SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech:

Wyjazd: 11.04.2023

Miejsce pracy: Witten

Długość kontraktu: ok. 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Oferta pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1680 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 81 lat, waży 50 kg, porusza się za pomocą rolatorka, choruje na cukrzycę i ma założony cewnik. Obowiązki opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomóc przy wstawaniu i siadaniu.

Zakupy robi opiekunka. Seniorka jest dość samodzielna, by odbyć sama toaletę, w ciągu dnia nosi bieliznę na nietrzymanie moczu.
Plan dnia: 7.00-8.00 seniorka wstaje sama, potem śniadanie-owsianka na wodzie, chleb, herbata lub kawa, potem czytanie gazet, rozmowa, ustalanie obiadu, o 12.30 obiad, potem opiekunka ma czas na odpoczynek do 15.30, następnie kawa i ciastko, spacer do ogrodu, o 18.30 kolacja, potem od 19.00 opiekunka ma wolne. Seniorka je mało i głównie warzywa. Nie lubi spacerować poza domem.

Warunki mieszkalne: miasto, osobne wc, internet

Wyjazd: 11.04.2023

Miejsce pracy: Ganderkesee

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Poszukujemy opiekunki do Pana (85 lat, 70 kg) poruszającego się samodzielnie, chorującego na demencję. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu. Wynagrodzenie: 1620 euro netto miesięcznie.

Rodzina mieszka blisko i robi zakupy. Ważne jest zachowanie rytmu dnia codziennego, ustala się go na miejscu z pacjentem. Preferowana zaszczepiona opiekunka, nie opiekun. Senior wykonuje samodzielnie wiele czynności, takich jak higiena osobista, prysznic i chodzenie do toalety. Najważniejszą kwestią jest stworzenie ustrukturyzowanej codziennej rutyny z posiłkami. Należy również zadbać o to, aby pacjent regularnie zmieniał świeżą, nową pościel. Pacjent powinien jeść i pić wystarczająco dużo. Senior zwykle przesypia całą noc. Niedawno zmarła mu żona, dlatego bywa czasami przygnębiony. Idealna opiekunka powinna lubić dużo rozmawiać. Według syna pacjent jest osobą niezwykle uprzejmą, z którą łatwo jest się dogadać. W ciągu dnia senior dużo śpi. Przerwy nie stanowią tutaj problemu, choćby ze względu na samodzielność pacjenta.

Warunki mieszkalne: dom, internet, wioska, osobne piętro, osobna łazienka i wc

Wyjazd: 06.04.2023

Miejsce pracy: Ulsnis-Kius

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1640 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 80 lat, waży 65 kg, porusza się samodzielnie, choruje na Alzheimera oraz demencję. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu. Najbliższy sklep jest oddalony od domu ok. 10 km, na miejscu jest rower. Większe zakupy robi rodzina razem z opiekunką. Seniorka jest dość samodzielna, powinna być angażowana w prowadzenie domu i rozmowy. Pacjentka chętnie wybiera się na godzinne spacery z sąsiadką. Od czasu do czasu potrzebuje mieć czas dla siebie. Preferowana opiekunka, nie opiekun, która powinna mieć więcej niż 40 lat i być zaszczepiona.

Plan dnia: Dzień zaczyna się o 7.00, o 12.00 obiad, potem popołudniowa drzemka, 14.00-16.30 - spacer z sąsiadką, kawa/ciastko, 18.30 - kolacja, o 22.00 seniorka idzie spać.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, 1 pokój, osobne wc i łazienka, internet, tv, rower

Wyjazd: 05.04.2023

Miejsce pracy: Ingelbach

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1970 euro netto miesięcznie. Podopieczny ma 83 lata, waży 75 kg, porusza się przy pomocy wózka, choruje na cukrzycę oraz ma założony cewnik. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Pacjent miał udar mózgu dwa lata temu i obecnie jest sparaliżowany po prawej stronie ciała, stąd ograniczenia ruchowe. Przychodzi Pflegedienst, by umyć seniora. W gospodarstwie mieszka żona podopiecznego, która porusza się samodzielnie. Do wyposażenia został zamówiony materac odleżynowy oraz rampa do drzwi. Córka mieszka z mężem w tej samej miejscowości. Ze względu na słaby zasięg obecnie w gospodarstwie domowym seniora nie ma internetu. Można z niego skorzystać w domu córki pacjenta (oddalony od miejsca zlecenia ok. 300 m).

Plan dnia: 07:30 - pobudka, 08:00 - śniadanie, 12:00 - obiad, 15:30-16:00 - kawa, 18:00 - kolacja, 20:00-22:00 nocny odpoczynek.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, osobne piętro, osobna łazienka i wc, TV

Wyjazd: 05.04.2023

Miejsce pracy: Ankum

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Ankum jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pani (94 lata, 70 kg) poruszającej się samodzielnie, chorującej na osteoporozę. Wynagrodzenie: 1810 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

W gospodarstwie mieszka mąż podopiecznej. Nie wolno palić. Seniorka ma klasę niepełnosprawności (Pflegegrad) 4. Opiekunka powinna być w przedziale wiekowym od 20 do 35 lat. Miejscowość Ankum to malownicza i spokojna wioska, więc jest to okolica idealna dla osób poszukujących ciszy. Rodzina mieszka blisko.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, 1 pokój, łazienka i wc osobne, internet

Wyjazd: 04.04.2023

Miejsce pracy: Waldershof

Długość kontraktu: ok. 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Oferta pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1760 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 93 lata, waży 56 kg, porusza się za pomocą rolatorka i choruje na artrozę, problemy sercowo-krążeniowe oraz inkontynecję. Obowiązki opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomóc przy wstawaniu i siadaniu.

Seniorka przebywa obecnie w opiece krótkoterminowej (Kurzzeitpflege). Cierpi na arytmię serca, objawia się u niej drżenie, z tego względu czynności motoryczne są nieco ograniczone. Podopieczną czasem należy karmić, dbać o zapewnienie wystarczającej ilości napojów, ponieważ w ostatnim czasie schudła 10 kg. Ogólnie porusza się przy pomocy rollatora, krótkie dystanse przebywa za pomocą laski. Seniorka jest w pełni władz umysłowych. Prawo jazdy wymagane - na miejscu jest samochód z manualną skrzynią biegów.

Warunki mieszkalne: miasto, dom narożny w zabudowie szeregowej, wydzielona część z łazienką dla opiekunki, internet

Wyjazd: 04.04.2023

Miejsce pracy: Grafing

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Poszukujemy opiekunki do Pani (91 lat, 55 kg) poruszającej się z pomocą wózka, chorującej na problemy sercowo-krążeniowe, inkontynencję i chorobę Parkinsona. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu. Wynagrodzenie: 1870 euro netto miesięcznie.

Podopieczna je śniadanie o godz. 8.00, potem toaleta, o godz. 12.00 jest obiad, po południu podwieczorek, potem syn rozdziela leki, o godz. 18.00 kolacja. W domu nie ma pralki, rzeczy zabiera rodzina do pralni, ale opiekunka pierze swoje rzeczy ręcznie. Pani sprzątaczka przychodzi na 1,5 godziny, odkurza 2 razy w tygodniu, a 2 razy w roku przychodzi ekipa sprzątająca do mycia okien. Seniorka budzi się kilka razy w nocy do toalety. Pani jest po operacji biodra, chodzi przy pomocy rolatora w domu, na dworze przy pomocy wózka inwalidzkiego.

Warunki mieszkalne: Dom, miasto, osobne piętro, osobna łazienka, internet

Wyjazd: 03.04.2023

Miejsce pracy: Panketal

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1840 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 85 lat, waży 140 kg, porusza się przy pomocy wózka i choruje na problemy sercowo-krążeniowe. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Seniorka może sama wstać, ale nie może sama podciągnąć nóg, trzeba pomóc. Potrzebuje pomocy w pójściu do toalety (zakładaniu spodni). Pacjentka wstaje o 5.00-6:00, trzeba pomóc jej przesiąść się na wózek, potem można iść z powrotem spać. Pielęgnacja intymna odbywa się w łóżku. Raz w tygodniu trzeba umyć włosy. Catering przygotowuje obiady, opiekunka musi robić tylko śniadania i kolacje.

Plan dnia: 7:30-8:00 opiekunka wstaje, o 8:30 śniadanie, o 12:00 obiad, 18:00 kolacja, 21:30-22:00 telewizja i sen.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, 1 pokój, osobna łazienka i wc, internet

Wyjazd: 02.04.2023

Miejsce pracy: Herford

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1750 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 89 lat, waży 95 kg, porusza się przy pomocy wózka. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Córka wraz z synem i mężem mieszkają na dole, natomiast syn seniorki na górze. Rodzina nie stanowi żadnego problemu. Opiekunka często wychodzi na spacery z babcią. W czasie spacerów babcia korzysta z wózka elektrycznego. Staruszka oprócz astmy ma problemy z zatrzymaniem wody w nogach oraz oddawaniem moczu. Opiekunka ma wspólną łazienkę z pacjentką i zlew u siebie w pokoju. Przerwa jest między 12:00 a 14:00. Opiekunka będzie używać samochodu ok. 3 razy w tygodniu. Sklep jest daleko, dlatego po zakupy trzeba również jeździć autem. Czasami trzeba dźwigać, ale noce są spokojne.

Warunki mieszkalne: dom, 1 pokój, wspólna łazienka, internet

Wyjazd: 02.04.2023

Miejsce pracy: Cloppenburg

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Cloppenburg jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pani (85 lat, 49 kg) poruszającej się z pomocą rolatorka, chorującej na problemy sercowo-krążeniowe, inkontynencję i chorobę Parkinsona. Wynagrodzenie: 1740 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Prawo jazdy wymagane. Nie wolno palić. Ciśnienie krwi pacjentki ma duże wahania, więc może się zdarzyć, że pacjentka zasłabnie, gdy jej ciśnienie będzie bardzo niskie. Opiekunka na miejscu otrzymuje pismo od rodziny, że nie powinna w takim przypadku wzywać pomocy (lekarza pogotowia).

Warunki mieszkalne: dom, miasto, 1 pokój, osobna łazienka i wc, internet

Wyjazd: 01.04.2023

Miejsce pracy: Wehr

Długość kontraktu: ok. 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Oferta pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1640 euro netto miesięcznie. Podopieczny ma 86 lat, waży 78 kg, porusza się za pomocą rolatorka i choruje na początkową demencję. Obowiązki opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Trzeba wielokrotnie wstawać w nocy, odprowadzać seniora do łóżka, czasem w nocy trzeba przynieść wodę do picia. Nie wolno palić. U seniora zaczyna się demencja, porusza się za pomocą rolatora po dyskopatii. Pacjent ma sztuczną zastawkę serca. Zlecenie od pierwszego kwietnia w małej miejscowości Wehr. Nie jest wymagane prawo jazdy.

Warunki mieszkalne: Dom, wioska, 1 pokój, osobna łazienka

Wyjazd: 31.03.2023

Miejsce pracy: Bad Hersfeld

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Poszukujemy opiekunki do Pani (85 lat, 95 kg) poruszającej się przy pomocy rolatora. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu. Wynagrodzenie: 1770 euro netto miesięcznie.

Rodzina mieszka w pobliżu, odwiedza seniorkę do dwóch razy w tygodniu. Zakupy robi opiekunka. Podopieczna cierpi na przewlekły ból. Je wszystko, lubi oglądać TV i czytać. Starsza kobieta miewa duszności, porusza się przy pomocy rolatora lub laski, słabo widzi. Nadal chodzi do toalety sama. Rytm dnia i nocy był przez jakiś czas zaburzony z powodu samotności, seniorka spała w ciągu dnia i nie spała w nocy. Obecnie nie ma nocnych zmian, seniorka dobrze śpi w nocy, ale czasami zdarza jej się mówić przez sen. Seniorka chętnie wybiera się na spacer.

Warunki mieszkalne: Dom w mieście. Sklepy blisko. Do dyspozycji 2 pokoje. Łazienka jest wspólna. Jest internet.

Wyjazd: 01.04.2023

Miejsce pracy: Willstätt

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z komunikatywną znajomością języka niemieckiego za 1730 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 86 lat, waży 45 kg, porusza się przy pomocy rolatora i choruje na demencję i inkontynencję. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu i odwiedza seniorkę raz w tygodniu. Opiekunka robi zakupy. Podopieczna nie jest wybredna - zjada wszystko, tylko w małych porcjach. Nie wolno palić. Prawo jazdy wymagane - na zakupy jeździ się autem (marka Opel, manualna skrzynia biegów).

Warunki mieszkalne: Dom na wsi, do dyspozycji pokój z własną łazienką. Jest TV z internetem

Wyjazd: 01.04.2023

Miejsce pracy: Bad Neustadt

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego za 2070 euro netto miesięcznie. Podopieczny ma 99 lat, waży 70 kg, porusza się przy pomocy rolatora, choruje na demencję i inkontynencję. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

W mieszkaniu mieszka syn podopiecznego. Senior jest bardzo mobilny jak na swój wiek, stara się dużo rzeczy wykonywać samodzielnie, ale jest wymagana niewielka pomoc w codziennych czynnościach. Trzeba mu czytać gazety. Pan wstaje ok. godziny 08:00, śniadanie ok. 08:30, po śniadaniu drzemka, o 12:00-13:00 Pan zazwyczaj zjada zupę, kolacja razem z synem ok 20:00, po kolacji pacjent razem z synem ogląda wiadomości, syn pomaga położyć się seniorowi do łóżka. Pacjent lubi wychodzić na spacery, pooglądać telewizję. Syn pracuje w aptece. Zakupy robi opiekunka, syn podopiecznego daje pieniądze.

Warunki mieszkalne: Dom w mieście, osobny pokój dla opiekunki, Internet, wspólna łazienka

Wyjazd: 31.03.2023

Miejsce pracy: Bad Hersfeld

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Rodzina z Bad Hersfeld jest zainteresowana opiekunką z komunikatywną znajomością języka niemieckiego do Pana (82 lata, 75 kg) poruszającego się na wózku i chorującego na demencję. Wynagrodzenie: 1830 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu. Odwiedzają 2-3 razy dziennie, pomagają w zakupach. Trzeba wstawać w nocy. W domu mieszka żona podopiecznego. Małżeństwo interesuje się literaturą, teatrem, są bardzo religijni. Seniorowi dokucza silny ból biodra po upadku i nadal przebywa w szpitalu, z tego względu też nie można dokładnie opisać jego stanu zdrowia. Pielęgnacja ciała odbywa się w łóżku lub na brzegu łóżka. Żona (protestancka pastorka mieszkająca z 15-letnim synem w gospodarstwie domowym) ma różny czas pracy. Dom znajduje się w cichej okolicy. Zakupy można zrobić tuż za rogiem, 2 minuty piechotą (Neukauf/Edeka).

Warunki mieszkalne: Dom w mieście. Sklepy blisko. Do dyspozycji 2 pokoje. Łazienka jest wspólna. Jest internet.

Wyjazd: 31.03.2023

Miejsce pracy: Enger

Długość kontraktu: ok. 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Oferta pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1920 euro netto miesięcznie. Podopieczny ma 72 lata, waży 90 kg, porusza się na wózku i choruje na inkontynencję. Obowiązki opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu, odwiedza, jeśli jest to potrzebne. Opiekunka robi zakupy. Podopieczny ma założony cewnik. Senior ma problemy z pamięcią krótkotrwałą. Potrzebuje pomocy przy transferze, ale pomaga jak umie. Pflegedienst codziennie dba o higienę seniora. Preferowana opiekunka, nie opiekun. Nie wolno palić. Prawo jazdy wymagane.

Warunki mieszkalne: Dom w mieście, sklepy blisko. Do dyspozycji pokój z TV i internetem.

Wyjazd: 30.03.2023

Miejsce pracy: Mülheim An Der Ruhr

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Poszukujemy opiekunki do Pani (67 lat, 57 kg) poruszającej się samodzielnie i chorującej na demencję. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu. Wynagrodzenie: 1740 euro netto miesięcznie.

Rodzina mieszka w pobliżu, odwiedza seniorkę raz w tygodniu. Zakupy robi opiekunka. Raz dziennie przychodzą pielęgniarki i rozdzielają leki. Pacjentka śpi dużo, ale zdarza jej się zbudzić w nocy. Opiekunka powinna mieć doświadczenie w opiece osób cierpiących na demencję. Opiekunkę odciąża pomoc z różnych stron: opieka dzienna (Tagespflege) odbywa się we wtorki, opieka z instytucji Home Instead (poniedziałki, czwartki i piątki po 2 godziny),a także przyjaciółka seniorki (środy od 2 do 3 godzin). Seniorka mieszka na pierwszym piętrze w domu u przyjaciółki, która również się nią opiekuje. Co jakiś czas przychodzi też sprzątaczka.

Warunki mieszkalne: Mieszkanie w mieście. Łazienka jest wspólna. Sklepy blisko. Jest TV, Internet i rower

Wyjazd: 31.03.2023

Miejsce pracy: Bonn

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1780 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 84 lata, waży 65 kg, porusza się samodzielnie i choruje na demencję. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Opiekunka robi zakupy. Podopieczna jest osobą palącą. Raz w tygodniu przychodzą pielęgniarki, by wydzielać leki. Rodzina raczej nie odwiedza, ale czasem ktoś może zadzwonić. Noce są spokojne. Pacjentka nie powinna zostawać sama, jeśli opiekunka potrzebuje na chwilę ją opuścić, zawsze musi o tym kogoś powiadomić. Trzeba zwracać uwagę na odpowiednie nawodnienie seniorki.

Plan dnia: pobudka o 8.00-9.00 rano; śniadanie seniorka jada skromne; obiad o 13:00, najlepiej zupa, potem kawa i ciasto, potem opiekunka ma ok. 2 godzin przerwy, kolacja o 19:00, do łóżka seniorka idzie o 22:00-23:00.

Warunki mieszkalne: Mieszkanie w mieście, sklepy są blisko, do dyspozycji pokój, łazienka jest wspólna, jest TV i internet

Wyjazd: 30.03.2023

Miejsce pracy: Wiesentheid

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1820 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 86 lat, waży 65 kg, porusza się przy pomocy rolatora, choruje na demencję i inkontynencję. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina nie mieszka w pobliżu, ale córka codziennie wieczorem przyjeżdża. Zakupy są robione zawsze razem z podopieczną. W domu pani sama się porusza, a na spacery podopieczna zabiera rolator. Cierpi na demencję, ale jest spokojna i przyjazna. Sama się myje, opiekunka ją tylko nadzoruje. Pacjentka mieszka w apartamencie (domu starców), gdzie podopieczna ma wykupione mieszkanie. Nie trzeba wstawać w nocy.
Plan dnia: 6.00 - pobudka, poranna toaleta, 7.00 - śniadanie, 11.30 - obiad, 15.00 - kawa, 18.00 - kolacja, 21.00 - podopieczna kładzie się spać. Warunki mieszkaniowe są świetne, w pobliżu jest piękny park. Do sklepu jest blisko, ok. 800 metrów.

Warunki mieszkalne: Dom seniora w mieście, łazienka jest wspólna, jest internet, sklepy blisko

Wyjazd: 30.03.2023

Miejsce pracy: Böbingen

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Rodzina z Böbingen jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pana (88 lat, 77 kg) leżącego i chorującego na cukrzycę, Alzhaimera i problemy sercowo-krążeniowe. Wynagrodzenie: 1820 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka blisko i robi zakupy. Syn seniora odwiedza go raz na dwa tygodnie, córki dwa razy w tygodniu. Do najbliższego sklepu jest ok. 9 km. Pracownicy z Krankengimnastik przychodzi 2 razy w tygodniu (poniedziałki i środy). Trzeba wstawać do podopiecznego 4 razy w nocy, żeby pomóc mu skorzystać z WC. Seniorowi trzeba pomóc wstawać. Jest małomówny i spokojny. Nie trzeba go karmić.
Plan dnia: godz. 6.00 - opiekunka wstaje, 6.45 - wizyta Pflegedienst, 7.00 - śniadanie, 11.15 - ponowna wizyta Pflegedienst, potem obiad, 15.00 - podwieczorek, 17.15 - kolejna wizyta PD, 17.30 - kolacja, 19.00 - toaleta wieczorna, potem pan udaje się na spoczynek. Pacjent mało ogląda telewizji, lubi ciszę. Na zleceniu jest dobra atmosfera, nie ma stresu, do niczego rodzina się nie wtrąca.

Warunki mieszkalne: dawne gospodarstwo rolne na wsi, osobny pokój, osobna łazienka, TV, internet, rower

Opieka Niemcy – wszystko co musisz wiedzieć o pracy opiekunki w Niemczech!

Społeczeństwa wielu europejskich krajów starzeją się w bardzo szybkim tempie. Główny efekt tego procesu to coraz większa liczba osób zaawansowanych wiekowo, które często przekraczają barierę 80 lat. Jest to wyzwanie, nie tylko dla systemu emerytalnego oraz systemu ochrony zdrowia, ale także dla całego społeczeństwa. Wielu seniorów, w wyniku wszelkiego rodzaju urazów lub chorób, traci zdolność do samodzielnego funkcjonowania. W takim przypadku zdane są one na pomoc rodziny. Jednak nie jest to takie oczywiste jak na przykład w Polsce, gdzie więzy rodzinne są ciągle bardziej ścisłe niż ma to miejsce w przypadku Europy Zachodniej, czy USA. Dochodzi do tego kwestia mobilności niemieckiego społeczeństwa. Często jest tak, że rodzina seniora mieszka na drugim końcu kraju, gdzie wyjechała w poszukiwaniu lepszej pracy. W takich sytuacjach zajęcie się seniorem przez jego krewnych staje się kwestią problematyczną. W takim wypadku do akcji wkracza opiekunka osób starszych Niemcy, która mieszkając z seniorem pomaga mu w codziennym funkcjonowaniu. Opieka w Niemczech jest bardzo rozwinięta i obejmuje setki tysięcy, a nawet miliony zaangażowanych w nią osób. Oczywiście opieka nad osobami starszymi w Niemczech, to nie tylko praca dla opiekunek, ale także mnóstwo innych stanowisk, mniej lub bardziej związanych z tą branżą. My w poniższym artykule skupiamy się oczywiście w największym stopniu na pracy opiekunki seniora, która bardzo często jest głównym aktorem branży opieki w Niemczech. Postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania związane z wyjazdem do Niemiec i pracą jako opiekunka seniora. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że pytań jest sporo i wątpliwości każdego z osobna należy traktować indywidualnie. Dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą w sposób, który najbardziej odpowiada państwa potrzebom. Wszelkie dane kontaktowe dla osób zainteresowanych pracą w opiece w Niemczech znajdziecie państwo na stronie kontakt.

Opieka Niemcy - Praca opiekunki w Niemczech

Praca opiekunek w Niemczech, szczególnie tych pochodzących z Polski, jest bardzo ceniona. Można śmiało powiedzieć, że opiekunka osób starszych z naszego kraju stała się w Niemczech wręcz synonimem dobrej opiekunki do osób starszych. Nic w tym dziwnego, bowiem praca opiekunki Niemcy, wymaga z jednej strony empatii i otwartości na drugiego człowieka, natomiast z drugiej gotowości do ciężkiej pracy i pewnej odporności psychicznej. Nasze opiekunki do Niemiec doskonale łączą w sobie obie te cechy. Zapotrzebowanie na polskie opiekunki rośnie także w wyniku procesów demograficznych jakie od dawna mają miejsce u naszego zachodniego sąsiada. Z roku na rok w wiek senioralny wkraczają kolejne rzesze niemieckich emerytów. Ten proces będzie trwał jeszcze przez wiele lat, bowiem na swoje zasłużone emerytury zaczyna przechodzić pokolenie powojennego wyżu demograficznego. Już dziś mówi się, że w Niemczech brakuje ponad 200 tysięcy opiekunek seniora, a za kilka lat ta liczba może się nawet podwoić. Na tej podstawie można śmiało przyjąć, że opiekunka osoby starszej w Niemczech, to zawód przyszłości, a osoby które go wykonują jeszcze długo mogą mieć pewność zatrudnienia i coraz lepszych wynagrodzeń. Można wyrazić tylko życzenie aby także opiekunki osób starszych, które opiekują się polskimi seniorami w naszym kraju mogły kiedyś liczyć na tak dobre warunki pracy, jakie mają zapewnione panie decydujące się na pracę w Niemczech. Na razie rozdźwięk między tymi dwoma rynkami pracy jest ogromny, co może poniekąd dziwić, bowiem polskie społeczeństwo także bardzo szybko się starzeje i z roku na rok lawinowo rośnie liczba seniorów, którzy potrzebują opieki opiekunek lub opiekunów. Miejmy nadzieję, że najbliższe lata spowodują rozwój polskiego sektora opieki i co za tym idzie poprawę warunków pracy w branży. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego polskie opiekunki są tak rozchwytywane w Niemczech przeczytaj ten artykuł.

Opieka Niemcy: Opiekunka osoby starszej vs opiekun osób starszych

Kiedy mowa o pracy w branży opieki w Niemczech, to praktycznie przez cały czas piszemy w formie żeńskiej, wielokrotnie używając takich wyrażeń jak m.in. opiekunki w Niemczech, opiekunka do osoby starszej, praca opiekunka Niemcy, opiekunki Niemcy, itp. Czy oznacza to, że praca w opiece Niemcy to wyłączna domena kobiet i mężczyzna nie ma czego tam szukać? Bynajmniej, opiekun osoby starszej także z powodzeniem może szukać oferty pracy w Niemczech. Oczywiście zapotrzebowanie na panów nie jest tak wysokie, jak na panie, ale na pewno wszyscy chętni posiadający odpowiednie kwalifikacje znajdą swoje miejsce na niemieckim rynku pracy. Jest to aktualne szczególnie teraz gdy opiekunek i opiekunów jest zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania i coraz mniej istotne staje się jakiej płci będzie opiekun, a coraz bardziej istotne, to jakie ma on kompetencje. Szczególnie duża szansa na pracę dla opiekuna osób starszych istnieje w przypadku seniorów, u których waga ciała przekracza wartości przeciętne, a do tego konieczne jest częste przenoszenie, podnoszenie i inne czynności wymagające użycia większej siły fizycznej. Z oczywistych względów, w takich przypadkach, zdecydowanie bardziej sprawdzi się opiekun osób starszych. Czasami w grę wchodzą osobiste preferencje seniora lub jego rodziny, którzy mogą życzyć sobie aby opiekunem był mężczyzna. Więcej informacji na temat pracy w roli opiekuna osób starszych w Niemczech znajdziesz w naszym artykule na ten temat.

Opieka Niemcy - Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo

Praca opiekunki to z reguły stałe zlecenia powtarzane w cyklach 6-8 tygodniowych przez cały rok kalendarzowy. Po każdym takim zleceniu następuję zjazd do kraju, a na szteli melduje się nowa opiekunka, która przejmuje seniora lub seniorkę. Następnie następuje kolejna wymiana. Jednak oprócz tego schematu znane są przykłady kiedy opiekunka seniora w Niemczech pracuje praktycznie cały rok, zjeżdżając do Polski tylko na szczególne okazje lub wakacje. Najczęściej ma to miejsce w przypadku gdy dana opiekunka seniora ma jedynie luźne powiązania z Polską i nic jej nie trzyma na miejscu w kraju np. dzieci, mąż, rodzina lub inne obowiązki. Na drugim biegunie znajdują się opiekunki seniora, które przyjeżdżają często do pracy w Niemczech w trybie awaryjnym i są tak zwanymi opiekunkami na zastępstwo. Dzieje się tak najczęściej gdy z jakichś względów obecna na szteli opiekunka musi natychmiastowo zjechać do Polski lub gdy wyjazd opiekunki do Niemiec zostaje odwołany. W takich przypadkach bardzo szybko trzeba znaleźć opiekunkę do pracy w Niemczech od zaraz, która przyjedzie na zastępstwo i zajmie dany wakat. Takie zlecenia często są dobrą okazją dla opiekunek bez znajomości języka niemieckiego oraz bez większego doświadczenia w opiece seniora. Presja czasu sprawia, że zlecenie w opiece przypada opiekunce, która w danej chwili jest dyspozycyjna i chętna do wyjazdu do pracy w Niemczech. Tak więc szanse na wyjazd mają mniej wykwalifikowane osoby. Dość popularnym zjawiskiem jest także wyjazd do opieki Niemczech nauczycieli np. języka niemieckiego, którzy wykorzystują przerwę wakacyjną na podreperowanie swojego budżetu domowego. Pensje polskich belfrów nie należą do najwyższych i nawet jednorazowy wyjazd w roku na te 6-8 tygodni to ogromny zastrzyk gotówki dla rodzinnych finansów. Tutaj przeczytasz więcej na temat pracy opiekunki od zaraz.

Opieka Niemcy - Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

To ile zarabia opiekunka w Niemczech jest jednym z najczęstszych pytań jakie zadają osoby chętne do wyjazdu do opieki w Niemczech. Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie płaca jest głównym motywatorem do podjęcia pracy, tym bardziej za granicą. Na szczęście kwestia zarobków opiekunek seniora w Niemczech nie jest osnuta mgłą tajemnicy, jak ma to często miejsce w przypadku innych zawodów, gdzie aby dowiedzieć się na jaką pensję możemy liczyć na danym stanowisku, musimy przejść cały proces rekrutacyjny. Na szczęście branża opieki w Niemczech jest bardzo przejrzysta i już na etapie czytania ogłoszenia o pracę wiemy jaka kwota jest oferowana. Opiekunka za granicą, a w tym konkretnym przypadku w Niemczech, może liczyć na całkiem pokaźne dochody. Szczególnie gdy porównamy je z zarobkami jakie proponowane są w naszym kraju. Doświadczona i znająca język niemiecki opiekunka seniora może liczyć na zarobki dochodzące nawet do ponad 2000 euro netto na miesiąc. Oczywiście średnie zarobki są niższe i oscylują w okolicach 1700 euro netto za miesiąc pracy na szteli. Dużo zależy także od zakresu opieki jaki musi świadczyć opiekunkę dla seniora oraz od regionu Niemiec w jakim pracuje. Mówiąc o zarobkach opiekunek w Niemczech należy podkreślić, że praca na tym stanowisku w Niemczech wiąże się także z innymi przywilejami. Jednym z nich jest bezpłatne zakwaterowanie na szteli oraz wyżywienie, które zapewnia senior lub jego rodzina. Dobre firmy opiekuńcze działające w Niemczech zapewniają swoim opiekunkom także darmowy transport na miejsce zlecenia oraz opiekę konsultantów i całodobowe infolinie służące pomocą. Jak więc widać opieka seniora w Niemczech to zawód, gdzie można liczyć na spore zarobki. Kolejna pozytywna kwestia, która dotyczy plusów pracy w niemieckiej opiece, to wszelkiego rodzaju premie i bonusy oferowane zarówno przez agencje opiekunek, jak i same rodziny. W przypadku premii, jakie można otrzymać od firm z branży opieki seniora, to najpopularniejsze są te dotyczące pracy w okresie wakacyjnym oraz pracy podczas świąt Wielkiej Nocy oraz Bożego Narodzenia i Sylwestra. Część pań pracujących w opiece nie chce podejmować zleceń w wyżej wymienionych okresach, tak więc agencje oraz rodziny seniorów oferują specjalne premie i bonusy w wysokości do kilkuset euro netto, aby zachęcić opiekunki do pozostania w tym terminie na szteli. Więcej na temat zarobków polskich opiekunek na terenie Niemiec przeczytasz tutaj.

Praca Niemcy - opieka w polskiej rodzinie

Dużą popularnością, wśród pań chcących podjąć swoją pierwszą pracę w opiece w Niemczech, cieszą się wyjazdy do pracy w polskiej rodzinie. Chodzi tutaj głównie o opiekunki seniora, które nie władają jeszcze językiem niemieckim na tyle aby podjąć się samodzielnej pracy z niemiecką rodziną, gdzie językiem komunikacji jest niemiecki. Kolejnym, oprócz językowego, plusem pracy w polskiej rodzinie jest tak zwana bliskość kulturowa, która sprawia że opiekunka nie czuje się tak wyobcowana, jak ma to miejsce podczas pierwszych wyjazdów do niemieckich rodzin. Dotyczy to szczególnie opiekunek, które do tej pory miały niewielką styczność z Niemcami – ich językiem, obyczajami i ogólnie kulturą. Sprawowanie opieki w polskiej rodzinie z pewnością pomaga w przełamaniu pierwszych lodów podczas pobytu w obcym kraju. Jednak z drugiej strony, zlecenia w polskiej rodzinie, mają pewne minusy. Głównym z nich jest to, że pracując z Polakami nie mamy zbyt dużego kontaktu z językiem niemieckim, co przekłada się na brak postępów w nauce tego języka. Trzeba także zaznaczyć, że liczba ofert pracy w opiece nad osobami starszymi w polskich rodzinach mieszkających w Niemczech należą do rzadkości mimo, że kraj ten od wieków jest miejscem docelowym licznej polskiej emigracji. Jednak osoby, które wyjechały do Niemiec w wieku dziecięcym na starość najczęściej nie posługują się już językiem polskim w takim stopniu aby swobodnie komunikować się z polską opiekunką. Poza tym nawet jeśli senior włada językiem polskim, to często jego rodzina już nie posiada takich umiejętności, a kontakt z nią jest równie ważny jak z samym podopiecznym.

Opieka Niemcy - Dobra sztela – czym jest?

Dla osób spoza branży opieki seniora w Niemczech tytułowe określenie może wydawać się dziwne i nie do końca zrozumiałe. Jednak ci związani z branżą opieki w Niemczech wiedzą, że jest to popularne określenie używane przez doświadczone opiekunki z Polski i oznacza nic innego jak miejsce wykonywania zlecenia, czyli miejsce opieki nad seniorem w Niemczech. Najczęściej jest to mieszkanie lub dom, w którym senior mieszka sam lub ze swoją rodziną. W takim przypadku opiekunka przyjeżdżająca z Polski otrzymuje swój własny kąt, który będzie jej nowym domem na czas pobytu w Niemczech. Oczywiście nie każda Sztela jest dobra. Aby zasłużyć na taki przydomek musi ona spełnić kilka warunków, takich jak między innymi: atrakcyjne zarobki, dobre warunki bytowe, co najmniej poprawne relacje z seniorem oraz jego rodziną. Tak więc w skrócie Dobra Sztela, to dobre miejsce pracy w opiece w Niemczech. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule na naszym blogu.

Opieka Niemcy - Agencje opiekunek osób starszych

Wśród osób, mniej lub bardziej związanych z branżą pracy w opiece w Niemczech narosło wiele mitów i legend odnośnie roli jaką pełni agencja opiekunek osób starszych. Oczywiście w wielu przypadkach jest to tak zwana zła sława. Jednak taki obraz nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, a na pewno nie w przypadku agencji Veritas Opieka, która od lat oferuje pracę w Niemczech dla opiekunek. Nie ma też co ukrywać, że agencja opiekunek, taka jak Veritas Opieka, jest pośrednikiem między niemiecką rodziną, a opiekunką seniora z Polski, która szuka pracy w opiece w Niemczech. Dzięki współpracy z agencją opiekunka za granicąmoże czuć się pewnie i jest zaopiekowana. Ma podpisaną umowę w języku polskim, ubezpieczenie, zapewnioną opiekę konsultanta oraz darmowy transport na miejsce zlecenia i późniejszy powrót do kraju. Dzięki temu praca jako opiekunka w Niemczech może przebiegać sprawnie bez zbędnych rozpraszaczy uwagi. Ważne jest jednak aby wybór agencji opiekunek do osób starszych był przemyślany i poprzedzony sprawdzeniem głównych faktów o samej firmie. Nie jest tez prawdą, że korzystanie z oferty agencji opiekunek seniora w Niemczech wiąże się z otrzymywaniem niższej pensji niż miałoby to miejsce bez ich pośrednictwa. Wystarczy przejrzeć internet żeby zobaczyć, że tak zwane prywatne oferty pracy w opiece w Niemczech nie oferują wcale wyższych zarobków niż ma to miejsce w przypadku znanych agencji i firm opieki w Niemczech. Ba, często takie oferty od prywatnych rodzin są znacznie niższe i do tego nie ma tam umowy w języku polskim oraz innych udogodnień oferowanych przez profesjonalne agencje opiekunek osób starszych. Dobre rady na temat tego jak znaleźć i wybrać dobrą agencję dla opiekunek osób starszych w Niemczech przeczytasz tutaj.

Opiekunka Niemcy - Obowiązki opiekunki osób starszych

Osoby, które jeszcze nie mają doświadczenia w pracy w opiece w Niemczech często pytają jakie obowiązki dla opiekunki do osób starszych niesie ze sobą opieka dla seniora. Wszystko zależy tak naprawdę od stanu zdrowia seniora i jego zapotrzebowania na opiekę. W przypadku osób w pełni samodzielnych zakres czynności jakie musi wykonywać opiekunka jest niewielki i właściwie polega na asystowaniu seniorowi w jego codziennym życiu, spędzaniu czasu wolnego oraz lekkiej pomocy przy wykonywaniu zakupów, czy dbaniu o siebie i swoje mieszkanie, dom lub ogród. Sytuacja zmienia się jeśli senior jest mniej samodzielny lub wręcz unieruchomiony w łóżku. Opieka nad chorym leżącym w łóżku jest zdecydowanie bardziej wymagająca dla opiekunki. Wtedy potrzebna jest bardziej kompleksowa pomoc, obejmująca takie sprawy, jak między innymi: higiena osób starszych, przyjmowania posiłków, lekarstw, ubieranie się, gotowanie. Oczywiście obowiązki opiekunki seniora znane są przed wyjazdem na sztelę i są jasno określone w umowie podpisywanej z agencją opiekunek osób starszych. Nie ma mowy o jechaniu w ciemno i zaskoczeniu stanem w jakim znajduje się senior. Tutaj przeczytasz o tym jakie wymagania powinna spełniać kandydatka na opiekunkę osób starszych.

Opieka Niemcy: Niemiecki dla opiekunek

Jedną z najbardziej problematycznych kwestii w opiece w Niemczech jest kwestia znajomości języka niemieckiego. Sprawa jest niejednoznaczna. Najlepsze agencje opiekunek do osób starszych wymagają aby kandydatki na opiekunki do pracy w opiece Niemcy znały ten język w stopniu co najmniej komunikatywnym, tak aby bez problemu dogadać się zarówno z seniorem, jak i jego rodziną. Przy czym trzeba tu zaznaczyć, że nie chodzi o posiadanie certyfikatów językowych z renomowanych szkół języków obcych, czy instytutów. Liczy się praktyczna znajomość języka niemieckiego, dzięki któremu opiekunka w Niemczech będzie mogła swobodnie radzić sobie z wyzwaniami jakie stawia zarówno praca w opiece Niemcy, jak i codzienne funkcjonowania w obcym kraju. Często od poziomu znajomości jezyka niemieckiego uzależnione są zarobki opiekunki. Te posiadające najwyższe kompetencje językowe oraz doświadczenie w opiece mogą wręcz przebierać w ofertach i to one częstokroć same wybierają spośród kilku chętnych rodzin, tę u której będą pracować. Jednak nawet osoby nie znające jeszcze języka naszych zachodnich sąsiadów mają pewne szanse na znalezienie pracy w opiece nad starszymi. Trzeba jednak zaznaczyć, że takich ofert jest zdecydowanie mniej i są one często związane z opieką u polskiej rodziny, opieką na zastępstwo, czy pracą jako opiekunka skoczek. Ma to swoje plusy, jednak kobiety chcące pracować na stałe w Niemczech jako opiekunki osób starszych powinny zabrać się za naukę języka niemieckiego, która da im pewność i stałość zatrudnienia. Na początek dobrze jest poznać chociaż podstawowe zwroty.

Wyjazdy Niemcy opieka

Wyjazdy do opieki w Niemczech prowadzone przez firmy opiekuńcze, takie jak Veritas Opieka, od samego początku prowadzone są w sposób przemyślany. Po przejściu procesu rekrutacyjnego opiekunka do seniora podpisuje umowę w języku polskim, gdzie określone są wszystkie główne aspekty jej pracy na szteli, począwszy od wysokości zarobków, a na zakresie obowiązków skończywszy. Oczywiście ustalane są także terminy przyjazdu na teren Niemiec, oraz późniejszego powrotu do kraju. Jak odbywa się sam transfer z Polski do Niemiec? Firmy opiekuńcze działające w Niemczech, takie jak Veritas Opieka, przejmują na siebie cały wysiłek organizacyjny oraz wszelkie koszty związane z transportem opiekunki osoby starszej na miejsce zlecenia. Najczęściej wygląda to tak, że kobieta jadąca do pracy w Niemczech stawia się w umówionym miejscu, o umówionym czasie i wsiada do podstawianego przez agencję busa, który wiezie ją prosto na miejsce wykonywania zlecenia. Oczywiście nie jest to żadne przymus. Opiekunki seniora, które preferują przemieszczanie się własnym autem mogą spokojnie jechać samodzielnie. W takim przypadku opiekunka może często liczyć na jednorazowe premie na poczet kosztów dojazdu.

Praca w opiece Niemcy - Praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy w opiece Niemcy, od dawien dawna zalewają wszelkiego rodzaju grupy na social mediach oraz portale oferujące pracę dla kobiet w Niemczech. Nie oznacza to jednak, że nie należy zachować pewnej czujności i aplikować na wszystkie oferty pracy dla opiekunek w Niemczech jakie znajdziemy. Warto zachować umiar i rozsądek oraz wcześniej zrobić wstępny research dotyczący danej agencji opiekunek osób starszych. Warto sprawdzić czy dana agencja opiekunek seniora działa na rynku od dawna i czy ma dobre opinie wśród opiekunek seniora, które już skorzystały z jej pośrednictwa przy wyjeździe do pracy w Niemczech. Dobrych ofert pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech warto szukać bezpośrednio na stronach najlepszych agencji opiekunek do osób starszych, takich jak na przykład Veritas Opieka.

Opieka Niemcy oferty

Oferty pracy w opiece Niemcy, publikowane na stronie internetowej Veritas Opieka, zawierają wszystkie informacje jakie potrzebne są opiekunce seniora do podjęcia decyzji o rozpoczęciu pracy na terenie Niemiec. Jasno określone jest kto szuka opiekunki, czy jest to mężczyzna, kobieta, a może para. Uczciwie opisuje się także jaki stan zdrowia ma przyszły podopieczny, a co za tym idzie z góry wiadomo ile pracy dana opiekunka seniora będzie musiała włożyć w opiekę nad takim podopiecznym. Wszelkie niedomagania seniora, typu brak możliwości samodzielnego przemieszczania się, inkontynencja, choroby wieku starczego np. Demencja, czy Alzheimer itp. sprawiają, że praca opiekunki w Niemczech jest cięższa i bardziej wymagająca. Oczywiście w przypadku takich wymogów idzie także za tym wyższe wynagrodzenie, które także podawane jest zawsze w każdej ofercie pracy w opiece Niemcy. Kolejna kwestia to miejsce wykonywania zlecenia, tak aby opiekunka do osoby starszej mogła od razu zdecydować czy praca opiekunki w tym regionie Niemiec ją w ogóle interesuje. Oprócz tego oferty pracy w opiece Niemcy zawierają datę wyjazdu na sztelę i przewidywany czas takiego zlecenia – jest to z reguły 6-8 tygodni pracy, po której następuje zjazd do kraju. Każda oferta pracy w opiece Niemcy zawiera także wiek podopiecznego oraz jego wagę. Są to informacje, które z jednej strony w przypadku wieku, pomagają opiekunce seniora przygotować się mentalnie, natomiast z drugiej strony w przypadku wagi, dają jej pogląd na to, czy w danej pracy będzie dużo wyzwań fizycznych związanych z dźwiganiem podopiecznego. Często w przypadkach gdy senior jest ciężki i wymagane jest jego przenoszenie, rodzina szuka do pomocy opiekuna osoby starszej. Zazwyczaj w każdej ofercie pracy dla opiekunek określone jest z góry jakiej płci powinien być idealny opiekun seniora. W niektórych ofertach pracy w opiece Niemcy spisane są wymagania dodatkowe, takie jak chociażby brak możliwości palenia papierosów przez opiekunkę do osoby starszej, czy konieczność posiadania prawa jazdy kategorii B, bowiem rodzina zamierza udostępnić jej rodzinne auto do robienia zakupów, czy transportowania seniora do lekarza. Często oferty pracy dla opiekunek seniora w Niemczech zawierają także wymagany poziom znajomości języka niemieckiego.

Praca opieka Niemcy

Praca w opiece Niemcy niesie ze sobą zarówno przeróżne benefity, jak i wymagania, które trzeba spełnić aby móc pracować w tej branży. Poniżej omówimy główne z nich. Zacznijmy od wymogów stawianych osobom chętnych do podjęcia pracy w opiece Niemcy. Pierwsza sprawa to znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym w miarę swobodną komunikację, zarówno z samym seniorem, jak i jego rodziną, czy osobami postronnymi. Oczywiście znajomość języka ułatwia nie tylko pracę opiekunki w Niemczech, ale także zwykłe życie: robienie zakupów, wizyty w urzędach, czy u lekarza. Dlatego zawsze warto znać język, a czym wyższy jest jego poziom, tym na lepsze oferty pracy w opiece Niemcy może liczyć opiekunka seniora. Jednak trzeba zaznaczyć, że nie chodzi tu o zdobywanie certyfikatów, nawet znanych szkół czy instytutów językowych, lecz o praktyczną umiejętność korzystania z języka i sprawne komunikowanie się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. W Veritas Opieka istnieje specjalna infolinia, która pomaga opiekunkom seniora pracującym w opiece Niemcy w kwestiach związanych z zawiłościami językowymi. Dzięki takiej pomocy poradzisz sobie z wieloma, nawet bardziej skomplikowanymi, sprawami wymagającymi zaawansowanej znajomości języka niemieckiego.
Kolejna ważna kwestia dotycząca wymogów dla chętnych do wyjazdu na sztelę, to posiadanie doświadczenia w pracy w opiece. Nie musi być to konieczne doświadczenie zdobyte podczas pracy w opiece Niemcy. Liczą się wszystkie tego typu doświadczenia, które dotyczyły sprawowania opieki nad osobami starszymi. Tak więc do tego okresu zaliczyć można zarówno opiekę nad swoimi dziadkami, rodzicami, jak również lata pracy w służbie zdrowia jako np. pielęgniarka, czy opiekun medyczny. Ważne aby dzięki posiadanemu doświadczeniu nie zostać zaskoczonym przez przeróżne niespodziewane sytuacje jakich przecież pełno każdego dnia podczas pracy w opiece Niemcy. Podopieczni, z którymi pracuje opiekunka mają różny poziom sprawności fizycznej i umysłowej, a co za tym idzie opieka nad nimi wymaga różnego stopnia przygotowania i otwartości.
Oprócz tych dwóch głównych wymogów, jakie są nie do przeskoczenia dla wszystkich chętnych do pracy w opiece Niemcy, są jeszcze różne pomniejsze. Jednak często są one uzależnione od indywidualnych potrzeb danej rodziny. Do najczęściej spotykanych należy wymóg posiadania przez opiekunkę prawa jazdy kategorii B, bowiem rodzina zamierza przekazać jej auto.
Oczywiście zawsze mile widziane są umiejętności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, takie jak chociażby: sprzątanie, gotowanie, czy opieka nad kwiatami lub przydomowym ogrodem. Jak więc widać praca w opiece Niemcy nie stawia zbyt wysokich i zaporowych wymagań opiekunkom chętnych do wyjazdu do pracy w Niemczech.

Praca opiekunka Niemcy

Skoro powyżej napisaliśmy już o wymaganiach jakie stawia się opiekunkom w Niemczech, to czas na przyjemniejszą część. Teraz dokładnie objaśnimy na jakie benefity może liczyć opiekunka po podjęciu pracy w Niemczech. Główny czynnik to oczywiście wynagrodzenie miesięczne jakie za swoja pracę w opiece Niemcy może liczyć opiekunka seniora. Widełki płacowe oferowane w pracy opiekunka Niemcy są naprawdę szerokie, jednak my zajmiemy się tylko ofertami pracy jakie oferuje agencja Veritas Opieka. Średnia płaca netto oferowana w tej firmie opieki nad osobami starszymi w Niemczech to około 1700 euro netto. Trzeba pamiętać, że jest to płaca miesięczna, tymczasem pojedyncze zlecenie opiekuńcze dla opiekunki w Niemczech trwa zazwyczaj od 6 do 8 tygodni, po czym następuje zjazd do kraju. Opuszczone miejsce pracy zajmuje opiekunka na zastępstwo, która zostanie na miejscu przez taki sam okres. Oczywiście w każdej ofercie pracy na samym początku określone jest na jaką kwotę może liczyć opiekunka.
Kolejnym plusem pracy opiekunki Niemcy jest możliwość otrzymania premii i bonusów. Najczęściej związane są one na przykład z podjęciem się pracy w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Wielkiej Nocy, czy podczas wakacji. Opiekunki mniej chętnie jeżdżą w wyżej wymienionych okresach, więc niemieckie rodziny oraz agencje opiekunek do osób starszych muszą je jakoś zachęcić do podjęcia pracy w opiece Niemcy w wyżej wymienionych terminach. Jak wysokie są te premie? W przypadku Veritas Opieka jest to zazwyczaj około 300 euro netto za przepracowanie całego okresu.
Czasami opiekunka otrzymuje swego rodzaju bonus od rodziny w przypadku, gdy zgodzi się na wykonywanie dodatkowych obowiązków, które nie były określone w umowie np. opieka nad ogrodem, czy zwierzętami domowymi.
Kolejnym plusem pracy opiekunki w Niemczech jest bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie na tak zwanej szteli. Jak to wygląda w praktyce? Po prostu opiekunka seniora mieszka w jego mieszkaniu lub domu mając do dyspozycji własną przestrzeń mieszkalną z dostępem do m.in. internetu. Podobnie jest z wyżywieniem. W wielu przypadkach do obowiązków opiekunki osoby starszej w Niemczech należy przygotowywanie posiłków dla seniorki lub seniora. Przy okazji można przygotować także coś dla siebie, korzystając z dostępnych w domu produktów. Jest to ogromna ulga dla budżetu opiekunki pracującej w Niemczech. Osoby pracujące w innych zawodach w Niemczech muszą opłacać koszty zakwaterowania i wyżywienia z własnej kieszeni, co oczywiście mocno uszczupla ich miesięczne zarobki. W przypadku pracy w Niemczech w opiece, całość, lub prawie całość zarobionej przez opiekunkę kwoty może być odłożona na koncie lub przesłana rodzinie w Polsce.
Jednak to nie koniec dobrych wieści. Opiekunka do osoby starszej zatrudniona za pośrednictwem agencji opiekunek osób starszych Veritas Opieka, może liczyć na bezpłatny transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Transport organizowany jest przez agencję, która jest właścicielem busów kursujących na trasie Polska-Niemcy. Kursy zaplanowane są tak aby opiekunka miała jak najszybszy transport z miejsca zamieszkania w Polsce na miejsce pracy w Niemczech. Oczywiście możliwy jest także przyjazd własnym autem, pociągiem, czy przylot samolotem. Wszystko zależy od możliwości i potrzeb danej opiekunki oraz seniora i jego rodziny. Szczegóły transportu na sztelę omawiane są nie tylko z opiekunką ale także z rodziną seniora.

Praca w Niemczech opieka

Mamy nadzieję, że w powyższym tekście udało się nam szczegółowo wyjaśnić na czym polega praca w niemieckiej opiece. Praca ta na pewno nie jest łatwa, ani pod względem fizycznym, ani psychicznym. Schorowani seniorzy mogą być trudnym i wymagającym podopiecznym. Jednak wie o tym każdy kto miał okazję pracy w branży około medycznej w ścisłym kontakcie z pacjentami. W tego typu pracy trzeba mieć tak zwaną grubą skórę i nie przyjmować do siebie wszystkiego co zobaczymy i usłyszymy. Oczywiście to tylko jedna strona medalu, bowiem wielu podopiecznych jest wdzięczna opiekunkom do osób starszych, że się nimi zajmują na co dzień i dbają o ich dobrostan. Potrafią tą wdzięczność wyrazić na wiele sposobów. W takich chwilach każda opiekunka pracująca w Niemczech czuje się mocno doceniona, co często jest dla niej większą zapłatą niż wynagrodzenie przelewane na jej konto. Wiele osób pracujących przez lata w opiece w Niemczech, tak bardzo zżywa się ze swoimi podopiecznymi, że stają się wręcz członkami ich rodzin uczestnicząc potem we wszelkiego rodzaju spotkaniach rodzinnych, świętach i uroczystościach, a nawet odwiedzając się nawzajem w Polsce i Niemczech.
Ważnym elementem pracy w opiece w Niemczech jest to, że jest to jedna z bardziej przyszłościowych branż o jakiej można pomyśleć. Czy chcemy tego, czy nie, to starzenie społeczeństw następuje z roku na rok i liczba osób w podeszłym wieku rośnie bardzo szybko. Oznacza to, że w samych Niemczech w kolejnych 5-10 latach przybędzie kolejnych kilkaset tysięcy seniorów, którzy będą potrzebowali opieki opiekunki osoby starszej. Dla opiekunek w Niemczech to szansa na jeszcze wyższe zarobki oraz jeszcze wyższy prestiż ich pracy, która już dzisiaj jest wysoko oceniana przez niemieckich seniorów.
Nie pozostaje nam więc nic innego jak jeszcze raz zachęcić państwa do aplikowania na oferty pracy w opiece w Niemczech, które pojawiają się na stronach naszej agencji opiekunek osób starszych Veritas Opieka. Życzymy powodzenia i odnalezienia swojej dobrej szteli na lata!

Praca opieka Niemcy – podsumowanie

Dla tych którzy marzą o pracy w opiece Niemcy jako opiekunka osób starszych, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie zawierające skondensowaną wiedzę na temat zalet oraz wymogów stawianych w pracy opiekunki w Niemczech. Dzięki temu szybko i sprawnie dotrzesz do interesujących cię informacji na temat ofert pracy w niemieckiej opiece.
W poniższych akapitach dowiesz się, między innymi o:

 • wymogach formalnych i nieformalnych stawianym kandydatkom na opiekunkę osób starszych w Niemczech,
 • poziomie języka niemieckiego, jaki trzeba mieć, aby z powodzeniem opiekować się osobami starszymi w Niemczech,
 • długości oraz typowi doświadczenia wymaganego do podjęcia pracy w niemieckiej opiece,
 • zarobkach opiekunki do osoby starszej w Niemczech,
 • premiach dla opiekunek osób starszych w Niemczech,
 • pozafinansowych benefitach na jakie może liczyć opiekunka osoby starszej w Niemczech,
 • miejscach gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy w opiece w Niemczech,
 • tym co zawiera każda oferta pracy w opiece Niemcy,
 • tym jak łatwo i bezstresowo wyjechać do pracy w opiece Niemcy z agencją opiekunek osób starszych w Niemczech.

Praca opiekunka Niemcy – Wymogi

Praca w większości branż to nie tylko prawa i przywileje, ale także wymogi jakie trzeba spełnić aby zakwalifikować się do jej wykonywania i później odnosić sukcesy. Nie inaczej jest w przypadku opieki Niemcy. Na pewno dobrą informacją jest to, że nie ma w tej branży formalnych wymogów, które byłyby konieczne do spełnienia aby wejść do zawodu opiekunki seniora. Dzięki temu zawód ten jest bardzo inkluzywny, co sprawia, że praca w opiece w Niemczech jest na wyciągnięcie ręki dla prawie wszystkich chętnych, niezależnie od ich wieku oraz wykształcenia. Jednak nie oznacza to, że brak jest tu jakichkolwiek wymagań. Aby z powodzeniem pracować jako opiekunka osoby starszej w Niemczech należy:

 • znać język niemiecki na poziomie minimum komunikatywnym, tak aby bez problemu porozumieć się zarówno z seniorem, jak i wszelkimi osobami trzecimi,
 • posiadać doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, które zdobyliśmy albo podczas pracy w branży opieki, medycznej itp., albo po prostu podczas sprawowania opieki nad swoimi bliskimi np. dziadkami, czy rodzicami,
 • posiadać umiejętności prowadzenia gospodarstwa domowego, w szczególności umiejętność: prania, gotowania, pieczenia, zajmowania się roślinami czy zwierzętami,
 • prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy sytuacja wymaga transportu seniora lub robienia zakupów.

Praca w Niemczech opieka – Zarobki i benefity

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech należy do zawodów, które dla opiekunek i opiekunów seniora z Polski są bardzo opłacalne. Jest to szczególnie widoczne gdy porównamy zarobki na jakie może liczyć opiekun do osoby starszej w Polsce, a na ile ten sam opiekun seniora w Niemczech. W pierwszym przypadku są to kwoty kręcące się w okolicach polskiej płacy minimalnej, a więc poniżej 3 tys. zł netto na miesiąc. Natomiast opiekunka osoby starszej pracująca w Niemczech i wyjeżdżająca na sztelę za pośrednictwem firmy Veritas Opieka może liczyć na takie wynagrodzenia i benefity:

 • średnia płaca w praca opieka Niemcy oscyluje w okolicach 1700 euro netto na miesiąc,
 • najlepsze zlecenia opieki w Niemczech oferują kwoty powyżej 2000 euro netto na miesiąc,
 • premie wakacyjne, świąteczne w kwocie około 300-350 euro netto,
 • darmowe zakwaterowanie w mieszkaniu albo domu seniora,
 • bezpłatne wyżywienie, którego koszty pokrywa senior lub jego rodzina,
 • ubezpieczenie ZUS,
 • ubezpieczenie zdrowotne w PZU,
 • bezpłatny transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Jest on zapewniany przez agencje Veritas Opieka,
 • możliwość podróżowania po różnych zakątkach Niemiec,
 • kontakt z językiem niemieckiemu, który pomaga poprawić poziom znajomości tego języka, co z pewnością potem pomaga w znajdowaniu coraz lepszych zleceń w Niemczech lub dobrej pracy w Polsce.

Praca w opiece Niemcy – Oferty pracy

Jeśli już wiemy jakie są wymogi stawiane opiekunkom osób starszych oraz na jakie zarobki i benefity mogą one liczyć na terenie Niemiec, to czas przyjrzeć się temu, jak i gdzie szukać dobrych ofert pracy w opiece Niemcy. Oferty pracy w opiece Niemcy możemy znaleźć m.in. na:

 • stronach agencji opiekunek osób starszych w Niemczech,
 • portalach agregujących oferty pracy dla opiekunek osób starszych. Oferty te pochodzą z wielu różnych agencji opiekunek i są wstępnie sprawdzane przez dany portal, tak aby odsiać te pochodzące od niewiarygodne firmy,
 • wszelkiego rodzaju kanałach social media i grupach na social media np. Facebook,
 • forach internetowych dedykowanych opiekunkom osób starszych w Niemczech,
 • stronach internetowych oferujących pracę w Polsce i za granicą.

Ważne abyśmy potrafili dobrze wybrać i korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł ofert pracy w opiece Niemcy. Dobrą ofertę pracy można poznać po tym, że zawiera te elementy:

 • jasne określenie kto jest pośrednikiem oferującym daną ofertę pracy,
 • jasno podane wynagrodzenie,
 • czas wyjazdu i długość trwania zlecenia,
 • zapewnienie umowy w języku polskim,
 • jasne określenie miejsca wykonywania zlecenia,
 • szczegółowo opisane do kogo jedziemy – wiek, waga, lokalizacja, stopień sprawności itp.

W przypadku gdy takich informacji nie ma lub są one opisane niejasno, to powinna zapalić się nam czerwona lampka, bo być może ktoś chce nas oszukać. Dlatego zachęcamy do korzystana tylko z ofert pracy bezpośrednio publikowanych przez najlepsze agencje opiekunek osób starszych, takie jak np. Veritas Opieka.