SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Czego opiekunka w Niemczech życzy sobie na Nowy Rok?

Początek nowego roku to szczególny czas. Pewnego rodzaju „biała karta”, którą możesz zapisać, jak tylko chcesz. To też doskonała chwila na snucie marzeń i robienie planów, jakie chcesz zrealizować w rozpoczynającym się właśnie roku. Niektóre z nich są zupełnie przyziemne, związane z codzienną pracą za granicą. Czego życzy sobie opiekunka w Niemczech, patrząc na sylwestrowe fajerwerki?

Życzenie na nowy rok: zlecenie, na które można jechać bez obaw

W zależności od tego, czy jesteś opiekunką-skoczkiem, czy pozostajesz dłużej na jednej szteli, Twoja praca wygląda inaczej. Zawsze jednak musisz być przygotowana na zmiany i na nieoczekiwane wydarzenia. Każde nowe miejsce pracy wiąże się z obawami i najróżniejszymi myślami. Czy dogadam się z podopiecznym? Jaka jest jego rodzina? Jak wygląda to miasto, miejscowość, okolica? Czy się tam odnajdę? Pytań zawsze jest wiele, a niepewność potrafi zmniejszyć radość z nowej pracy. Niech zatem w nowym roku praca w opiece w Niemczech przynosi Ci nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim satysfakcję. Niech każda nowa sztela okaże się dobrym, spokojnym i pozytywnym miejscem.

Dobra sztela i rzetelne informacje o podopiecznym

Każda opiekunka w Niemczech wie, że praca za granicą to ryzyko. Czasem trudno zweryfikować, czy informacje podane w ogłoszeniu są prawdziwe. Oferta opisuje zlecenie w samych superlatywach, a na miejscu okazuje się, że wszystko wygląda zgoła inaczej. I niekoniecznie dobrze. Niejedna opiekunka życzy więc sobie, by w nowym roku dostawać same prawdziwe, zweryfikowane oferty zatrudnienia. Żeby opisany stan zdrowia seniora odpowiadał faktycznemu, gdyż to pozwala dobrze przygotować się do pracy. Pierwszym krokiem do spełnienia tego życzenia będzie oczywiście współpraca z dobrą agencją i korzystanie ze sprawdzonych zleceń.

opiekunka w Niemczech

Opiekunka w Niemczech powinna mieć czas na relaks i sen

Natłok obowiązków to codzienność każdej opiekunki. Nic zatem dziwnego, że niejedna z nas marzy o chwili dla siebie. Niech więc w nowym roku będzie więcej okazji do odpoczynku i do regenerującego snu. Niech nieprzespane noce odejdą w zapomnienie, a dni z podopiecznym upływają jak najmilej. Opiekunki często życzą też sobie komfortowej współpracy z seniorem. Nie jest to proste, zwłaszcza w przypadku osób chorych na Alzheimera czy demencję. Zatem niech nowy rok będzie pełen spokoju i przyjemnych, wspólnych chwil z podopiecznym.

Sprawdzone zlecenie oraz minimum stresu

Praca opiekunki w Niemczech jest bardzo wymagająca. Często zajmujesz się osobą, która nie jest w stanie wykonać wielu codziennych czynności. Na dodatek Twoim obowiązkiem jest prowadzenie domu. Chcesz, by wszystko było zrobione jak najlepiej, ale niekiedy po prostu nie wystarcza na to sił. To rodzi stres, a niezrozumienie ze strony podopiecznego i jego rodziny dodatkowo podsycają negatywne odczucia. W nowym roku możesz więc śmiało życzyć sobie samodzielności i asertywności, które pomogą Ci w dogadaniu się z pracodawcą i osiąganiu celów. A jednym z nich może być chociażby dobra sztela, bez przykrych niespodzianek. Niejednej z nas zdarzyło się trafić w miejsce, które zupełnie nie przypominało tego opisanego w ofercie pracy. Opiekunka śmiało więc może życzyć sobie, aby w nowym roku wybierać jedynie zweryfikowane, pewne zlecenia.

życzenia na nowy rok

Każda opiekunka w Niemczech chce być doceniana

Kiedy czujesz się doceniona w pracy? Przede wszystkim wtedy, gdy dostajesz wynagrodzenie adekwatne do włożonego trudu. Dlatego opiekunka pracująca w Niemczech powinna dostawać odpowiednią wypłatę. Taką, która zaspokoi podstawowe potrzeby, pozwoli realizować cele i da motywację do wykonywania codziennych zadań. Dla Ciebie może to być konkretna suma, a dla Twojej koleżanki szersze „widełki” wynagrodzenia. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i oczekiwań. Zawsze jednak warto sprawdzać, czy kwota podana w ogłoszeniu to wartość netto, czy brutto, czy jest wynagrodzeniem miesięcznym, czy może za cały okres pracy. Pensja powinna być wypłacana terminowo i uwzględniona w legalnej, zgodnej z prawem umowie. Pamiętaj, że najlepiej opłacane zlecenia to zwykle te najtrudniejsze. Jeśli czujesz się na siłach, by opiekować się ciężej chorym podopiecznym, znasz bardzo dobrze język niemiecki i podołasz dodatkowym obowiązkom, możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne wynagrodzenie.

Do życzeń opiekunki możemy dołączyć też legalną pracę. Wszyscy chcemy dobrze zarabiać i jednocześnie nie martwić się konsekwencjami prawnymi. Dlatego gdy szukasz ogłoszeń, przyjrzyj się wybranym agencjom. Zwróć uwagę, czy przekazywane przez nią informacje są klarowne, a warunki zatrudnienia jasno wyłożone. Dobra firma opiekuńcza będzie Cię wspierać na każdym etapie, od rekrutacji po zakończenie zlecenia. Pomoże też w załatwianiu formalności i zapewni opiekę koordynatora.

Opiekunka, która jedzie do Niemiec do pracy, chce, żeby sztela odpowiadała jej oczekiwaniom. Nie zawsze jest to możliwe w stu procentach, ale agencje dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej dostosować zlecenie do opiekunki. Wtedy możesz być pewna, że warunki pracy, warunki mieszkaniowe, stan zdrowia podopiecznego czy nawet relacje z jego rodziną będą zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Praca, oprócz wynagrodzenia, powinna dawać Ci komfort psychiczny – i tego chcemy Ci życzyć na koniec.