Z myślą o zapewnieniu Państwu jeszcze lepszej obsługi od stycznia 2020 roku firmy Veritas, Mycare24 i Pflegehelden łączą się w jedną firmę Veritas Group.
SZUKASZ PRACY? Zadzwoń! 537 979 589 Telefon alarmowy dla opiekunek za granicą. Czynny 24h. - 535 228 007
Informujemy, iż 24.02.2020 po godzinie 16:00 rozpoczynamy prace techniczne, przez co kontakt z naszym oddziałem we Wrocławiu będzie utrudniony. Dzięki wprowadzonym zmianom, po konsolidacji marek, od 25.02.2020 naszym głównym numerem kontaktowym z działem rekrutacji stanie się 71 75 88 150. Tym samym numer 71 72 42 660, należący wcześniej do rekrutacji Opieka Mycare24 będzie nieaktualny.

Poznaj regiony Niemiec

Jako opiekunka osoby starszej możesz zwiedzić różne regiony Niemiec. Warto przybliżyć kilka informacji dotyczących samego kraju, jak i jego geografii. Poznaj najciekawsze informacje, zanim wyruszysz pomagać seniorowi.

Republika Federalna Niemiec (Deutschland; Bundesrepublik Deutschland, BRD) leży w strefie klimatu umiarkowanego. Do największych rzek zalicza się: Ren, Łabę i Dunaj, zaś najwyższym szczytem jest Zugspitze (2962 m n.p.m.), który leży w Alpach.

Krainy geograficzne  (regiony) w Niemczech

Niemcy składają się z 16 krajów związkowych (Landów). Warto mieć na uwadze, że każdy z nich ma własną konstytucję i sporą autonomię – wszystkie Landy są równouprawnione.

Poszczególne krainy geograficzne różnią się od siebie i tym samym tworzą wielobarwną oraz fascynującą paletę krajobrazowo-kulturową. Każdy z Landów ma bardzo wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu zarówno malownicze pasma gór, rozległe wyżyny, pojezierza i zielone niziny. Od Morza Północnego i Bałtyku, aż po Alpy na południu, powierzchnia jest podzielona na następujące krainy geograficzne: Nizina Północnoniemiecka, Średniogórze Niemieckie, Wyżyna Szwabsko-Bawarska i oczywiście Alpy.

Za górami rozciąga się falista Wyżyna Bawarska, stanowiąca pogórze alpejskie otoczona od północy krainami Średniogórza Niemieckiego. Do głównych pasm górskich w tym regionie zaliczyć należy: Jurę Szwabską, Jurę Frankońską, Las Turyński, Las Czeski, Las Bawarski, góry Harz oraz Schwarzwald.

Zróżnicowanie geograficzne Niemiec

Na równinach północnych Niemiec zlodowacenia plejstoceńskie odcisnęły swoje piętno na krajobrazie tej części kraju. Najlepszym tego przykładem są pozostawione pasma wzgórz morenowych i liczne jeziora, szczególnie widoczne na Pojezierzu Meklemburskim w północno-wschodniej części kraju. Są to regiony Niemiec, które warto odwiedzić. W najbardziej wysuniętym na północ Landzie (Szlezwik-Holsztyn), wybrzeże urozmaicają przepiękne fiordy i szerokie, piaszczyste plaże. Tam też, pomiędzy morzami, rozciąga się „Szwajcaria Holsztyńska”, pagórkowate, niezwykle malownicze tereny nadmorskie chętnie odwiedzane przez turystów.

Największymi wyspami niemieckimi są: Rugia i Hiddennsee na Bałtyku oraz Borkum i Amrum na Morzu Północnym.