SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Miasta popularne wśród opiekunek w Niemczech

Opieka w Niemczech daje wiele możliwości, także lokalizacyjnych. Każda opiekunka pracująca za zachodnią granicą może osiąść gdzie indziej. Niektóre z nich decydują się na cichą, spokojną miejscowość czy wieś. Inne natomiast uwielbiają tętniące życiem miasta, w których łatwo można spotkać koleżankę po fachu. Przyjrzyj się ofertom pracy – wiele z nich dotyczy zatrudnienia w największych niemieckich miastach. Chcesz wiedzieć, które z nich jest warte uwagi? Przygotowaliśmy dla Ciebie opis kilku miast popularnych wśród opiekunek. Zapraszamy!

Berlin, czyli praca w niemieckiej stolicy

Największa ilość ofert pracy dla opiekunek w Niemczech napływa właśnie z Berlina. Powodem jest przede wszystkim duża liczba ludności i stosunkowo niewielka odległość od polskiej granicy (90 km). Berlin jest jednym z największych europejskich miast, a dodatkowo ma wiele do zaoferowania. Lubisz w wolnym czasie zwiedzać zabytki i poznawać historię nowych miejsc? Z pewnością zakochasz się w berlińskich muzeach. W całym mieście jest ich ponad 200, a w ścisłym centrum znajduje się największy kompleks muzealny na świecie, czyli Wyspa Muzeów. Jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz muzeów w Berlinie warto zobaczyć też mosty. Ich liczba może przyprawić o zawrót głowy – jest ich ponad 1700. Innym ciekawym miejscem jest Wieża Telewizyjna, która ma ponad 368 metrów wysokości, czyli o 131 metrów więcej niż warszawski Pałac Kultury. Na szczycie znajduje się punkt widokowy.

Po zwiedzaniu warto wstąpić do jednej z licznych berlińskich restauracji. Niemiecka stolica jest jednym z kulinarnych centrów Europy, więc każdy znajdzie tutaj coś, co będzie mu smakować. Dużą popularnością wśród smakoszy cieszy się zwłaszcza dzielnica Kreuzberg. Dobrze jest przygotować się na bezpośrednią interakcję z ludźmi, a nawet na rozmowę. I chociaż praca w berlińskiej opiece bez języka teoretycznie jest możliwa, to w praktyce lepiej znać chociaż podstawy niemieckiego. Znacznie ułatwi Ci to codzienne życie.

opieka Berlin

Praca dla opiekunki w Kolonii (Köln)

Jest to drugie miasto pod względem ilości aktualnych zleceń dla opiekunek w Niemczech. Leży w zachodniej części kraju i wyróżnia się swoją nowoczesnością. W wolnej chwili warto tu zobaczyć chociażby gotycką katedrę o nazwie Kölner Dom. To wizytówka miasta rozpoznawalna w całej Europie, a nawet na świecie – również znajduje się na liście UNESCO. Jest też siedzibą arcybiskupstwa kolońskiego. To trzecia największa katedra gotycka na świecie; wyprzedzają ją tylko budynki w Mediolanie i Sewilli. W środku można podziwiać średniowieczne prezbiterium, a także pomniejsze zbiory z tego okresu.

Kolonia to czwarte pod względem wielkości miasto w Niemczech, a przy tym uważane za jedno z najstarszych. Pierwsze ślady jego istnienia pochodzą z czasów imperium rzymskiego. W tym mieście przeszłość przeplata się z przyszłością, gdyż Kolonia to niemieckie centrum medialne.

Opieka w Niemczech: Hamburg

Trzecie miasto, które chcemy Ci przedstawić, to Hamburg. Tutaj również nietrudno o pracę dla opiekunki w Niemczech od zaraz. Jest to miasto pełne ciekawostek i zabytków, posiadające intrygującą historię. To właśnie tu znajduje się największy port morski, obsługujący statki handlowe z Europy Wschodniej i Północnej. W Hamburgu mieści się także fabryka części do samolotów Airbus A380. A co warto zwiedzić w mieście? Zainteresowaniem cieszą się: ratusz, Muzeum Miniatur Wunderland, sala koncertowa Elbphilharmonie, port St. Pauli Piers i muzeum niemieckich samochodów wyścigowych. Nie brak tu też ciekawostek, jak chociażby ogromna liczba mostów (2500). Od nazwy miasta pochodzi też określenie słynnej kanapki „hamburger”, którą w Stanach przygotowywali niemieccy imigranci.

Praca opiekunki w Monachium

Kolejne miasto, które często pojawia się w ofertach pracy w opiece osób starszych w Niemczech, to Monachium. Jego nazwa pochodzi od dawnego słowa Munichen, tłumaczonego jako „przez zakonników”. Przed wiekami w miejscu starego miasta stał bowiem klasztor benedyktynów. Aby go upamiętnić, władze miasta postanowiły umieścić postać zakonnika w herbie Monachium.

Co warto zwiedzić w mieście? Godny uwagi jest chociażby nowy ratusz (Neues Rathaus). Budowlę wzniesiono w stylu neogotyckim i ozdobiono wieloma gargulcami i posągami. Posiada ona 85-metrową wieżę. W ratuszu znajdują się też słynne dzwony, których dźwięk rozbrzmiewa codziennie, punktualnie o 11:00, 12:00 i 17:00. Innym ciekawym zabytkiem jest Katedra Matki Bożej. Przy wejściu warto wytężyć wzrok – można tam znaleźć przypominający stopę znak, który miejscowi nazywają „krokiem diabła”.

Monachium to także liczne uniwersytety, muzea i teatry. Turystów przyciągają też cykliczne wystawy i imprezy sportowe, a także organizowany co roku Oktoberfest.

praca opiekunki w Niemczech od zaraz

Stuttgart – opieka w Niemczech jest popularna i tutaj

Ostatnim miastem, jakie chcielibyśmy Ci przedstawić, jest Stuttgart. Także ono często pojawia się w ogłoszeniach o pracę w niemieckiej opiece. Jest nazywane „kolebką motoryzacji”, gdyż właśnie tutaj, jak naucza nas historia, został wynaleziony samochód. Za jego ojców uważa się Gottlieba Daimlera i Karla Benza. W Stuttgarcie swoje siedziby mają firmy takie jak Porsche, Mercedes i Maybach. Miasto to słynie również z wyśmienitego wina. Najsłynniejsze marki to Riesling, Kerner i Müller-Thurgau.

Stuttgart obfituje w ciekawe miejsca. Jednym z nich jest Zoo Wilhelma, czyli najstarszy ogród zoologiczno-botaniczny w kraju. Działa ono już od ponad 150 lat i co roku przyciąga ponad 200 tysięcy turystów. Zwiedzającym podoba się zwłaszcza Planetarium. Mieszkańcy miasta mają także swój lokalny Stuttgarcki Festiwal Piwa. Jest to druga co do wielkości tego typu impreza w Niemczech, a wyprzedza ją jedynie Oktoberfest.

Opiekunko, wybierz miasto dla siebie

Praca taka jak opieka w Niemczech niesie za sobą szereg możliwości. Masz szansę pomóc starszej osobie w potrzebie, a przy tym poznajesz nowych ludzi i miejsca. Kraj naszych zachodnich sąsiadów jest niezwykle ciekawy i różnorodny. Możesz wybrać wiele lokalizacji, a w każdej z nich z pewnością znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Warto już przed wyjazdem poznać dane miasto, jego historię i ciekawostki. A kto wie, być może podopieczny opowie Ci o nim jeszcze więcej?