SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Rekrutacja do pracy jako opiekun osób starszych

Opieka nad osobami starszymi wymaga pewnych umiejętności, doświadczenia oraz predyspozycji. Rekrutacja do pracy jako opiekun osób starszych nie musi być stresująca i trudna. W jaki sposób przygotować się do takiej pracy i poszukiwań? 

opiekun osób starszych niemcy

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjna to kluczowa część każdego procesu rekrutacyjnego do nowej pracy. Przed podjęciem poszukiwań, należy dobrze się do niej przygotować i poczytać oraz popytać o to, jak ona wygląda i czego można się spodziewać. Informacje na ten temat są powszechnie dostępne w Internecie. Jeśli w odpowiedni sposób podejdziemy do tematu, to będzie nam łatwiej zapanować nad stresem i wypaść dobrze podczas takiej rekrutacji.

Zaczynając poszukiwania pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech, najlepiej napisać sobie przed podjęciem poszukiwań odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz potrzebne informacje. Ponadto warto również pomyśleć o tym, czego my, jako opiekun osób starszych, chcielibyśmy się o takiej pracy dowiedzieć. Rozmowa jest też dla nas – osób zainteresowanych podjęciem takiej pracy, dlatego rozmawiając z pracownikiem firmy Veritas, warto dopytać o szczegóły, które nas interesują.

opiekun osób starszych rekrutacja

Rozmowa rekrutacyjna – czego się spodziewać?

Co jest najważniejsze dla pracodawcy podczas rozmowy o pracę? Podczas rekrutacji na stanowisko opiekuna osób starszych firma, która jest zainteresowana zatrudnieniem odpowiedniej osoby, skupia się na doświadczeniu oraz znajomości języka niemieckiego. Proces rekrutacji rozpoczyna się już w momencie złożenia przez osobą zainteresowaną CV na stronie agencji. Zawsze można przesłać do agencji list motywacyjny: opiekun osób starszych może opisać w nim swoje doświadczenie oraz podejście do pracy. Następnie należy spodziewać się telefonu od jednego z pracowników.

rekrutacja do pracy jako opiekunka seniora

W trakcie pierwszego etapu przeprowadzana jest weryfikacja znajomości języka niemieckiego. Rekruter na pierwszym spotkania zadaje opiekunowi podstawowe pytania po niemiecku, dzięki czemu jest w stanie sprawdzić podstawową znajomość niemieckiego. Pamiętajmy o tym, aby przygotować się językowo – warto powtórzyć sobie kilka przydatnych podczas rozmowy zwrotów. Istnieje wiele lekcji niemieckiego dla opiekunek w Internecie, które pomogą w nauce języka, są dostępne i całkowicie darmowe.

Nie będzie nietaktem, jeśli poprosimy swojego rozmówcę, aby mówił wolniej, głośniej lub żeby zadał pytanie w inny sposób. Bardzo ważne, jest, aby zadbać o to, aby wszystko było dla nas zrozumiałe.

praca jako opiekun osób starszych w Niemczech

Jak się przygotować?

Zadbajmy o odpowiednie warunki – na rozmowie kwalifikacyjnej powinniśmy mieć spokój i być skupionym. Pamiętajmy o tym, że możemy poprosić o przełożenie rozmowy na inny termin, jeśli taka sytuacja zastanie nas w niewłaściwym momencie. Warto zadbać o komfort psychiczny podczas takiej rozmowy. Starajmy się mówić głośno i wyraźnie oraz unikać powtarzania swoich odpowiedzi.

Zachowajmy spokój – rekruterzy firmy Veritas wezmą pod uwagę stresującą sytuację, w jakiej znalazł się kandydat. Jeżeli usłyszą, że nie potrafimy opanować nerwów, zaproponują rozmowę w innym terminie. Pamiętajmy o tym, że każdy ma prawo popełniać błędy, ale dzięki pozytywnemu nastawieniu można wybrnąć z niezręcznej sytuacji, żartując z niej, lub najzwyczajniej w świecie nie skupiając się na niej.

Podejdźmy do rozmowy ze spokojem i opanowaniem. Realistyczna ocena umiejętności językowych pozwoli nam na dobranie odpowiedniej oferty oraz uniknięcie ewentualnych nieprzyjemności na miejscu.

opiekun osób starszych

O co pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Mogłoby się wydawać, że głównym zadaniem kandydata ubiegającego się o stanowisko opiekuna osób starszych Niemcy jest merytorycznie odpowiadanie na zadane mu pytania. Jednak taki wywiad służy nie tylko pracodawcy. Jest on dobrym momentem, aby rozwiać wątpliwości osoby starającej się o pracę. Opieka nad osobami starszymi jest odpowiedzialnym zajęciem, dlatego pokażmy, że zależy nam na tej pracy i chcemy się zaangażować.

W czasie rekrutacji w agencji Veritas będziemy mogli zadawać pytania – dlatego nie obawiajmy się pytać o kwestie dotyczące zarobków, obowiązków i wymagań. Pierwszą okazją jest rozmowa z rekruterem. Ponadto rekruter poinformuje nas o możliwych sposobach zatrudnienia i warunkach pracy. Dopytajmy o ważne dla nas kwestie. Jak zorganizowane są przerwy? Kto robi zakupy? Czy mamy czas wolny? Są to bardzo ważne informacje, które dotyczą pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech.

opiekun seniora niemcy

Czy warto spróbować swoich sił w pracy jako opiekun osób starszych?

Praca w opiece jest bardzo atrakcyjną formą zatrudnienia, a z pomocą rzetelnej firmy jest także bezpieczna i istnieje wiele atrakcyjnych ofert pracy. Warto zatem podjąć współpracę z doświadczoną agencją, która dba o swoje opiekunki. Takie zajęcie może nas wiele nauczyć, poznamy nowe miejsce, ludzi i nauczymy się języka. Warto zatem spróbować swoich sił i rozwinąć skrzydła.