SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

COVID-19 w Niemczech: Możliwe obowiązkowe szczepienia dla opiekunek

COVID-19 w Niemczech: Możliwe obowiązkowe szczepienia dla opiekunek

19 Lis 2021

Przedstawiciele niemieckich landów przyjęli po czwartkowej (18.11.21) naradzie z kanclerz Angelą Merkel nowy plan postępowania w trwającej pandemii koronawirusa. W związku z bardzo szybkim wzrostem liczby zakażeń ustalono, że zaostrzanie bądź luzowanie restrykcji pandemicznym ma następować w poszczególnych landach na podstawie liczby pacjentów covidowych w szpitalach.

Kanclerz Angela Merkel powiedziała po wczorajszej naradzie, że sytuacja pandemiczna w Niemczech jest wysoce dramatyczna. Jak dodała, trzeba działać szybko i konsekwentnie i dokładniej kontrolować obowiązujące już przepisy. – Przy obecnej dynamice (wzrostu zakażeń) wchodzimy w bardzo, bardzo trudną sytuację – przyznała.

Przedstawiciele niemieckich landów opowiedzieli się jednogłośnie za wprowadzeniem obowiązku szczepień dla niektórych grup zawodowych. Chodzi o osoby pracujące z ludźmi szczególnie narażonymi na zachorowanie, na przykład o personel opiekujący się seniorami albo osobami niepełnosprawnymi. Ostateczną decyzję w tej sprawie musi jednak podjąć Bundestag.