SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 535 228 007

Zobacz jak odkażamy nasze busy - bezpieczny transport

Regularnie dezynfekujemy nasze busy – metodą ozonowania

Przy obecnym stanie zagrożenia epidemiologicznego chorobą COVID-19, wprowadzono wiele środków ostrożności związanych z przemieszczaniem się. Aby zapewnić bezpieczny transport naszym opiekunkom, samodzielnie uruchomiliśmy transport dla opiekunek do Niemiec.

Busy Veritas są przed każdą podróżą dezynfekowane metodą ozonową

Jest to najskuteczniejsza metoda dezynfekcji pojazdu. Ozon dociera do wszystkich zakamarków wnętrza samochodu, zdezynfekowane zostają nawet te najtrudniejsze elementy. Stosujemy również ozonowanie miejscowe, po to żeby specjalnie zdezynfekować klamki, drzwi oraz wszystkie miejsca, które są dotykane.  

Dzięki skrupulatnym przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, każda osoba, która skorzysta z transportu może być pewna, że na miejsce dojedzie bezpiecznie. 

Jak dezynfekujemy nasze busy? 

Każdy z naszych 10 dodatkowych busów, po każdym transporcie przechodzi dokładną dezynfekcję metodą ozonową. Ozonowanie samochodu jest bardzo skuteczne w przypadku potrzeby dezynfekcji oraz dokładnego oczyszczania pojazdu. Pozwala ono skutecznie wyeliminować takie mikroorganizmy jak bakterie i wirusy.

Ozon jest gazem, który ma silne właściwości utleniające, bardzo łatwo wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi takimi jak pleśń, grzyby, wirusy (w tym COVID-19), bakterie, alergeny czy roztocza. Proces ozonowania prowadzi do ich całkowitej likwidacji, więc dokładnie zabija wszelkie mikroorganizmy szkodliwe dla zdrowia.

Ozon sprawia, że powietrze staje się czyste i świeże, a przede wszystkim pozbawione wirusów, bakterii i innych substancji zagrażających ludzkiemu życiu. Badania naukowe wykazały, że działania bakteriobójcze ozonu są około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Już niewielkie stężenie tego gazu likwiduje wirusy, bakterie, grzyby w ciągu kilku minut.  

Poza ozonowaniem miejscowym stosujemy również długotrwałą metodę dezynfekcji ozonem.

dezynfekcja metodą ozonową

W jaki sposób dezynfekujemy busy metodą ozonowania? 

Ozonowanie polega na umieszczeniu generatora ozonu we wnętrzu samochodu, następnie nasz pracownik uruchamia silnik i układ klimatyzacji. Podczas trwania tego procesu, wszystkie drzwi oraz okna są zamknięte. Po uwolnieniu ozonu, należy odczekać około kilkudziesięciu minut.

Przez ten czas, w samochodzie utrzymuje się duże stężenie ozonu, który zabija bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, czyli wszelkie szkodliwe mikroorganizmy.

bezpieczny transport

Dzięki postaci gazowej ozon dociera do wszystkich zakamarków wnętrza samochodu, a praca układu wentylacji powoduje, że przechodzi on także przez wszystkie jej kanały.

W ten sposób bardzo skutecznie unicestwia się także koronawirusy. 

Po przeprowadzeniu ozonowania przeprowadzamy dokładne, kilkunastominutowe wietrzenie wnętrza auta, które ma na celu pozbycie się z kabiny ozonu.

dezynfekcja auta

Zalety ozonowania:

Podsumowując, główne zalety ozonowania to:

  • skuteczna eliminacja mikroorganizmów (bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, itp.)
  • doskonała, bardzo trwała dezynfekcja busa, pod kątem eliminacji wirusów (w tym COVID-19)
  • usunięcie nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych substancji organicznych i nieorganicznych, które wniknęły głęboko we wszelkie materiały wnętrza auta: pokrowce, skórę, dywaniki, wykładziny.

dezynfekcja auta metodą ozobową

Dzięki takim działaniom, eliminujemy ryzyko zagrożenia koronawirusem i nasze opiekunki są bezpiecznie dowożone do miejsca pracy.