SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Pierwszy wyjazd do pracy w opiece w Niemczech

Myślisz o zmianie pracy, o nowych wyzwaniach zawodowych? A może przeszłaś już na zasłużoną emeryturę i chcesz sobie do niej dorobić? Spróbuj swoich sił jako opiekunka osób starszych w Niemczech! To też doskonałe rozwiązanie, kiedy chcesz wspomóc domowy budżet i odłożyć jakąś większą sumę. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć i na czym polega opieka w Niemczech, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Z jego pomocą dobrze przygotujesz się do pierwszego wyjazdu. Zapraszamy do lektury!

Opiekunka pracująca w Niemczech: jaka jest?

Osoby, które chcą podjąć pracę w niemieckiej opiece, powinny wykazywać się pewnymi cechami osobowości. Potrzebna będzie cierpliwość i empatia do innych. Nie bez znaczenia jest też dobre zdrowie – zadania opiekunki często wymagają siły fizycznej i psychicznej. Pracodawcy zwracają też uwagę na doświadczenie, kwalifikacje, posiadane referencje oraz zaangażowanie w pracę. Warto pamiętać, że wyjazd wiąże się z rozłąką z rodziną i znajomymi. I chociaż będzie trwała ona tylko przez jakiś czas, dobrze jest się na nią przygotować. Wiele opiekunek stawia przed sobą cel, który zrealizują dzięki pracy w opiece w Niemczech. Może to być na przykład od dawna wyczekiwany remont mieszkania. Wyobraź sobie, że wracasz ze zlecenia bogatsza o nowe znajomości i doświadczenie, a w myślach dekorujesz już mieszkanie.

oferty pracy w opiece w Niemczech

Rekrutacja do pracy w niemieckiej opiece

Pierwszym etapem ubiegania się o pracę opiekunki jest oczywiście proces rekrutacji. Każda dobra agencja chce najpierw poznać kandydata lub kandydatkę, z którą będzie współpracować. Przygotuj się więc na rozmowę o Twoich oczekiwaniach i warunkach zatrudnienia. W Agencji Veritas elementem rekrutacji jest też rozmowa po niemiecku. Nie musisz się jej jednak obawiać. Niezależnie od tego, jak Ci pójdzie, dobierzemy dla Ciebie najlepsze zlecenie albo doradzimy, co można zrobić, żeby podszlifować język. Zgłaszają się do nas też kandydaci, którzy nie mieli dotychczas styczności z niemieckim, ale chcą pracować w opiece w Niemczech. Dla nich mamy przygotowane darmowe lekcje niemieckiego dla opiekunek.

Opieka w Niemczech a Twoje obowiązki

Wykonywanie codziennych obowiązków wymaga siły psychicznej i fizycznej. A co tak dokładnie do nich należy? Opiekunka osób starszych pracująca w Niemczech ma za zadanie przede wszystkim zajmować się swoim podopiecznym. Pomaga mu więc w codziennym funkcjonowaniu, wspiera i asekuruje podczas poruszania się, mycia czy jedzenia. Opiekunka czasem prowadzi także dom: gotuje dla seniora i dla siebie, sprząta pomieszczenia, z których korzysta ona i osoba starsza. Niekiedy jest proszona też o robienie zakupów i o codzienną aktywizację podopiecznego. Warto wspomnieć, że opiekunka lub opiekun nie opatruje ran i odleżyn, nie robi zastrzyków czy pomiaru cukru, a ponadto nie rozdziela i nie dawkuje lekarstw. Może jedynie podać medykamenty przepisane przez lekarza, w zapisanej na recepcie dawce. Pamiętaj, że każdy dom i podopieczny jest inny, więc Twój zakres obowiązków może różnić się od tego, który miała koleżanka.

opiekunka osób starszych w Niemczech

O tym pamiętaj przed wyjazdem do pracy w opiece w Niemczech

Kolejnym etapem jest przedstawienie dostępnych w agencji zleceń. Jeśli któreś szczególnie Ci się spodobało, poinformuj o tym koordynatora. On wyśle Twój profil do rodziny przyszłego podopiecznego i uzgodni w Twoim imieniu szczegóły. Kiedy już wszystko będzie ustalone, zorganizujemy Twoją podróż do Niemiec. Dla Ciebie jest ona bezpłatna – to my pokrywamy koszty. Możesz pojechać naszym busem albo własnym środkiem transportu. Przed wyjazdem dostaniesz wszelkie informacje na temat Twojej szteli. Do Ciebie należy jedynie spakowanie walizki.

Dlaczego warto podjąć współpracę z Agencją Veritas? Powodów jest wiele. Najważniejszy jednak jest fakt, że działamy legalnie, a z naszego pośrednictwa skorzystały już setki zadowolonych Opiekunów i Opiekunek. U nas masz pewność, że ustalona wypłata wpłynie na Twoje konto o czasie. Możesz zdecydować, w jakiej walucie chcesz ją otrzymać – w euro czy w złotówkach. To Ty podejmujesz ostateczną decyzję o wyjeździe na konkretną sztelę. Koordynator Veritas będzie z Tobą w stałym kontakcie i w razie potrzeby chętnie doradzi i pomoże. Gwarantujemy opłacanie składek, kartę EKUZ i druk A1. Najważniejsze jest dla nas Twoje bezpieczeństwo, dlatego wyjazd do pracy w opiece organizujemy dokładnie i kompleksowo.

Opieka w Niemczech to zawód odpowiedzialny i wymagający. Trzeba być więc gotowym na wiele wyzwań, a także pozytywnie nastawionym. Uśmiech i optymizm pomogą Ci się zmierzyć z pierwszym wyjazdem do opieki. I chociaż to naturalne, że obawiasz się nieznanego, pamiętaj też, że niesie ono za sobą wiele pięknych momentów. Kto wie, być może już za kilka tygodni wrócisz do domu bardziej pewna siebie, przekonana o swojej odwadze, sile i decyzyjności. Czy zatem warto spróbować? Jak najbardziej. Czekamy na Twoje zgłoszenie.