SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 535 228 007

Rekrutacja do pracy jako opiekun osób starszych

Opieka nad osobami starszymi wymaga pewnych umiejętności, doświadczenia oraz predyspozycji. Rekrutacja do pracy jako opiekun osób starszych nie musi być stresująca i trudna. W jaki sposób przygotować się do takiej pracy i poszukiwań? 

opiekun osób starszych niemcy

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjna to kluczowa część każdego procesu rekrutacyjnego do nowej pracy. Przed podjęciem poszukiwań, należy dobrze się do niej przygotować i poczytać oraz popytać o to, jak ona wygląda i czego można się spodziewać. Informacje na ten temat są powszechnie dostępne w Internecie. Jeśli w odpowiedni sposób podejdziemy do tematu, to będzie nam łatwiej zapanować nad stresem i wypaść dobrze podczas takiej rekrutacji.

Zaczynając poszukiwania pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech, najlepiej napisać sobie przed podjęciem poszukiwań odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz potrzebne informacje. Ponadto warto również pomyśleć o tym, czego my, jako opiekun osób starszych, chcielibyśmy się o takiej pracy dowiedzieć. Rozmowa jest też dla nas – osób zainteresowanych podjęciem takiej pracy, dlatego rozmawiając z pracownikiem firmy Veritas, warto dopytać o szczegóły, które nas interesują.

opiekun osób starszych rekrutacja

Rozmowa rekrutacyjna – czego się spodziewać?

Co jest najważniejsze dla pracodawcy podczas rozmowy o pracę? Podczas rekrutacji na stanowisko opiekuna osób starszych firma, która jest zainteresowana zatrudnieniem odpowiedniej osoby, skupia się na doświadczeniu oraz znajomości języka niemieckiego. Proces rekrutacji rozpoczyna się już w momencie złożenia przez osobą zainteresowaną CV na stronie agencji. Zawsze można przesłać do agencji list motywacyjny: opiekun osób starszych może opisać w nim swoje doświadczenie oraz podejście do pracy. Następnie należy spodziewać się telefonu od jednego z pracowników.

rekrutacja do pracy jako opiekunka seniora

W trakcie pierwszego etapu przeprowadzana jest weryfikacja znajomości języka niemieckiego. Rekruter na pierwszym spotkania zadaje opiekunowi podstawowe pytania po niemiecku, dzięki czemu jest w stanie sprawdzić podstawową znajomość niemieckiego. Pamiętajmy o tym, aby przygotować się językowo – warto powtórzyć sobie kilka przydatnych podczas rozmowy zwrotów. Istnieje wiele lekcji niemieckiego dla opiekunek w Internecie, które pomogą w nauce języka, są dostępne i całkowicie darmowe.

Nie będzie nietaktem, jeśli poprosimy swojego rozmówcę, aby mówił wolniej, głośniej lub żeby zadał pytanie w inny sposób. Bardzo ważne, jest, aby zadbać o to, aby wszystko było dla nas zrozumiałe.

praca jako opiekun osób starszych w Niemczech

Jak się przygotować?

Zadbajmy o odpowiednie warunki – na rozmowie kwalifikacyjnej powinniśmy mieć spokój i być skupionym. Pamiętajmy o tym, że możemy poprosić o przełożenie rozmowy na inny termin, jeśli taka sytuacja zastanie nas w niewłaściwym momencie. Warto zadbać o komfort psychiczny podczas takiej rozmowy. Starajmy się mówić głośno i wyraźnie oraz unikać powtarzania swoich odpowiedzi.

Zachowajmy spokój – rekruterzy firmy Veritas wezmą pod uwagę stresującą sytuację, w jakiej znalazł się kandydat. Jeżeli usłyszą, że nie potrafimy opanować nerwów, zaproponują rozmowę w innym terminie. Pamiętajmy o tym, że każdy ma prawo popełniać błędy, ale dzięki pozytywnemu nastawieniu można wybrnąć z niezręcznej sytuacji, żartując z niej, lub najzwyczajniej w świecie nie skupiając się na niej.

Podejdźmy do rozmowy ze spokojem i opanowaniem. Realistyczna ocena umiejętności językowych pozwoli nam na dobranie odpowiedniej oferty oraz uniknięcie ewentualnych nieprzyjemności na miejscu.

opiekun osób starszych

O co pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Mogłoby się wydawać, że głównym zadaniem kandydata ubiegającego się o stanowisko opiekuna osób starszych Niemcy jest merytorycznie odpowiadanie na zadane mu pytania. Jednak taki wywiad służy nie tylko pracodawcy. Jest on dobrym momentem, aby rozwiać wątpliwości osoby starającej się o pracę. Opieka nad osobami starszymi jest odpowiedzialnym zajęciem, dlatego pokażmy, że zależy nam na tej pracy i chcemy się zaangażować.

W czasie rekrutacji w agencji Veritas będziemy mogli zadawać pytania – dlatego nie obawiajmy się pytać o kwestie dotyczące zarobków, obowiązków i wymagań. Pierwszą okazją jest rozmowa z rekruterem. Ponadto rekruter poinformuje nas o możliwych sposobach zatrudnienia i warunkach pracy. Dopytajmy o ważne dla nas kwestie. Jak zorganizowane są przerwy? Kto robi zakupy? Czy mamy czas wolny? Są to bardzo ważne informacje, które dotyczą pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech.

opiekun seniora niemcy

Czy warto spróbować swoich sił w pracy jako opiekun osób starszych?

Praca w opiece jest bardzo atrakcyjną formą zatrudnienia, a z pomocą rzetelnej firmy jest także bezpieczna i istnieje wiele atrakcyjnych ofert pracy. Warto zatem podjąć współpracę z doświadczoną agencją, która dba o swoje opiekunki. Takie zajęcie może nas wiele nauczyć, poznamy nowe miejsce, ludzi i nauczymy się języka. Warto zatem spróbować swoich sił i rozwinąć skrzydła.