SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 535 228 007

Bezpieczeństwo opiekunek przebywająych na zleceniu

Bezpieczeństwo opiekunek jest dla nas absolutnym priorytetem

W dobie epidemii zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Umożliwiamy pracownikom dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej na terenie Niemiec od pierwszego dnia wykonywania zlecenia. Poniżej przedstawiamy informacje odnośnie możliwości korzystania z pomocy medycznej podczas sprawowania opieki nad osobą starszą w Niemczech.

  • Polisa PZU

Zdarza się, że ze względu na długie terminy załatwienia sprawy w Narodowym Funduszu Zdrowia nasi pracownicy długo czekają na otrzymanie karty EKUZ. W związku z tym zdecydowaliśmy się wykupić dla wszystkich naszych pracowników polisę obejmującą koszty leczenia za granicą. Obsługuje nas największa i najbardziej doświadczona firma ubezpieczeniowa w Polsce – PZU S.A.

Polisa PZU pokryje wszelkie koszty leczenia pracownika w Niemczech w przypadku nagłego zachorowania, a więc również w przypadku koronawirusa.
Zasady korzystania z polisy są następujące:

  • Jeśli zachorujesz lub dojdzie do nieszczęśliwego wypadku
  • Zadzwoń do PZU pod numer telefonu: +48 22 566 55 44
  • Podaj numer polisy: 1054080583
  • Umów bezpłatną wizytę – PZU znajdzie dla Państwa placówkę medyczną w Państwa okolicy.
  • UWAGA: w sytuacji zagrożenia życia należy wezwać pogotowie ratunkowe a nie PZU!

  • Karta EKUZ (Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego)

Wszyscy nasi pracownicy podczas sprawowania opieki nad osobą starszą w Niemczech zostają zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego i nasza firma odprowadza w ich imieniu regularnie składki do Narodowego Funduszu Zdrowia. Fakt ten umożliwia naszym pracownikom korzystanie z opieki zdrowotnej na terenie Polski oraz Niemiec. Dokumentem potwierdzającym to uprawnienie jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ).

Karta EKUZ obejmuje leczenie opiekunki/opiekuna w razie stwierdzenia koronawirusa w Niemczech. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa całość kosztów leczenia niezależnie jak długo czasu pracownik spędzi w szpitalu lub na kwarantannie.


Regularnie dezynfekujemy nasze busy – metodą ozonowania

Zapewniamy bezpieczeństwo w dotarciu do miejsca pracy w Niemczech. Stosujemy najbardziej skuteczne metody ozonowania po to aby zdezynfekować busy. Ozon dociera do wszystkich zakamarków wnętrza samochodu, zdezynfekowane zostają nawet te najtrudniejsze elementy. Stosujemy również ozonowanie miejscowe, po to żeby specjalnie zdezynfekować klamki, drzwi oraz wszystkie miejsca, które są dotykane.
Przeczytaj więcej

dezynfekcja auta

Gdyby mieli Państwo pytania odnośnie swojego bezpieczeństwa podczas wyjazdu
prosimy o kontakt z naszą infolinią: +48 71 758 81 50