SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Pakowanie na wyjazd do opieki w Niemczech

Każda opiekunka w Niemczech wie, jak ważna jest odpowiednio spakowana walizka. Kilkutygodniowy albo kilkumiesięczny wyjazd do pracy za granicę zmusza do tego, żeby zabrać ze sobą wszystko, co jest potrzebne. I chociaż w niemieckich sklepach też znajdziesz przydatne akcesoria, to na samym początku lepiej mieć zapas ze sobą. Jak zatem spakować bagaż i co ze sobą zabrać? Podpowiadamy!

Lista rzeczy, których opiekunka w Niemczech zawsze potrzebuje

Niejedna z nas, pakując się na jakikolwiek wyjazd, zapomniała ważnej rzeczy – i uświadamiała sobie to dopiero na miejscu. Podczas wakacji można przeżyć bez suszarki do włosów czy ulubionego kosmetyku, zwłaszcza, że trwają tydzień lub dwa. W przypadku pracy w niemieckiej opiece nie jest to takie proste. Przede wszystkim wyjeżdżasz na kilka lub kilkanaście tygodni. To zrozumiałe, że chcesz mieć przy sobie wszystko, co potrzebne i uniknąć błędów przy pakowaniu. Postaraj się więc nie odkładać tej czynności na ostatnią chwilę. Grozi to wrzucaniem do torby przypadkowych rzeczy, które później i tak się nie przydadzą. Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie listy przedmiotów do zabrania. Warto zająć się tym najpóźniej tydzień przed wyjazdem do pracy za granicę. Może to być tradycyjna lista papierowa albo specjalna aplikacja do pakowania walizki. Za każdym razem, kiedy coś przyjdzie Ci do głowy, dopisuj to do listy. W ten sposób w dniu pakowania będziesz mogła jedynie odhaczać z niej przedmioty włożone do torby. A co powinno znaleźć się w bagażu opiekunki w Niemczech? Oto kilka najpotrzebniejszych rzeczy.

opiekunka w Niemczech

Zabierz ze sobą wygodne ubrania

Pobyt za granicą to czas pracy – o tym opiekunka w Niemczech powinna pamiętać. Na dodatek opieka nad seniorem jest pracą w dużej mierze fizyczną. Zapakuj więc najwygodniejszą odzież, jaką masz w szafie. To przyda Ci się na pewno:

  • Spodnie, w których czujesz się komfortowo: najlepiej legginsy albo dresy, bo nie ograniczają ruchów;
  • Koszulki z krótkim i długim rękawem: nawet w środku lata mogą zdarzyć się chłodniejsze dni, więc dobrze mieć do dyspozycji obie opcje;
  • Bluzy: również jak najwygodniejsze. Sama wybierz fason, jaki Ci najbardziej odpowiada;
  • Bielizna: zabierz ze sobą kilka sztuk majtek, staników oraz kilka lub kilkanaście par skarpetek. Nie musisz brać wszystkiego, co znajdziesz w szafie, gdyż na miejscu będziesz mogła zrobić pranie;
  • Piżama: dwa komplety na zmianę będą idealnym rozwiązaniem;
  • Buty: jak najwygodniejsze. Dobrą opcją są adidasy, a po domu ciepłe kapcie. Jeżeli wyjeżdżasz do pracy za granicę latem, dołóż sandały, a jeśli zimą – kozaki.
  • Elegancki strój: podczas pracy w opiece w Niemczech będziesz też mieć czas dla siebie. Czemu więc nie założyć wtedy ładnej bluzki czy sukienki?
  • Ulubione ubranie: masz spodnie, koszulę lub spódnicę, z którymi trudno Ci się rozstać? Twój bagaż nie ucierpi, jeśli zabierzesz je ze sobą. Pamiętaj jedynie, żeby ograniczyć się maksymalnie do 1-2 sztuk ubioru.

Zarezerwuj w swojej walizce także miejsce na kosmetyki

Niech w Twojej kosmetyczce znajdą się tak podstawowe produkty, jak szampon i żel pod prysznic, a także wszystkie te, których używasz na co dzień. Może się bowiem zdarzyć, że w Niemczech nie znajdziesz takich samych. Wszyscy wiemy, jak trudno dobrać odpowiednie preparaty – dotyczy to zwłaszcza skóry z konkretnymi wymaganiami albo alergią. Lepiej więc będzie się zabezpieczyć. Jeśli tego potrzebujesz, włóż do kosmetyczki płyn do higieny intymnej, maskę czy odżywkę do włosów, płyn do demakijażu, krem do twarzy, balsam, kosmetyki do makijażu i produkty konieczne przy menstruacji. Weź też własny ręcznik do twarzy i ciała: dzięki temu poczujesz się pewnie.

praca w opiece w Niemczech

O czym jeszcze powinna pamiętać opiekunka w Niemczech?

Osoby pracujące w niemieckiej opiece zazwyczaj mieszkają razem z podopiecznym i mają dostęp do domowej lodówki. Uzupełnia ją rodzina seniora lub – jeśli takie są ustalenia – sama opiekunka. Oznacza to, że w każdej chwili możesz wziąć sobie coś do jedzenia. Mimo wszystko dobrze jest jeszcze przed przekroczeniem granicy poznać zasady obowiązujące na szteli. Zawsze warto mieć ze sobą produkty, które szczególnie lubisz – ukochany batonik, czekoladę czy cukierki. Z przyjemnością sięgniesz po nie w wolnym czasie albo w trudniejszej chwili. A skoro już mowa o relaksie, to opiekunka w Niemczech ma prawo do czasu dla siebie. Zabierz więc coś, co pozwoli Ci się odprężyć: książkę, gazetę, krzyżówki. Jeżeli na co dzień jesteś aktywna, śmiało możesz zapakować do walizki buty do biegania albo strój do ćwiczeń. Ruch pozwoli Ci się zrelaksować i odsunąć od siebie negatywne emocje.

Czego nie trzeba brać do pracy w opiece w Niemczech? Z pewnością wielu eleganckich, odświętnych zestawów ubrań. Zabierz jedną lub dwie ładniejsze rzeczy, a resztę zostaw na inną okazję. Podstawą bagażu powinny być wygodne, codzienne ciuchy. Nie przesadzaj też z ilością. Kilka sztuk każdego rodzaju ubioru w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o kosmetyki, to bardzo dobrze sprawdzają się nieco mniejsze opakowania podróżne. Dzięki temu walizka okaże się lżejsza, a Ty weźmiesz ze sobą wszystko, co niezbędne.