SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Bezpieczeństwo opiekunek przebywająych na zleceniu

Bezpieczeństwo opiekunek jest dla nas absolutnym priorytetem

W dobie epidemii zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Umożliwiamy pracownikom dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej na terenie Niemiec od pierwszego dnia wykonywania zlecenia. Poniżej przedstawiamy informacje odnośnie możliwości korzystania z pomocy medycznej podczas sprawowania opieki nad osobą starszą w Niemczech.

  • Polisa – koszty leczenia w Niemczech w przypadku braku karty EKUZ

Zdarza się, że ze względu na długie terminy załatwienia sprawy w Narodowym Funduszu Zdrowia nasi pracownicy długo czekają na otrzymanie karty EKUZ. W związku z tym zdecydowaliśmy się wykupić dla wszystkich naszych pracowników polisę obejmującą koszty leczenia za granicą. Obsługuje nas Towarzystwo Ubezpieczeniowe Generali.

Polisa pokryje wszelkie koszty leczenia pracownika w Niemczech w przypadku nagłego zachorowania, a więc również w przypadku koronawirusa.

  • Jeśli zachorujesz lub dojdzie do nieszczęśliwego wypadku
  • Zadzwoń do ubezpieczyciela pod numer telefonu: +48 913 913 913
  • Podaj numer polisy: 50010662585
  • Umów bezpłatną wizytę – operator znajdzie dla Państwa placówkę medyczną w Państwa okolicy.
  • UWAGA: w sytuacji zagrożenia życia należy bezwzględnie wezwać pogotowie ratunkowe a nie dzwonić do ubezpieczyciela!

UWAGA przy połączeniu z infolinią należy wybrać:
„WEZWIJ POMOC” —> „POMOC MEDYCZNA ZA GRANICĄ” —> „POŁĄCZENIE Z KONSULTANTEM”

  • Karta EKUZ (Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego)

Wszyscy nasi pracownicy podczas sprawowania opieki nad osobą starszą w Niemczech zostają zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego i nasza firma odprowadza w ich imieniu regularnie składki do Narodowego Funduszu Zdrowia. Fakt ten umożliwia naszym pracownikom korzystanie z opieki zdrowotnej na terenie Polski oraz Niemiec. Dokumentem potwierdzającym to uprawnienie jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ).

Karta EKUZ obejmuje leczenie opiekunki/opiekuna w razie stwierdzenia koronawirusa w Niemczech. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa całość kosztów leczenia niezależnie jak długo czasu pracownik spędzi w szpitalu lub na kwarantannie.