rząd niemiecki wprowadził nowe regulacje.

Zapewniamy jednak, że nasza firma jest na bieżąco z nowymi regulacjami i dba o bezpieczeństwo swoich opiekunów. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystko przebiegało zgodnie z wytycznymi.

veritas Opieka - koronawirus

 


Aktualne procedury dotyczące pracy w opiece w Niemczech 

13:00 – 22.10.2020

Rząd Niemiec ogłosił całą Polskę obszarem ryzyka ze skutkiem od najbliższej soboty (24.10.2020).
W związku z tym wymaga od osób przekraczających granice aktualnego wyniku badania (negatywnego) na COVID-19.

Firma Veritas Group wdrożyła już konieczne procedury i rozpoczęła bezpłatne testowanie swojej kadry opiekuńczej. Udzielamy pomocy w zorganizowaniu przejazdu do i z miejsca badania. W razie pytań zachęcamy do kontaktu ze swoim rekruterem lub pod numerem całodobowej infolinii + 48 71 72 42 001.


Aktualne informacje dotyczące wymogów,  związanych z wyjazdem do pracy w Niemczech

16:30 – 19.10.2020

DRODZY OPIEKUNOWIE!

Rząd Niemiec wymaga od osób przekraczających granice aktualnego wyniku badania (negatywnego) na COVID-19. Obecnie dotyczy to kadry opiekuńczej z obszarów ryzyka — województw: kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego.
Firma Veritas Group realizując nakazy władz niemieckich, będzie bezpłatnie testować swoją kadrę opiekuńczą z wyżej wymienionych obszarów.

Podpisaliśmy umowę z jedną z największych sieci laboratoriów w Polsce. Udzielimy pomocy w zorganizowaniu przejazdu do i z miejsca badania. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze swoim rekruterem lub pod numerem całodobowej infolinii + 48 71 72 42 001. 


Informacje dla opiekunek wyjeżdżających do Niemiec

12:00 – 16.10.2020

DRODZY OPIEKUNOWIE!

USPOKAJAMY I ZAPEWNIAMY, ŻE ZADBAMY O WAS!

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w całej Europie coraz więcej regionów jest uznawanych w Niemczech za obszary ryzyka ze względu na wysokie wskaźniki nowych zakażeń.

Do obszarów ryzyka zostały zaliczone niektóre polskie województwa ( kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie ). Co dla osób wjeżdżających do Niemiec z powyższych województw oznacza wymóg posiadania aktualnego wyniku badania (negatywny) na covid-19.

Firma Veritas Group informuje, że jest w trakcie przygotowania procedury związanej z testowaniem naszych opiekunek i dołoży wszelkich starań, aby każdemu wyjeżdżającemu pracownikowi zapewnić nieodpłatne badanie.

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE


Koncept higieniczny firmy Veritas

12:00 – 15.10.2020

Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z pandemią koronawirusa przedstawiamy wytyczne dot. higieny w opiece domowej.. Są to informacje dla kadry opiekuńczej, jak również do okazania urzędom. Informacje te służą przede wszystkim zagwarantowaniu przewidzianej w rozporządzeniu krajów związkowych Niemiec (landów) dokumentacji zasad przestrzegania wymaganych środków, których celem jest zapewnienie po przyjeździe z obszarów objętych ryzykiem warunków porównywalnych do izolacji.

zalecenia - koronawirus

Czytaj więcej na naszej stronie: Koncept higieniczny firmy Veritas


Kiedy w Niemczech należy zrobić test na koronawirusa lub pójść na kwarantannę?

10:00 – 28.08.2020

Ze względu na dalsze występowanie zachorowań na koronawirusa, wiele regionów klasyfikowanych jest jako obszar ryzyka zarażeniem COVID-19. Dlatego rząd niemiecki przypomina co należy wiedzieć, wracając z tych regionów do Niemiec?

Czytaj więcej na mypolacy.de: Kiedy w Niemczech musisz zrobić test na koronawirusa lub pójść na kwarantannę?


Polska – nowe zasady bezpieczeństwa dla 19 powiatów

10:00 – 07.08.2020

Rząd Polski informuje, że od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia.

Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnim czasie. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach.

Czytaj więcej na gov.pl:Zasady bezpieczeństwa


Testy na koronawirusa w Niemczech

10:00 – 06.07.2020

Przeprowadzanie testów jest jedną z najskuteczniejszych narzędzi w walce z koronawirusem. Co zrobić jeśli podejrzewamy u siebie infekcję?

Po pierwsze należy skontaktować się telefonicznie z lekarzem rodzinnym i omówić procedurę związaną z badaniem oraz leczeniem koronawirusa. Poza godzinami jego pracy powinniśmy skontaktować się z dyżurną służbą telefoniczną pod ogólno-niemieckim numerem telefonu -116 117. Jeśli wymagane będzie badanie, lekarz ogólny poinformuje nas, gdzie można je wykonać. Można również zorganizować test mobilny, który wykonuje się w domu. W nagłych przypadkach, np. w przypadku występowania ciężkiej duszności – należy jak najszybciej zadzwonić pod 112.

Czytaj więcej na mypolacy.de: Co zrobić, jeśli podejrzewam u siebie infekcję?


Jak wygląda obecna sytuacja w Niemczech ?

16:05 – 23.06.2020
Coraz więcej landów rozluźnia obostrzenia – jak zmienia się sytuacja związana z zachorowaniami w poszczególnych landach?
Sprawdź zestawienie najnowszych danych związanych z pandemią, w poszczególnych miastach i landach w Niemczech.
Czytaj więcej na mypolacy.de: Najnowsze dane z poszczególnych landów

Odpowiedzi na pytania odnośnie obecnej sytuacji związanej z pandemią

16:00 – 15.06.2020

W związku z obecną bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuacją – napływa do nas wiele zapytań dotyczących bezpieczeństwa oraz pracy w opiece. Dlatego przygotowaliśmy szczegółowe odpowiedzi na 10 najważniejszych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi a w razie dalszych wątpliwości do kontaktu telefonicznego.

Do zapoznania się z nimi zapraszamy tutaj: 10 NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCYCH SIĘ PYTAŃ ODNOŚNIE PRACY OPIEKUNKI W CZASIE PANDEMII 10


Polska otworzy granice w najbliższy weekend

16:00 – 08.06.2020

Polska ponownie otwiera granice przyjezdnych w najbliższą sobotę (13 czerwca) lub poniedziałek (15 czerwca). Rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie informuje, że “decyzja o dokładnej dacie nie została jeszcze podjęta”.

Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia (VBB) i Deutsche Bahn przygotowują się do tego, aby od 15 czerwca pasażerowie mogli bez ograniczeń podróżować pociągiem tam i z powrotem między Niemcami a Polską.

Czytaj więcej na dojczland.info – Polska otworzy granice w najbliższym czasie


Cztery niemieckie landy bez nowych zakażeń koronawirusem

16:00 – 29.05.2020

Brandenburgia, Saksonia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Hamburg nie zgłosiły na początku tygodnia żadnych nowych zakażeń koronawirusem. Dobre wieści napływają z Niemiec współczynnik zakażeń koronawirusem w Niemczech zdecydowanie spada.

Czytaj więcej na dojczland.info – W jakich landach nie zanotowano nowych zakażeń?


15 czerwca Niemcy częściowo zniosą obostrzenia dla turystów

15:00 – 26.05.2020

Jak wynika z doniesień Niemieckiej Agencji Prasowej – już 15 czerwca Niemcy częściowo zniosą obostrzenia dla turystów, w celu umożliwienia wyjazdu na wakacje do innych krajów europejskich.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że chce początkowo znieść obostrzenia dla 26 krajów Unii Europejskiej, a także Wielkiej Brytanii i dla czterech państw Schengen, które nie są członkami UE: Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Czytaj więcej na dojczland.info – 15 czerwca Niemcy zniosą ostrzeżenia dla turystów w stosunku do 31 państw!


Niemcy chcą otworzyć wszystkie granice przed początkiem lata

17:00 – 21.05.2020

W Niemczech minister spraw zagranicznych – Heiko Maas wyraził nadzieję na otwarcie granic państwa przed początkiem lata. Wypowiedź ministra dała nadzieje organizatorom zagranicznych wycieczek na wznowienie działalności jeszcze w tym sezonie. Całkowite zniesienie kontroli granicznych ma nastąpić jeszcze przed początkiem lata.

Czytaj więcej na mypolacy.de: Kiedy w Niemczech zostaną otworzone granice?


Program testów kasetkowych na koronawirusa dla naszych opiekunek – został oficjalnie uruchomiony

16:00 – 21.05.2020

Więcej informacji na ten temat znajduje się na oficjalnej stronie naszego programu


Już wkrótce – każda nasza opiekunka powracająca ze zlecenia, otrzyma kasetkowy test na koronawirusa

12:00 – 18.05.2020

W trosce o bezpieczeństwo naszego personelu, postanowiliśmy wydawać testy na obecność przeciwciał koronawirusa Sars- Cov-2, każdej naszej opiekunce wracającej ze zlecenia naszym wewnętrznym transportem.
Ten program jest jeszcze w fazie „dopracowania szczegółów” – będziemy informować o tym jak zostanie formalnie uruchomiony.

Przejdź do strony programu


Już wkrótce, uruchamiany nowy program Veritas – będziemy dostarczać testy na obecność przeciwciał koronawirusa

14:00 – 14.05.2020

Badania będą doręczane na podstawie wcześniejszego wywiadu z doświadczonym konsultantem.
Test jest skuteczny w 98%, a wynik można uzyskać już po 15 minutach.
Test przeznaczony jest do wykonania samodzielnego.
Wykrywa on obecność przeciwciał świeżych jak i choroby przebytej.

koncert dla dzieci

Przejdź do strony programu


Veritas Group bierze udział w akcji charytatywnej na rzecz pacjentów z Kliniki Przylądka Nadziei

17:00 – 05.05.2020

W czasie trwania epidemii koronawirusa nie możemy zapominać o niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom. Dlatego Grupa Veritas razem z Fundacją Veritas oraz Fundacją Na Ratunek już w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 organizuje koncert online – z którego zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie leczenia dzieci chorych na raka w Klinice Przylądek Nadziei.

koncert dla dzieci

Gramy dla Przylądka Nadziei

Projekt #GramyDlaPrzylądka powstał w celu zebrania funduszy na rzecz Kliniki Przylądek Nadziei. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na zakup profesjonalnych środków ochrony osobistej dla fundacji oraz kliniki. Koncert organizowany jest w sobotni wieczór o godzinie 19.00. Podczas jego emisji będzie można dokonywać wpłaty, która z pewnością przyda się pacjentom oraz personelowi kliniki.
Czytaj więcej: Zagrajmy razem dla przylądka nadziei


Niemcy kupili 3 mln nowych testów, które pomogą w walce z epidemią

15:00 – 05.05.2020

Minister zdrowia Niemiec – Jens Spahn opracował porozumienie ze szwajcarską firmą farmaceutyczną Roche, dzięki któremu do Niemiec zostanie dostarczone 3 mln testów na przeciwciała koronawirusa. Zdaniem niemieckiego ministra testy na przeciwciała koronawirusa są bardzo istotne w walce z pandemią, ponieważ naukowcy i lekarze uzyskają wiedzę na temat możliwej odporności, którą zyskuje osoba po przejściu zakażenia.

Czytaj więcej na mypolacy.de: 3 mln nowych testów w Niemczech


W Polsce od 4 maja zostają otwarte hotele, centra handlowe oraz rehabilitacja lecznicza

15:00 – 30.04.2020
Na terenie Polski po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Zostaną także wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków.

Czytaj więcej na gov.pl: Co zmienia się w Polsce w związku z kolejnym etapem walki z epidemią?


Opiekunki osób starszych w Niemczech zostały zwolnione z obowiązku kwarantanny

11:00 – 29.04.2020
Rząd oraz kraje związkowe w Niemczech poinformowały o nowych zaleceniach związanych z walką z epidemią. Informacje dotyczą złagodzenia zasad obowiązkowej kwarantanny.W nowych wytycznych uwzględniono wyjątki od jej stosowania.
Poinformowano, że z obowiązku odbycia kwarantanny zwolnione są osoby pracujące w opiece, które planują przebywać w Niemczech przez minimum trzy tygodnie. Opiekunki osób starszych przyjeżdżając na zlecenie, nie muszą zatem odbywać obowiązkowej kwarantanny. Należy jednak pamiętać, że w miejscu zamieszkania powinny być zachowane dotychczasowe środki ostrożności.

W Niemczech rośnie liczba wyzdrowień

17:00 – 27.04.2020
Instytut Roberta Kocha w Berlinie informuje dziś o kolejnych 2 900 osobach, którym udało się wygrać walkę z koronawirusem. Dobre wiadomości docierają z poszczególnych landów, gdzie sytuacja epidemiologiczna powoli się stabilizuje.
Czytaj więcej na mypolacy.de:Koronawirus – optymistyczne dane z landów

Zaopatrujemy nasze opiekunki w maseczki wielokrotnego użytku i rękawice jednorazowe 

18:00 – 23.04.2020

Drodzy Opiekunowie,

w trosce o Wasze bezpieczeństwo, nasza firma załącza od dziś do umów MASECZKI WIELOKROTNEGO UŻYTKUoraz rękawice jednorazowe. W Polsce, od 16 kwietnia noszenie maseczek w miejscach publicznych jest obowiązkowe.

Wprowadzamy dodatkowe rozwiązania po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim współpracującym z nami opiekunom. Maseczki są ręcznie szyte, gotowane i prasowane. Zapakowane są w nowe woreczki foliowe z zamknięciem strunowym. Maseczki można prać i używać ich wielokrotnie.

maseczka koronawirus

Bardzo dziękujemy za Waszą opiekę nad klientami w trudnym czasie epidemii.

Zespół Veritas


Obowiązek zasłaniania ust i twarzy – jak to wygląda w Niemczech? 

15:30 – 22.04.2020

We wszystkich 16 krajach związkowych będzie obowiązkowe noszenie maseczki w miejscach publicznych – informuje niemiecka agencja DPA.

Działanie to ma na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia innych koronawirusem. Oprócz masek chirurgicznych możliwe jest również noszenie samodzielnie wykonanych materiałowych masek lub chust naciąganych na twarz.

Czytaj więcej na wiadomosci.onet.pl – Niemcy wprowadzają dodatkowe środki ostrożności


To może być szansa na skuteczne leczenie chorych na Covid-19. Lek nazywa się Remdesivir

15:30 – 18.04.2020

Amerykańska firma biotechnologiczna Gilead Sciences, przeprowadziła na razie na małej próbie 125 pacjentów chorych na Covid-19, testy z podaniem leku Remdesivir.
U ponad 2/3 pacjentów odnotowało znaczną poprawę stanu zdrowia.
Lek jest jeszcze w fazie różnych badań, między innymi, tego kiedy i w jakich ilościach miałyby być podawany pacjentom, aby uzyskać najlepsze rezultaty w leczeniu Covid-19.

 Czytaj więcej na businessinsider.com.pl: Amerykańska spółka może mieć lek na COVID-19.


Niemcy – sprawdź jakie są aktualne obostrzenia w poszczególnych landach

15:00 – 17.04.2020

W Niemczech rząd federalny zgodził się na częściowe złagodzenie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.
Ostateczne decyzja odnośnie poszczególnych zaleceń należy do szefów 16 krajów związkowych.

Sprawdź, jakie obostrzenia obowiązują w poszczególnych landach, czytaj więcej na mypolacy.de: Obecnie zalecenia w Niemczech


Niemcy mają plan „powrotu do normalności”, który obejmuje więcej testów oraz  bardziej aktywną służbę zdrowia 

12:40 – 16.04.2020

Rząd Niemiec ogłosił, że w celu skutecznego diagnozowania zarażonych koronawirusem w najbliższej przyszłości liczba wykonywanych testów wzrośnie do 650 tys. tygodniowo, czyli 2,6 miliona miesięcznie. Jest to część planu powrotu „do normalności”.

Możliwość przeprowadzania tak dużej ilości testów, ma pomóc w szybkim reagowaniu na nowe zakażenia. Co doprowadzi do izolacji chorych jak również osób u których choroba przebiega bezobjawowo. Dzięki temu znacznie organiczny się transmisja nieświadomego zarażania innych zdrowych osób. „Powrót do normalności” to również skierowanie większej ilości pracowników służby zdrowia w rejony Niemiec, gdzie jest najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem. Dyskutuje się również o rozwiązaniach elektronicznych (aplikacje), które mają pomoc w śledzeniu epidemii.

Skuteczniejsza walka z koronawirusem otwiera drogę do zniesienia niektórych restrykcji. W późniejszym czasie wszystkich wcześniej nałożonych.

Czytaj więcej na mypolacy.de: Więcej testów na koronawirusa w Niemczech

W tym temacie polecamy jeszcze informacje, które można znaleźć na mypolacy.de: Niemcy rozluźniają obostrzenia. Na początek sklepy i szkoły. Co jeszcze?


5 krajów zdecydowało się na złagodzenie zakazów

14:30 – 14.04.2020

Dania, Norwegia, Austria, Litwa i Czechy – te kraje zdecydowały się na złagodzenie zakazów wprowadzonych w związku z pandemią. Inne kraje zastanawiają się nad pójściem za ich przykładem. Otwierane będą szkoły i przedszkola. Powoli wznawiana będzie działalność sklepów i małych firm.

Czytaj więcej na mypolacy.de: Te kraje Europy rozluźniają obostrzenia. Lista jest długa


Wielkanoc 2020 w Niemczech – zalecenia

17:20 – 09.04.2020

W związku ze zbliżającą się Wielkanocą, rząd niemiecki przypomina jakie regulacje obowiązują w poszczególne regiony Niemiec.

Państwa związkowe w Niemczech łączy założenie, że kontakt z innymi ludźmi powinien być ograniczony do minimum. Zakupy, sporty indywidualne i spacery są dozwolone, o ile zachowany jest wymagany minimalny dystans. Rządy federalny i stanowy uzgodniły minimalny okres obowiązywania początkowych ograniczeń, początkowo do 19 kwietnia.

Czytaj więcej na dojczland.info: Niemcy – co jest dozwolone w obliczu pandemii koronawiursa?


Niemcy, Włochy, Hiszpania sytuacja epidemiologiczna się poprawia

17:00 – 08.04.2020

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w krajach Europy Zachodniej najbardziej dotkniętych koronawirusem liczba nowych zakażeń przestaje rosnąć a nawet się zmniejsza. Widać zatem, że wprowadzone restrykcje i ograniczenia przynoszą oczekiwany efekt.

Czytaj więcej na mypolacy.de: Włochy, Hiszpania, Niemcy tu sytuacja epidemiologiczna się poprawia


Niemiecki rząd zaplanował łagodzenie kwarantanny po 19 kwietnia

17:00 – 06.04.2020

Niemiecki rząd przygotował plan, którego celem jest łagodzenie ogólnokrajowej kwarantanny po 19 kwietnia.

W przygotowanym planie, przewiduje się wprowadzenie nakazu noszenia masek w miejscach publicznych, ograniczenie prawa do zgromadzeń i szybkie namierzanie łańcuchów zakażeń –  w ramach powrotu kraju do normalnego funkcjonowania po 19 kwietnia. W planie przewidziano również, otwarcie sklepów w Niemczech oraz szkół w niektórych regionach kraju.

Czytaj więcej na rp.pl: Niemcy planują łagodzenie kwarantanny po 19 kwietnia


Firma z Niemiec wprowadza na rynek test na obecność przeciwciał 

16:30 – 03.04.2020
Niemiecka firma Euroimmun wynalazła test na obecność przeciwciał, które odpowiadają za odporność na koronawirusa. Przeciwciała są wytwarzane przez organizm zakażonego po około 10 dniach, więc test nie będzie służył natychmiastowemu potwierdzeniu zakażenia.
Pozwoli on natomiast potwierdzić, że przebyliśmy już chorobę. Jest to o tyle ważne, że istotna część społeczeństwa może przejść infekcję bezobjawowo. Do czasu opracowania szczepionki, testy na obecność przeciwciał mogą pomóc w złagodzeniu restrykcyjnych ograniczeń życia publicznego dla części społeczeństwa.

Już 18 700 osób zdrowych – ilość przypadków wyzdrowień w Niemczech ciągle rośnie

17:00 – 03.04.2020

Uniwersytet Johns Hopkins na bieżąco publikuje dane dotyczące ilości wyzdrowień w Niemczech. Udostępnione statystyki pokazują nam szybki wzrost liczby osób, u których ustąpiły objawy koronawirusa, a test na jego obecność dał wynik negatywny. Przedwczorajsze (1 kwietnia) dane mówiły o około 16,100 wyzdrowienia, a wczorajsze (2 kwietnia), już o 18,700. To 1,600 uzdrowień w jeden dzień!

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykuleJuż 18 700 wyzdrowień w DE. Ta liczba ciągle rośnie


Specjaliści przewidują koniec epidemii we Włoszech

17:00 – 02.04.2020
Agencja informacyjna TASS, powołując się na przewidywania naukowców z włoskiego Instytutu Ekonomii i Finansów Einaudi, prognozuje, że włoski rząd już 5 maja ogłosi oficjalny koniec pandemii na terenie kraju.

Scenariusz ten jest oparty na statystykach dotyczących ilości nowych przypadków, liczbie hospitalizowanych, ozdrowieńców oraz ofiar śmiertelnych.

Według przewidywań, szczytowa faza epidemii będzie trwała jeszcze do połowy kwietnia. Druga część miesiąca przyniesie spadek zachorowań i władze poszczególnych regionów, będą po kolei odwoływać stan wyjątkowy. Regionem, w którym dojdzie do tego najpóźniej, będzie Toskania. Ma to tam nastąpić właśnie 5 maja i dlatego na ten dzień prognozuje się zakończenie pandemii panującej we Włoszech.

Czytaj więcej na onet.pl – Koniec epidemii we Włoszech


Nowe restrykcje w związku z pandemią – lista ograniczeń

15:05 – 01.04.2020

Premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia – Łukaszem Szumowskim, ogłosili nowe restrykcje wprowadzone w związku z walką z epidemią koronawirusa w Polsce.

Wśród nowych zakazów znaleźć można między innymi: zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego, czy zakaz korzystania z parków, plaż oraz innych miejsc rekreacji.

Do długiej listy ograniczeń należą:

Ograniczenia w robieniu zakupów:

 • Sklepy i punkty usługowe – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia.
 • W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.
 • Od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach.
 • W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.

Zamknięte hotele i punkty usługowe:

 • Hotele i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego) zostają zamknięte.
 • Zawieszone jest wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych.

Inne ograniczenia:

 • Kwarantanna dla bliskich osób, które są objęte kwarantanną.
 • Limit pasażerów również u prywatnych przewoźników i transporcie niepublicznym.
 • Minimalna odległość między pieszymi, to 2 metry.
 • Zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego.

Zastosowanie tych zaleceń bardzo korzystnie wpływa na zwalczanie epidemii. Wprowadzenie bardziej zaostrzonych restrykcji, nie oznacza pogorszenia się sytuacji związanej z epidemią. Jest to jedynie profilaktyczna taktyka, którą stosuje się w innych krajach.

Nie ma zatem czego się obawiać, ważne jednak aby każdy z nas nadal ograniczał przemieszczanie się i stosował ogólne zasady bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje znaleźć można w stronie gov.pl – Aktualne zasady i ograniczenia


Stosowanie ograniczeń ocaliło już w Europie kilkadziesiąt tysięcy osób

16:05 – 01.04.2020
Jak wynika z symulacji wykonanej przez naukowców Imperial College London – podjęte w 11 krajach Europy, restrykcyjne działania związane z ograniczaniem rozwoju epidemii koronawirusa, mogły do dziś uratować życie nawet 59 tysięcy osób.

Naukowcy analizowali dane wskazujące na skuteczność wprowadzonych restrykcji, odnośnie społecznego dystansu w różnym terminie i różnej kolejności działań. Wzięte pod uwagę restrykcje dotyczyły zamykania szkół i uczelni, zakazu imprez masowych i zbierania się w grupach, czy nakazach pozostania w domach w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Najrozsądniejszy wniosek jest taki, że warto maksymalne ograniczenia konsekwentnie utrzymywać.

Czytaj więcej na rmf24.pl – Społeczny dystans ocalił już w Europie kilkadziesiąt tysięcy osób!


Regularnie dezynfekujemy nasze busy – metodą ozonowania

15:05 – 31.03.2020

Wspominaliśmy o tym, że firma Veritas uruchomiła samodzielnie specjalną linie busów po to, aby zapewnić bezpieczny transport opiekunkom do miejsca pracy.

BUSY VERITAS SĄ PRZED KAŻDĄ PODRÓŻĄ DEZYNFEKOWANE METODĄ OZONOWĄ 

Każdy z naszych dziesięciu dodatkowych busów, po każdym transporcie przechodzi dokładną dezynfekcję metodą ozonową. Ozonowanie samochodu jest bardzo skuteczne w przypadku potrzeby dezynfekcji oraz dokładnego oczyszczania pojazdu. Pozwala ono skutecznie wyeliminować takie mikroorganizmy jak bakterie i wirusy.

Jest to najskuteczniejsza metoda dezynfekcji pojazdu. Ozon dociera do wszystkich zakamarków wnętrza samochodu, zdezynfekowane zostają nawet te najtrudniejsze elementy. Stosujemy również ozonowanie miejscowe, po to żeby specjalnie zdezynfekować klamki, drzwi oraz wszystkie miejsca, które są dotykane.

Dokładamy wszelkich starań aby zadbać o bezpieczeństwo opiekunek wyjeżdżających obecnie do pracy.

Zobacz w jaki sposób dezynfekowane są nasze busy:

dezynfekcja metodą ozonową

Fotorelacja z tego jak dbamy o bezpieczny transport!


Optymistyczne informacje z Chin – życie powoli wraca do normy?

16:05 – 30.03.2020

W centrum epidemii koronawirusa w Chinach – po ponad trzech miesiącach epidemii życie powoli wraca do normy.

Eksperci wypowiadający się na ten temat sądzą, że Chiny poradziły sobie już z epidemią COVID-19. Coraz więcej informacji pojawia się na temat tego, że życie powoli wraca tam do normy a ludzie powracają do swoich obowiązków związanych z życiem codziennym przed wybuchem epidemii.

W związku ze słabnięciem epidemii władze Szanghaju obniżyły poziom alertu epidemicznego z najwyższego stopnia na poziom drugi. Nadal jednak przestrzega się restrykcyjnych zaleceń związanych z osobami, które do Chin wracają z zagranicy.

Czytaj więcej na portalu zdrowie.wprost.pl – dobre wieści z Chin


Jak robić bezpiecznie zakupy – 14 zasad Ministerstwa Zdrowia

16:35 – 30.03.2020

Jak kupować aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych? Ministerstwo Zdrowia opublikowało zalecenia dotyczące bezpieczeństwa podczas zakupów spożywczych.

Kodeks postępowania składa się z 14 punktów. Warto zapoznać się z zasadami, które funkcjonują w wielu sklepach w obecnej sytuacji. W związku z trwającą epidemią, tego typu obiekty funkcjonują na zmienionych zasadach.

Czytaj więcej na medonet.pl – 14 zasad Ministerstwa Zdrowia


Duże wzrosty kursów euro oznaczają wyższe zarobki w opiece?

13:05 – 27.03.2020

Wiele osób zapewne zauważyło bardzo szybki wzrost kursu waluty euro. Obecnie wynosi on już około 4,59 zł. Oznacza to, że osoby zarabiające w tej walucie automatycznie zarobią więcej, jeśli po powrocie z pracy wymieniają ją na złotówki.

Zmiana ta, korzystnie wpłynie również na zarobki opiekunek. Przykładowo jeśli nasza wypłata wynosiła do tego pory 1800 euro – w przeliczeniu na złotówki pensja wynosiła około 7700 zł. Obecnie wymieniając 1800 euro otrzymamy około 8200 złotych, czyli aż 500 złotych więcej.

Pozytywnym aspektem sytuacji związanej z koronawirusem jest też dalsza prognoza wzrostu kursu euro. Prognozuje się bowiem, że sięgnie on aż 5 złotych. Dla osób zarabiających w walucie euro, w tym opiekunek, jest to sytuacja niewątpliwie korzystna.

Sprawdź aktualny kurs euro na money.pl – Tendencja wzrostowa kursu euro


Niska śmiertelność w Niemczech – wysoka we Włoszech. Skąd różnice?

17:05 – 26.03.2020

Naukowcy z całego świata starają się zrozumieć ten niemiecki fenomen – dlaczego śmiertelność z powodu koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów jest o wiele niższa niż w innych krajach Europy?

Eksperci wypowiadający się na ten temat sądzą, że obecne wskaźniki śmiertelności powinny być odczytywane raczej jako parametr świadczący o sprawności systemu ochrony zdrowia, niż o śmiercionośności samego wirusa.

Większość obserwatorów nie pozostawia wątpliwości, że niewielka śmiertelność w Niemczech to przede wszystkim wielka zasługa masowego testowania. Po drugiej stronie Odry, każdy lekarz może zlecić test, który potwierdzi lub wykluczy zakażenie. Niemieckie laboratoria przeprowadzają tygodniowo ok. 160 tysięcy testów, jest to więcej niż niektóre kraje w Europie przeprowadziły łącznie od początku kryzysu.

Czytaj więcej na portalu Polityka.


Niemcy zamykają granice – nie dotyczy to opiekunek!

16:05 – 25.03.2020

W ramach walki z epidemią koronawirusa Niemcy postanowili zamknąć granicę dla pracowników sezonowych. Nie dotyczy to jednak osób, które pracują w opiece senioralnej. Opiekunki osób starszych nadal będą mogły podróżować do pracy pomiędzy Polską a Niemcami.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Berlinie informuję, że wprowadzone ograniczenia „są pilnie potrzebne dla przerwania łańcucha rozprzestrzeniania się koronawirusa”, jednak nie dotyczą one opiekunek osób starszych pracujących na terenie Niemiec.

Czytaj więcej na dw.com – Najnowsze wiadomości z Niemiec i Europy


Jak dbać o swoją motywację w czasach epidemii?

17:05 – 24.03.2020

W obecnej sytuacji, kiedy koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie, a wielu z nas odbywa obowiązkową kwarantannę – ciężko jest znaleźć motywację do dbania o swoje zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Z powodu ograniczeń niektórych działań, możemy odczuwać brak chęci do dbania o siebie.

Jak zadbać o swoje zdrowie nawet w czasach epidemii – czytaj więcej na zdrowie.wprost.pl – Jak pozostać zmotywowanym?


Kwarantanna pomaga w walce z koronawirusem

19:05 – 23.03.2020

Kwarantanna jest bardzo skutecznym środkiem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Polega ona na odizolowaniu osoby, która może być nosicielem choroby zakaźnej. Tego typu izolacja ma charakter profilaktyczny i dotyczy osób, u których nie występują jeszcze żadne niepokojące objawy.

Należy rozróżnić kwarantannę przymusową, od tej dobrowolnej. Na tę pierwszą kierowani są obywatele powracający z krajów objętych epidemią, a także osoby, które miały kontakt z nosicielami wirusa.

Dobrowolna kwarantanna jest ruchem oddolnym. Władze i eksperci zalecają wszystkim pozostanie w domu, zachowanie spokoju i odpowiednie dbanie o higienę.

Stosowanie się do tych zaleceń nie jest obowiązkowe, ale bardzo wskazane. Pozostanie w domu w czasie epidemii pozwoli nam uniknąć zakażenia i ograniczy rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Do najbardziej radykalnych decyzji rządu, związanych z ograniczeniem transmisji koronawirusa należą również:

 • zamknięcie placówek oświatowych,
 • zamknięcie galerii handlowych – z wyłączeniem sklepów spożywczych i niektórych punktów,
 • zamknięcie granic Polski,
 • ograniczenia w przemieszczaniu się.

Wszystkie te działania mają na celu wygaszenie epidemii i uniknięcie scenariusza, który wystąpił we Włoszech. Zatem, poddajmy się dobrowolnej kwarantannie i jeśli to tylko możliwe – zostańmy w domach!

Poznaj kilka sposobów na to jak przetrwać kwarantanne – Sposoby na to, jak przetrwać domową kwarantannę


Jak wyglądają prace nad szczepionką na koronawirusa

15:05 – 23.03.2020

W pierwszej połowie marca 2020 roku, naukowcy z Seattle w Stanach Zjednoczonych rozpoczęli pracę nad badaniami klinicznymi eksperymentalnej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Wiadomo, że w badaniu na początek bierze udział 45 młodych, zdrowych ochotników. Otrzymają oni zastrzyki w odstępie 28 dni, a szczepionka będzie podawana w różnych dawkach.

Nie jest to jedyna grupa badawcza – nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2 pracuje kilkanaście zespołów, na całym świecie. Co niemniej ważne, rozwijają one różne typy szczepionek.

Czytaj więcej na pulsmedycyny.pl –Trwają prace nad szczepionką na koronawirusa


Opiekunki wolą zostać w Niemczech

13:35 – 22.03.2020

Czy nie korzystniej zrezygnować ze zlecenia i wrócić do domu?
Dlaczego mam teraz wracać … ? Pół dnia oczekiwania na granicy na wjazd od Polski.
Dalej, mogę narazić rodzinę i być uziemiona przez 2 tygodnie w kwarantannie.

Czytaj więcej na finanse.wp.pl – Zostaję na zleceniu


Być może w niedalekiej przyszłości pojawi się skuteczny lek na koronawirusa – za sprawą odkrycia polskich naukowców

14:25 – 21.03.2020

Realna szansa na lek nA Covid-19 może pojawić szybciej niż się spodziewany.

Zespól naukowców z Politechniki Wrocławskiej rozpracował enzym, który określono jako „najważniejsze białko w koronawirusie.

Jeśli naukowcy opracują lek, który zablokuje aktywność odkrytego enzymu, wygrają z koronawirusem.
Taki specyfik podobno już istnieje i nazywa Remdesivir – prowadzone są ostatnie testy kliniczne przed wprowadzaniem go na rynek (jest na to szansa w ciągu najbliższych trzech miesięcy).

Czytaj więcej na Onet.pl – Przełom w testach i leczeniu Covid-19


Sprawdź na co mogą liczyć osoby objęte kwarantanną

12:05 – 20.03.2020

Dowiedz się jaka dokładnie pomoc przysługuje osobom objętym obowiązkową kwarantanną:

W tym wyjątkowym czasie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym. Szczególnie tym, które muszą przejść okres kwarantanny.

Każdy obywatel, który posiada informację odnośnie takiej potrzebującej osoby (odbywającej kwarantannę) powinien ją przekazać do ośrodka pomocy społecznej.

Funkcjonariusze policji, w porozumieniu ze służbami sanitarnymi, sprawdzają czy obywatele objęci kwarantanną przebywają w domach. Podczas kontroli, powinni oni szczególną uwagę zwracać na osoby samotne, starsze oraz niepełnosprawne, a ich potrzeby właściwie zaadresować.

Ciepły posiłek w domu!

Poszczególne gminy mają obowiązek udzielania pomocy, w sytuacji kiedy osoby starsze, samotne lub niepełnosprawne nie są w stanie zapewnić sobie produktów żywnościowych oraz ciepłego posiłku.

Pomoc psychologa:

Jeśli potrzebujemy pomocy psychologa, możemy się po nią zgłosić do odpowiedniego ośrodka pomocy społecznej lub centrum pomocy rodzinie w swoim powiecie.

Czytaj więcej na gov.pl – Pomoc osobom objętym kwarantanną


Pomimo epidemii koronawirusa Grupa Veritas funkcjonuje normalnie – uruchomiliśmy bezpieczny transport do Niemiec

14:05 – 19.03.2020

Pomimo problemów związanych z epidemią koronawirusa nasza firma funkcjonuje normalnie, jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby osoby u nas zatrudnione czuły się bezpiecznie. Poza specjalnym numerem alarmowym, wiadomościami, które wysyłamy do osób przebywających za granicą – przeszkoliliśmy naszych pracowników i samodzielnie uruchomiliśmy transport opiekunek do Niemiec.

Przy granicy funkcjonuje nasze biuro, które wspiera organizację przewozów. Pomaga ono w zachowaniu wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej, związanych z organizacją transportu. Poza transportem świadczonym przez firmy zewnętrzne, kursuje 10 dodatkowych busów naszej firmy. Przewożą one opiekunki w bardzo bezpieczny sposób na miejsca pracy.

Po transporcie, każdy bus jest dokładnie dezynfekowany. Tutaj również przestrzegamy wszelkich zaleceń związanych z wytycznymi sanepidu. Przed przekroczeniem granicy podpisujemy odpowiednie dokumenty, a po stronie niemieckiej pomagają nam nasi zachodni partnerzy.

Każda z transportowanych osób, przed wejściem musi dokonać ogólnej dezynfekcji.
W obecnej sytuacji dbamy o bezpieczeństwo oraz sprawną, szybką organizację przewozów.

Dzięki skrupulatnemu przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, każda opiekunka może być pewna, że dojedzie bezpiecznie i nie ulegnie zakażeniu.


Chińscy eksperci informują – epidemia koronawirusa w Wuhan została opanowana

19:05 – 19.03.2020

W grudniu 2019 roku w prowincji Hubei po raz pierwszy wykryto przypadek zarażenia koronawirusem. Pocieszającą wiadomością jest fakt, że według aktualnych danych – w ciągu ostatnich 24 godzin nie odnotowano tam żadnego nowego przypadku zakażeniem COVID-19.

Chińscy eksperci publicznie deklarują, że epidemia w miejscu w którym się rozpoczęła została już opanowana.
Ponadto państwowa komisja zdrowia Informuje, że nowe przypadki zakażeń (34 osoby) dotyczyły osób, które wróciły z zagranicy.

Wicedyrektor Chińskiego Instytutu Biologii Molekularnej Gao Zhengliang w rozmowie z państwową prasą informuje, że kraj wykonał “99 ze 100 kroków” koniecznych do opanowania epidemii.

W związku z działaniami prowadzonymi w Polsce prognozuje się, że sytuacja związana z epidemią z czasem zostanie opanowana.

Czytaj więcej na Onet.pl – Zero nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wuhan


Koronawirus w Niemczech – gdzie znajdziemy informacje?

14:30 – 18.03.2020

Koronawirus jest obecny w wielu miejscach na świecie. Nie należy jednak się obawiać obecnej sytuacji. Powinniśmy dokładnie dowiedzieć się gdzie uzyskać pomoc w danym kraju.

Ministerstwo spraw zagranicznych na swojej stronie internetowej informuje, gdzie szukać wsparcia oraz informacji w Niemczech oraz w całej Europie. Poniżej podsumowanie tych najważniejszych informacji odnośnie Niemiec.

W przypadku osób pracujących na terenie Niemiec – Generalny Inspektor Sanitarny zaleca zachowanie podobnych tak jak w Polsce środków ostrożności oraz unikanie dużych skupisk ludzkich.

Dostępne są także numery infolinii oraz adresy stron internetowych prowadzonych przez landowe ministerstwa zdrowia:

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po więcej informacji odnośnie poszczególnych państw zapraszamy na stronę Onet.pl: Jak uzyskać adekwatne informacje za granicą?


Poczta Polska – aktualne informacje odnośnie nadawania przesyłek

12:05 – 18.03.2020

Dnia 14 marca Poczta Polska poinformowała nas, że w związku z obecną sytuacją wprowadza ograniczenia w nadawaniu przesyłek.

W związku z poprawą sytuacji urząd pocztowy informuje, że wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) zostaje przywrócone do następujących krajów:

 • Niemcy – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres;
 • Białoruś, Litwa, Łotwa, Dania, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Holandia – listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne;
 • Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne);
 • Ukraina – listy (ekonomiczne), listy polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS;
 • USA i Kanada (drogą morską) – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Zawieszenie przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje.

Czytaj więcej na:POCZTA POLSKA – informacje o przesyłkach


 

Formularz sprawdzający Wasze bezpieczeństwo

11:45 – 17.03.2020

Dokładamy wszelkich starań aby nasze opiekunki czuły się bezpiecznie, oferujemy całodobową pomoc koordynatorów oraz przekazujemy wszelkie informację, które są nam znane na temat aktualnych wydarzeń związanych z epidemią.
Aby zminimalizować ryzyko zachorowań opiekunek przeprowadzamy wywiad na temat stanu pracy na zleceniu.

W trosce o bezpieczeństwo osób pracujących z nami przygotowaliśmy krótką ankietę, która odpowiada między innymi na takie pytania jak:

– czy na zleceniu dostępne są środki służące do higieny osobistej?
– czy rodzina podopiecznego umożliwia zakup online?
– czy rodzina podopiecznego i sam podopieczny stosują się do zalecanych środków ostrożności?
– czy na zleceniu zawieszono wizyty pomocy domowej?

Celem wykonania takiej ankiety jest przeanalizowanie przez nas ogólnej sytuacji osób przebywających obecnie na zleceniu.
Prosimy zatem o wypełnianie formularza, a dołożymy wszelkich starań, by zapewnić każdemu wsparcie firmy.

Można również zadzwonić do swojego Rekrutera – który pomoże w wypełnieniu formularza.
Jeśli masz więcej pytań to prosimy o kontakt: całodobowa infolinia: +48 71 72 42 001


Naukowcy pracują nad skutecznym leczeniem koronawirusa

18:05 – 16.03.2020

Poszukiwanie skutecznego leku na koronawirusa SARS-CoV-2 trwa od momentu wybuchu epidemii w grudniu 2019 r. Wiadomo już, że w leczeniu infekcji wywołanej przez nowego wirusa, mogą pomóc dostępne preparaty. W przypadku jakichkolwiek objawów, należy się jednak skontaktować z lekarzem, to odpowiednio wykwalifikowana osoba dostosowuje proces leczenia do naszego stanu.

Naukowcy informują, że nie ma jeszcze konkretnego leku, który wyleczyłby infekcje wywołane koronawirusem. Dobrą wiadomością natomiast jest to, że stosuje się leczenie objawowe, które jest jak dotąd bardzo skuteczne. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał oświadczenie, że prace nad leczeniem infekcji intensywnie trwają.

Leki przeciwwirusowe nie zostały jeszcze przetestowane oraz wprowadzone do obiegu, natomiast powinniśmy wiedzieć, że pracuje nad nimi na całym świecie wielu specjalistów. Na chwilę obecną wiadomo, że będzie to kilka leków a nie jeden.

Pamiętajmy o tym, żeby zachować spokój i w przypadku jakichkolwiek pytań skontaktować się ze specjalistą zgodnie z wytycznymi podanymi na urzędowych stronach. Sprawdzajmy rzetelne informację.


Nadal będzie można jeździć do Niemiec z Polski

20:05 – 15.03.2020
Jutro o godzinie 8 rano (16.03.2020) w związku epidemią koronawirusa w Europie, Niemcy mają zamknąć granice z Francją, Austrią, Szwajcarią i Danią. Nadal będzie można wjechać do Niemiec z Polski.

Zakaz wjazdu dla cudzoziemców. O północy Polska przywróciła kontrole na wszystkich granicach – jaka jest sytuacja?

18:30 – 15.03.2020
Z dniem dzisiejszym, na okres 10 dni, został wprowadzany zakaz wjazdu cudzoziemców na terytorium Polski. Wszyscy Polacy, którzy teraz zdecydują się wracać do kraju, po powrocie zostaną automatycznie skierowani na 14-dniową kwarantannę. Na chwilę obecną najbardziej zatłoczone przejścia graniczne są z Niemcami. W Jędrzychowicach i Świecku będziemy czekać kilka godzin na kontrolę.

Niemcy najlepiej przygotowani do walki z koronawirusem. Są w stanie oddać swój zapas maseczek bardziej potrzebującym Włochom

12:30 – 15.03.2020
Niemiecki rząd zmienia przepisy dotyczące eksportu urządzeń i sprzętu do walki z koronawirusem.

Czytaj więcej w Onet.pl – Niemcy wyślą milion masek do Włoch.


Dlaczego na czas obecnej sytuacji warto pozostać na zleceniu?

18:10 – 14.03.2020
Powrót do Polski wiąże się z przymusową 14 dniową kwarantanną dla Ciebie i Twoich domowników. Po przekroczeniu granicy każda osoba zostanie zarejestrowana, a także przebadana. Po powrocie do domu Ty oraz każda osoba, z którą miałaś/miałeś styczność będzie poddana kontroli policji i sanepidu. Złamanie nakazu kwarantanny wiąże się z wysokimi grzywnami do 5000 zł.
Pozostając w Niemczech unikniesz wielogodzinnych kolejek na granicy związanych z kontrolami oraz skupisk ludności, a tym samym potencjalnej ekspozycji na wirusa. Ponadto unikniesz dodatkowych kosztów związanych z podwyższeniem cen biletów przez przewoźników. W Niemczech masz do dyspozycji opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Uruchomiliśmy specjalną całodobową infolinię dla Opiekunek – odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące koronawirusa

18:00 – 14.03.2020
Drodzy Opiekunowie,
W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo w związku z koronawirusem uruchomiliśmy dla Was całodobową infolinię:
+48 71 72 42 001 .
Nasi pracownicy są do Waszej dyspozycji.
Ponadto pamiętajcie!
1. Zachowajcie spokój
2. Przestrzegajcie zasad higieny
3. Nie zmieniajcie miejsca pobytu bez ważnego powodu