SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Czy możliwe jest podjęcie pracy w Niemczech od zaraz?

Praca opiekunki w Niemczech nie należy do najłatwiejszych. Mimo to wiele osób decyduje się podjąć takie zatrudnienie. Na korzyść przemawia przede wszystkim wyższa pensja, niż w Polsce. Dodatkowo można podszkolić język i nawiązać nowe przyjaźnie. Zdarza się, że opiekunki potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki i chcą wyjechać jak najszybciej. Czy da się to zorganizować?

Wykwalifikowane opiekunki bez problemu znajdą pracę

Społeczeństwo niemieckie się starzeje. Przybywa seniorów: niektórzy są przewlekle chorzy, niepełnosprawni i wymagający stałej opieki. Rodziny nie zawsze mogą podjąć się tego zadania. Dlatego wielu Niemców zatrudnia opiekunki z Polski.

Warto wspomnieć, że średnia długość życia Europejczyka się zwiększa. Praca opiekunki jest więc zajęciem przyszłościowym. Niemały wpływ ma na to wyższy poziom medycyny. Coraz więcej schorzeń można leczyć, coraz bardziej wydłużać życie przeciętnego człowieka. Przy wielu chorobach da się spowolnić ich postęp. Minusem jest jedynie fakt, że senior mimo wszystko nie jest tak sprawny, jak przed laty. I tutaj przydaje się pomoc opiekunki.

praca opiekunki w Niemczech

Pracować można nawet od zaraz. Wystarczy znaleźć dobrą ofertę

Jak już mówiliśmy, zapotrzebowanie na opiekunki w Niemczech wzrasta. Dlatego osoby, które chcą w ten sposób zarabiać, znajdą pracę – chociażby od zaraz. Warto jednak dobrze przyjrzeć się ofertom. Najlepsze będą te sprawdzone, z agencji, które na co dzień zajmują się zatrudnianiem opiekunek. Jedną z nich jest Veritas Opieka. Jeżeli chcesz szybko wyjechać, po prostu skontaktuj się z przedstawicielem firmy i poinformuj go o tym. Często zdarza się, że czas oczekiwania na pracę rzeczywiście jest bardzo krótki. Na dodatek agencja Veritas Opieka gwarantuje bezpłatny transport do i z miejsca pracy i sama załatwia za Ciebie formalności dotyczące ZUS i karty EKUZ. Umowę również otrzymasz bardzo szybko, bo nawet w ciągu 1-2 dni.

Innym sposobem jest szukanie zatrudnienia na własną rękę. Można wpisać w wyszukiwarkę frazę „praca opiekunki w Niemczech od zaraz” i poczekać na wyniki. Jednak taki sposób nie jest do końca bezpieczny. Co prawda wśród rezultatów wyszukiwania znajdą się profesjonalne agencje, ale nie tylko. Istnieje ryzyko, że trafisz na firmę działającą nielegalnie albo nawet nieistniejącą. Dlatego warto dokładnie sprawdzać oferty pracy, a także opinie na temat danej agencji. Przecież chcesz, żeby cały pobyt i powrót przebiegły bezpiecznie – bez względu na to, jak szybko wyjeżdżasz.

Praca w Niemczech od zaraz – czego się spodziewać?

Poszukiwanie pracy „na wczoraj” ma swoje plusy, ale i minusy. Trzeba liczyć się z tym, że zlecenie, które znajdzie konsultant, nie zawsze będzie Twoim wymarzonym. Zdarza się też, że oferty wyjazdu od zaraz to miejsca bardziej wymagające albo z niższym wynagrodzeniem. Jeśli jednak masz wysokie kwalifikacje i doświadczenie, więcej pracodawców się Tobą zainteresuje. A to zwiększa szanse na dobre zlecenie. Zatem zanim wyjedziesz, możesz na przykład podszkolić język niemiecki. Niektóre agencje oferują bezpłatne lekcje dla opiekunek.

praca dla opiekunki

Z Veritas Opieka możesz liczyć na bezpieczną rekrutację

Obecna sytuacja związana z koronawirusem sprawia, że poszukiwanie pracy w Niemczech staje się trudne. Wiele firm i agencji wstrzymuje na ten czas rekrutacje. My za to wychodzimy naprzeciw przyszłym pracownikom i oferujemy rekrutację zdalną. Jak ona wygląda?

  • Pierwszym etapem jest umówienie się na spotkanie w konkretnym terminie. Ustalamy też, jaki program będzie potrzebny do rozmowy (np. Skype, WhatsApp, Google Hangouts, Viber).
  • Teraz czas na przygotowanie miejsca rozmowy rekrutacyjnej. Zadbaj o to, by było ono ciche i by nie rozpraszały Cię żadne odgłosy z zewnątrz. Znaczenie ma również tło, które widzi rekruter. Bałagan czy nagromadzone sprzęty nie wyglądają zbyt dobrze.
  • Na samym końcu przygotuj do rozmowy… siebie. Mimo, że rekrutacja zdalna wygląda inaczej, niż spotkanie w biurze, to jej cel jest taki sam. Rekruter będzie chciał sprawdzić Twoje umiejętności i predyspozycje. Warto więc dołożyć starań, by zrobić na nim jak najlepsze wrażenie.

Jeśli zatem interesuje Cię praca w Niemczech od zaraz, przygotuj się na to, że agencja będzie chciała przeprowadzić z Tobą zdalną rekrutację. Wbrew pozorom nie ma się czego bać. Rekruter jest świadomy, że to dla Ciebie nowa sytuacja. Weźmie też pod uwagę ewentualne zdenerwowanie. Dlatego skup się jedynie na tym, by dobrze zaprezentować swoją kandydaturę.