SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Z jaką firmą najlepiej wyjechać do opieki w Niemczech?

Znalezienie pracy w niemieckiej opiece jest proste i szybkie. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce i zatwierdzić, a otrzymasz mnóstwo ofert. I jeśli w tym momencie w Twojej głowie zaczęły rodzić się wątpliwości – punkt dla Ciebie. Firma, która na pierwszy rzut oka wydaje się godna zaufania, niekoniecznie musi być taka w rzeczywistości. Opieka w Niemczech to zawód, w którym liczy się przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo. Dlatego warto rozważnie wybierać agencję do współpracy. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Wiarygodne opinie i legalna praca w niemieckiej opiece

W sieci można znaleźć mnóstwo opinii o agencjach publikujących oferty pracy w opiece w Niemczech. Jednak nie wszystkie są prawdziwe i nie każdej z nich można wierzyć. Czasami jedna niezadowolona opiekunka napisze negatywny komentarz, który wywołuje falę odpowiedzi w takim samym tonie. Najczęściej nie opierają się one na faktach, ale na zasłyszanych opiniach czy wydarzeniach. Koleżanka czyjejś ciotki trafiła na sztelę-minę, ktoś inny słyszał, że „te opiekunki w Niemczech w ogóle mają trudne życie”. Dlatego dobrze jest zawsze pytać użytkowników o powody negatywnych opinii i przemyśleć, czy są one uzasadnione. I pamiętaj: idealna praca w niemieckiej opiece nie istnieje. Oczywiście możesz znaleźć dla siebie perfekcyjną sztelę, ale to nie oznacza, że będzie ona pasować Twojej koleżance po fachu. Każdy z nas ma inne doświadczenie, oczekiwania, priorytety. Lepiej więc nie uzależniać swojej decyzji od pojedynczego głosu osoby z Internetu.

Opieka w Niemczech musi być legalna. To jest najważniejsza kwestia, o której trzeba pamiętać. Dobre agencje zapewniają umowę, przedstawiają jasne warunki zatrudnienia i przede wszystkim są otwarte na dialog. Niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, w których nieuczciwe osoby wolą zatrudniać opiekunki na czarno. W trakcie rozmowy z przedstawicielem agencji zapytaj o ubezpieczenie i wysokość składek. Jeśli udzieli Ci wszystkich niezbędnych odpowiedzi, możesz być spokojna. Pamiętaj, że o takie informacje zawsze warto pytać u źródła. Opinie na forach internetowych mogą okazać się nie do końca wiarygodne, zwłaszcza jeśli były pisane pod wpływem emocji. Zawsze skupiaj się na faktach i konkretnych liczbach.

oferty pracy w opiece w Niemczech

Dobre zlecenie i jasne warunki zatrudnienia to podstawa

Kluczową kwestią w poszukiwaniu pracy w niemieckiej opiece jest znalezienie dobrego zlecenia. Nie warto się tu kierować jedynie wysokością wynagrodzenia, chociaż bywa to kuszące. Oczywiście pensja jest bardzo ważna, gdyż to głównie dla niej wyjeżdżamy za granicę. Jednak za wysokim wynagrodzeniem idą zwykle konkretne powody. Być może sztela jest trudna, składki mniejsze, a ubezpieczenie trzeba sobie opłacić samemu. Zanim więc odpowiesz na ogłoszenie z bardzo atrakcyjną stawką, dowiedz się wszystkich szczegółów. Polecane agencje pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech zawsze udzielą Ci informacji. I przede wszystkim nie wyślą Cię na zlecenie, któremu nie podołasz.

Zawsze słuchaj więc siebie, mierz siły na zamiary i decyduj się na taką sztelę, jaka będzie dla Ciebie najlepsza. Ostateczne „tak” powiedz dopiero wtedy, gdy zyskasz całkowitą pewność, że dane zlecenie jest dla Ciebie idealne. Możesz też poprosić o kontakt do zmienniczki, jeśli takowa jest. W Agencji Veritas otrzymasz go bez problemu. Osoba, która zna Twoje przyszłe miejsce pracy oraz podopiecznego, z pewnością będzie mogła udzielić Ci przydatnych informacji. Dzięki niej lepiej przygotujesz się do pracy – i to jeszcze przed wyjazdem z Polski.

praca opieka Niemcy

Opieka w Niemczech a opinia zmienniczki

O co warto zapytać poprzednią opiekunkę? Przede wszystkim o kwestię własnego pokoju. Obecnie jest on już standardem – zwłaszcza w ofertach pracy publikowanych przez renomowane firmy. Niemniej jednak dobrze jest uściślić, w jakim miejscu domu się znajduje i czy można go w razie potrzeby zamykać. Kolejnym ważnym punktem jest dostęp do łazienki. Na niektórych sztelach opiekunka ma do dyspozycji własną łazienkę, na innych musi dzielić ją z innymi domownikami. Dla wielu osób istotny jest też dostęp do Internetu, a czasem do telefonu. Z tym punktem łączy się następny, czyli wolny czas. W takich chwilach opiekunka może bowiem rozmawiać z bliskimi w Polsce bądź po prostu się relaksować. Zapewne do Twojej dyspozycji będzie czas, gdy podopieczny śpi, zajmuje się swoimi sprawami bądź przyjmuje gości. Wszelkie szczegóły dotyczące wolnych chwil dobrze jest ustalać na samym początku szteli.

Jakie jeszcze pytania zadać? Na pewno o stan zdrowia podopiecznego i o jego sprawność. Zapytaj o plan dnia, o to, o której senior chodzi spać, kiedy lubi wychodzić na spacery, o jakiej porze dnia woli zostać sam. Dowiedz się, jakie są jego przyzwyczajenia i upodobania żywieniowe, czy musi zachowywać jakąkolwiek dietę. Ważna jest też kwestia zakupów. Czy będziesz musiała robić je sama, czy wystarczy przygotowanie listy potrzebnych produktów? O to też dobrze jest zapytać.

I na koniec: pamiętaj, że również w dobrej agencji zdarzają się trudne zlecenia. Opieka w Niemczech jest zawodem wymagającym i często nieprzewidywalnym. Oczywiście firma dokłada wszelkich starań, by wszystko przebiegło bezproblemowo. W Agencji Veritas organizujemy transport na miejsce zlecenia i z powrotem, pomagamy w dopełnieniu formalności i pozostajemy w kontakcie z opiekunkami w Niemczech. Jednak w myśl zasady „co dwie głowy, to nie jedna” dobrze jest pamiętać o sprawach organizacyjnych. Zapisz sobie godzinę i miejsce wyjazdu, numer telefonu do koordynatora, a także ewentualne pytania. W przeddzień wyjazdu zadzwoń i dopytaj, o której dojedziesz do celu i kto będzie tam na Ciebie czekał. Sprawdź adres na mapie Google, dowiedz się, jak wygląda okolica. Poczujesz się bezpieczniej, a my będziemy mogli wspierać Cię jeszcze lepiej.