SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 535 228 007

Aktualne obostrzenia na granicach - koronawirus

Aktualne obostrzenia na granicach – koronawirus

30 Mar 2021

Drogie Opiekunki / Drodzy Opiekunowie!

W ostatnim czasie otrzymujemy od Was dużo zapytań dotyczących obowiązku odbycia 10-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski. W związku z tym chcielibyśmy Was uspokoić i zapewnić, że nic w tej kwestii się nie zmienia.

Zaręczamy, że będziemy Państwa informować na bieżąco, jeśli zostaną wprowadzone jakiekolwiek zmiany.

covid komunikaty

Przypominamy, że od 30.03 obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny mają również osoby przekraczające morski odcinek granicy Rzeczypospolitej Polskiej regularnym połączeniem promowym. Kwarantannę muszą też odbywać osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Czeską, Republiką Litewską, Republiką Federalną Niemiec lub Republiką Słowacką. Obowiązek ten jest niezależny od środka transportu, którym się przemieszczamy. Kwarantanna dotyczy osób, które przekraczają granicę w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

covid

Przypominamy, że z obowiązku odbycia 10-dniowej kwarantanny zwolnione są m.in.:

– osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej,

– osoby, które przekraczają granicę państwową (…) w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej, lub w państwie sąsiadującym (§ 2 ust. 2 pkt 15 rozporządzenia);

– osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Drodzy Opiekunowie, pamiętajcie zatem, że po przyjeździe do Polski nie obowiązuje Was kwarantanna. Nie musicie wykonywać testów na obecność koronawirusa przed powrotem do Polski. W przypadku kontroli należy mieć przy sobie umowę lub zaświadczenie, które wysyłamy razem z umową.

W razie pytań lub wątpliwości zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu!