SZUKASZ PRACY? Zadzwoń! 537 979 589 Telefon alarmowy dla opiekunek za granicą. Czynny 24h. - 535 228 007

5 zalet pracy jako opiekunka osób starszych

5 zalet pracy jako opiekunka osób starszych

Większość zawodów posiada swoje dobre i złe strony. Nie inaczej jest z pracą dla opiekunki osób starszych. Z pewnością jest to zajęcie bardzo wymagające i specyficzne, zdecydowanie nie dla każdego. Podejmując pracę jako opiekunka osób starszych należy liczyć się z pewnymi niedogodnościami, jednak ma ona również duże korzyści. I to nie tylko te finansowe – te zależą od samego zlecenia – od liczby obowiązków, wymaganego stopnia zaawansowania czy czasu poświęconego opiece nad podopiecznym. Także od kwalifikacji i doświadczenia samej opiekunki, te z bogatym doświadczeniem w branży, jaką jest opieka seniora w Niemczech, mogą też liczyć na wyższą pensję. Zarobki są właściwe każdemu z zawodów, skupimy się zatem na tych mniej oczywistych benefitach. Oto 5 zalet pracy jako opiekunka osób starszych.

 

Możliwość podniesienia poziomu znajomości języka niemieckiego

Jest to niewątpliwa korzyść, jaką odnosi opiekunka osoby starszej w Niemczech. Przebywając ciągle z podopiecznym i załatwiając jego lub własne sprawy (choćby takie, jak wizyta u lekarza czy zakupy), opiekunka zmuszona jest posługiwać się językiem obcym. Dzięki temu nie tylko wzbogaca się jej słownictwo, ale zwiększa swoboda, z jaką korzysta z języka niemieckiego. Zaawansowana znajomość języka jest dużym ułatwieniem w zdobywaniu kolejnych zleceń, a nawet przy szukaniu pracy w Polsce.

 

Poznawanie nowego kraju i kultury

Przebywając na zleceniach opiekunka w czasie wolnym może zwiedzać Niemcy (i nie tylko, zwłaszcza, jeśli miejscowość leży blisko granicy z innym państwem). Daje to okazję nie tylko zobaczenia pięknych atrakcji turystycznych, ale również poznania kultury i obyczajów naszych zachodnich sąsiadów. Te mogą być różne nawet w zależności od landu, największe różnice rzucają się w oczy zwłaszcza pomiędzy landami wschodnimi i zachodnimi.

 

Wielka nauka cierpliwości

Opiekunka osób starszych na pewno musi być osobą cierpliwą – to nie ulega wątpliwości. Przebywanie z seniorami dodatkowo wzmacnia tę cechę. Bywają oni bowiem dość krnąbrni i uparci. Zdarzają się burzliwe sytuacji,w  której opiekunka musi wspiąć się na wyżyny swego opanowania i cierpliwości.

 

Możliwość czerpania z wiedzy i doświadczenia osób starszych

Przebywanie w towarzystwie seniora to doskonała okazja, by dowiedzieć się czegoś zarówno o kraju, jak i o przeszłości. Dla seniora jest to możliwość snucia wspomnień, a przy okazji, doskonałe ćwiczenie umysłowe. Oprócz tego należy pamiętać, że osoby starsze naprawdę sporo już w życiu przeszły i mogą służyć cennymi, życiowymi radami. Opiekunka seniora nie musi oczywiście ślepo im ufać, ale warto otworzyć się na czerpanie z mądrości innych.

Korzystny wpływ na samoocenę

Opiekunka wypełniając swoje obowiązki czuje się potrzebna, co doskonale wpływa na jej komfort psychiczny, nawet pomimo tego, jak stresująca bywa praca jako opiekunka osób starszych. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla samotnych pań bez rodzin w Polsce. Dzięki więzi nawiązywanej z seniorem, czuje się zwyczajnie lepiej. Ponadto im więcej trudu i przeciwności musi pokonać w pracy,  tym większą odczuwa siłę i satysfakcję. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki jej pracy, zmianie na lepsze ulega życie drugiej osoby.