SZUKASZ PRACY? 71 75 88 130 Telefon alarmowy 24H dla opiekunek - 71 72 42 989

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech:

Wyjazd: 16.03.2023

Miejsce pracy: Eisingen

Długość kontraktu: ok. 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Oferta pracy dla opiekunki z biegłą znajomością języka niemieckiego za 2250 euro netto miesięcznie. Podopieczny ma 96 lat, waży 70 kg, porusza się samodzielnie, choruje na demencję. Obowiązki opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu. Zakupy robi opiekunka. Opiekunka budzi seniora przed 9:00, wtedy szybki prysznic przed przyjściem animatorki czasu wolnego. Trzeba uważać przy braniu prysznica, aby podopieczny się nie wywrócił. Rodzina się w nic nie wtrąca, co tydzień jedynie przekazuje 200 euro na zakupy. 3 razy w tygodniu przychodzi animatorka czasu wolnego, a 2 razy w tygodniu sprzątaczka. Podopiecznego trzeba motywować do jedzenia. Senior bardzo często wstaje w nocy, nie wie jak dojść do toalety, jak z niej wrócić. Opiekunka na noc zakłada również pieluchy. Pacjent kładzie się spać około 17:00.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, jeden pokój, rower, wspólna łazienka, internet

Wyjazd: 15.03.2023

Miejsce pracy: Wetzlar-Nauborn

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Poszukujemy opiekunki do Pani (64 lata, 60 kg) poruszającej się za pomocą wózka, chorującej na inkontynencję, z założoną sondą oraz cewnikiem. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu. Wynagrodzenie: 1810 euro netto miesięcznie.

Rodzina mieszka blisko, przychodzą pielęgniarki zajmować się cewnikiem. W gospodarstwie mieszka mąż podopiecznej, który zajmuje się zakupami. Do podopiecznej przychodzi Krankengimnastik (przeważnie 2 razy w tygodniu). Pani jest po udarze, w ogóle nie chodzi. Przy rolatorze pani potrafi przejść 10 metrów. Trzeba trochę asekurować, ale mąż pomaga. Dwa razy w tygodniu jest kąpiel.

Plan dnia: 7.15 - opiekunka musi być w kuchni, 7.30 - podawanie leku, 8.15 - śniadanie, 14.00 - obiad, nie ma podwieczorku, 17.45 - lek, 18.15 - kolacja, 19.00 - Pani kładzie się spać, 19.45 - opiekunka ma czas wolny dla siebie.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, 1 pokój, osobna łazienka i wc, Internet

Wyjazd: 15.03.2023

Miejsce pracy: Minden

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1680 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 83 lata, waży 63 kg, porusza się samodzielnie, choruje na demencję i Alzheimera. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka blisko i robi zakupy. Starsza kobieta jest w depresji (straciła partnera), zaczyna się demencja typu alzheimerowskiego, jest zapominalska, nie chce być sama. Wciąż sprawna fizycznie, nadal wiele rzeczy robi samodzielnie, czasami miewa ataki paniki. Nigdy nie jest głodna, więc opiekunka musi ją motywować do jedzenia. Pacjentka pali papierosy w kuchni lub ogródku. Seniorka chodzi na opiekę dzienną (Tagespflege) dwa razy w tygodniu (środa-piątek- 9.00-16.00).

Warunki mieszkalne: dom, miasto, 1 pokój, sklepy blisko, osobne wc, internet, kot na zleceniu

Wyjazd: 14.03.2023

Miejsce pracy: Baden-Baden

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Baden-Baden jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pani (55 lat, 58 kg), która porusza się za pomocą wózka, jest po udarze oraz ma założony cewnik. Wynagrodzenie: 1890 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu i codziennie odwiedza seniorkę. Zakupy robi opiekunka. Przychodzą pielęgniarki i wydzielają leki.
Wymagane doświadczenie w opiece nad osobami po udarze. Cewnikiem zajmuje się Pflegedienst. Trzeba dźwigać, ale na miejscu jest też podnośnik.

Warunki mieszkalne: wioska, rower, 1 pokój, wspólna łazienka i wc, internet, kot na zleceniu

Wyjazd: 14.03.2023

Miejsce pracy: Merdingen

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Rodzina z Merdingen jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pana (84 lata, 80 kg) poruszającego się za pomocą wózka i chorującego na Parkinsona. Wynagrodzenie: 1830 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Pacjent cierpi na Parkinsona, ale ma jasny umysł. Przedział wieku opiekunki: 40-55 lat. Trzeba podnosić seniora, ale aktywnie przy tym pomaga. Pflegedienst przychodzi codziennie i myje seniora, 3 razy w tygodniu pod prysznicem. Opiekunka powinna zwracać uwagę na odżywianie i nawadnianie się pacjenta. Pomoc w opiece: wózek inwalidzki, podnośnik, krzesełko prysznicowe, łóżko pielęgnacyjne. Córka mieszka na piętrze i dużo pomaga.

Plan dnia: 8:00 pobudka, po śniadaniu senior ogląda dużo telewizji, czasami wybiera się na spacer, 12:00 obiad, 12:00-15:00 przerwa obiadowa, 18:00 nocny odpoczynek.

Warunki mieszkalne: oddzielna łazienka, tv, dom, wioska

Wyjazd: 14.03.2023

Miejsce pracy: Karlsruhe

Długość kontraktu: ok. 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Oferta pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 2160 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 83 lata, waży 67 kg, porusza się za pomocą wózka, choruje na problemy sercowo-krążeniowe oraz artrozę. Obowiązki opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu i codziennie odwiedza seniorkę. Zakupy robi opiekunka. Seniorka ma Pflegegrad (klasę niepełnosprawności) 3. Wymagane doświadczenie w opiece. Na miejscu jest dostępny rolator, wózek oraz podnośnik. Piętro wyżej mieszka syn podopiecznej i przychodzi na obiad.

Warunki mieszkalne: mieszkanie, miasto, 1 pokój, osobna łazienka i wc, internet

Wyjazd: 13.03.2023

Miejsce pracy: Hermannsburg-Südheide

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Poszukujemy opiekunki do Pani (84 lata, 70 kg) poruszającej się za pomocą wózka, chorującej na problemy sercowo-krążeniowe, inkontynencję oraz Parkinsona. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu. Wynagrodzenie: 1770 euro netto miesięcznie.

Jedzenie dla seniorki musi być zmiksowane. Przychodzą pielęgniarki - raz dziennie podają leki, myją i ubierają pacjentkę w łóżku. Syn seniorki mieszka w gospodarstwie i pomaga przy większych zakupach po uzgodnieniu. Na mniejsze zakupy opiekunka może się wybrać rowerem. Pacjentki nie można zostawić samej w domu dłużej niż na 30 minut. Sprzątaczka przychodzi co dwa tygodnie.

Pacjentka cierpi na zaburzenia snu i problemy z inkontynencją moczową. Dostępna jest niania elektroniczna. Pacjentka korzysta z krzesełka toaletowego. W dzień seniorka nosi pieluchy, w nocy pampersy. Bieliznę i pościel należy prać codziennie. Starsza kobieta cierpi na chorobę autoimmunologiczną. Ma problemy z wyrażeniem się, czasem nie może powiedzieć, czego chce. Dlatego opiekunka musi znać niemiecki na poziomie przynajmniej dobrym, w przeciwnym razie komunikacja będzie niemożliwa. Pacjentka potrzebuje pomocy w myciu zębów. Nie trzeba gotować, jedzenie jest zamawiane. Opiekunka ma własną lodówkę i zakupy dla niej są w jej własnym zakresie.

Plan dnia: Pflegedienst przychodzi o 8.00 i budzi pacjentkę (higiena, ubieranie). 8.30 - śniadanie, 12.00 - obiad; 19.00-20.30 - Pflegedienst, czas odpoczynku. Przerwy są regulowane.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, rower, osobne piętro z łazienką i wc, tv, internet, kot na zleceniu

Wyjazd: 11.03.2023

Miejsce pracy: Kandel

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z biegłą znajomością języka niemieckiego za 1960 euro netto miesięcznie. Podopieczny ma 95 lat, waży 65 kg, porusza się za pomocą rolatora i choruje na demencje. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu, zakupy robi opiekunka. Plan dnia: 08:00-08:30 pobudka, poranna toaleta, śniadanie; o 12:00-13:00 obiad, o 19:00 kolacja, ok. 21:00-22:00 senior udaje się na spoczynek.

Pacjent cierpi na demencję, ale z łatwością można go naprowadzić i dawać mu wskazówki. Żona podopiecznego mieszka w gospodarstwie i lubi gotować. Rodzina życzy sobie opiekunkę, a nie opiekuna powyżej 40. roku życia. Prawo jazdy wymagane (manualna skrzynia biegów). Co prawda palenie na zewnątrz jest dozwolone, ale ze względu na astmę żony seniora idealną opiekunką byłaby pani niepaląca papierosów.

Warunki mieszkalne: miasto, 1 pokój, tv, wspólna łazienka, internet

Wyjazd: 11.03.2023

Miejsce pracy: Bremen

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Bremen jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pani (73 lata, 65 kg) poruszającej się za pomocą wózka, chorującej na problemy sercowo-krążeniowe i stwardnienie rozsiane. Seniorka ma założony cewnik. Wynagrodzenie: 1770 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Seniorka wstaje ok. godz. 08.00 a idzie spać koło 22.00, lubi czytać i oglądać telewizję. Pacjentka miała udar i od tamtej pory jest sparaliżowana po jednej stronie ciała. W gospodarstwie mieszka mąż podopiecznej, jest umysłowo i fizycznie sprawny.

Warunki mieszkalne: Miasto, dom, sklepy w odległości spaceru, komunikacja miejska blisko, własny pokój, osobna łazienka i wc, internet

Wyjazd: 10.03.2023

Miejsce pracy: Raitbach-Pörnbach

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Raitbach-Pörnbach jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pani (79 lat, 70 kg) poruszającej się za pomocą wózka. Wynagrodzenie: 1820 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu i robi zakupy. Seniorka po operacji biodra porusza się na wózku inwalidzkim, pomaga opiekunce przy przesiadaniu się z niego na meble. Codziennie przychodzi Pflegedienst, by umyć pacjentkę. Na miejscu jest wiele dostępnych udogodnień: podnośnik, uchwyty wannowe oraz łóżko pielęgnacyjne. Dom znajduje się w pięknej okolicy blisko natury.

Warunki mieszkalne: Wioska, dom, własny pokój, łazienka wspólna, internet

Wyjazd: 09.03.2023

Miejsce pracy: Karlsbad

Długość kontraktu: ok. 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Oferta pracy dla opiekunki z biegłą znajomością języka niemieckiego za 2200 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 89 lat, waży 82 kg, porusza się za pomocą rolatorka, choruje na inkontynencję, demencję, problemy sercowo-krążeniowe, cukrzycę oraz osteoporozę. Obowiązki opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka daleko, zakupy robi opiekunka. Do seniorki przychodzą pielęgniarki – wydzielają leki. Wymagane doświadczenie w opiece nad osobami z demencją. Opiekunka powinna być zaszczepiona, zwracać szczególną uwagę na porządek w mieszkaniu oraz dobrze gotować.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, osobne piętro, rower na miejscu, sklepy w odległości spaceru, internet

Wyjazd: 09.03.2023

Miejsce pracy: Bad Rappenau

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Poszukujemy opiekunki do Pani (84 lata, 50 kg) poruszającej się za pomocą wózka i chorującej na inkontynencję. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu. Wynagrodzenie: 1940 euro netto miesięcznie.

Rodzina mieszka daleko. W gospodarstwie mieszka mąż podopiecznej. Seniorka cierpi na zapalenie płuc, może chodzić z rolatorem, ale tylko z osobą towarzyszącą. Poza domem porusza się tylko za pomocą wózka. Senior przejmuje nocne zmiany i robi zakupy swoim samochodem. Córka mieszka oddalona o ok. 200 km, znajomi przyjeżdżają co tydzień i wychodzą na spacer z seniorką. Sprzątaczka przychodzi raz w tygodniu, Pflegedienst pomaga przy prysznicu.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, własny pokój, sklepy w odległości spaceru, internet

Wyjazd: 09.03.2023

Miejsce pracy: Altenau

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1800 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 89 lat, waży 55 kg, porusza się za pomocą rolatora. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Plan dnia: dzień zaczyna się o 7:00 rano. Zakładanie pończoch uciskowych, śniadanie, potem seniorka czyta gazetę. Godz. 13.00 obiad, po którym następuje 2-godzinna przerwa obiadowa. Dwa razy w tygodniu na kilka godzin przychodzi ktoś z opieki nad osobami z demencją. Kolacja - 19:00, potem seniorka ogląda telewizję. Między 21:00 a 21:30 udaje się na spoczynek.

Seniorka ma jasny umysł, lubi przyrodę, zwierzęta i kwiaty. 2 razy w tygodniu przychodzi opieka dzienna (Tagespflege) w poniedziałki i czwartki, ok. 08.30 do 16.00. Pacjentka cierpi na lekką demencję, ma małe problemy z poruszaniem się i ze wzrokiem. Chętnie chodzi na spacery, pomaga też przy gotowaniu. Ok. godz. 22.00 trzeba zdjąć pończochy uciskowe. Raz w tygodniu przychodzi sprzątaczka.

Warunki mieszkalne: dom, wioska, osobne piętro, tv, internet, sklepy blisko

Wyjazd: 09.03.2023

Miejsce pracy: Rotenburg a.d.Fulda

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Rotenburg a.d.Fulda jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pani (89 lat, 70 kg) poruszającej się za pomocą wózka, z założonym cewnikiem. Wynagrodzenie: 1870 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Trzeba opróżniać cewnik, seniorka pomaga opiekunce przy przesiadaniu się z mebli na wózek. W gospodarstwie mieszka syn i mąż podopiecznej, który ma 92 lata i porusza się samodzielnie. Przestrzeń seniorki znajduje się na parterze, a na pierwszym piętrze znajduje się przestrzeń dla opiekunki. 800 metrów od domu znajduje się sklep (Rewe). Spokojna okolica. Pacjentka ma rozrusznik serca i aparat tlenowy z powodu braku krwinek czerwonych i przyjmuje Makumę (rozrzedzacz krwi). Fizjoterapeutka przyjeżdża do domu co 14 dni. Seniorka ma dużą wadę wzroku.

Warunki mieszkalne: dom, miasto, własny pokój, tv, internet

Wyjazd: 06.03.2023

Miejsce pracy: Kaarst

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Kaarst jest zainteresowana opiekunką z biegłą znajomością języka niemieckiego do Pani (51 lat, 60 kg) poruszającej się z pomocą rolatora, chorującej na artozę. Wynagrodzenie: 1920 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu. Pacjentka cierpi na polineuropatię i porusza się z trudem. W gospodarstwie mieszka mąż podopiecznej oraz pies. Seniorka ma problemy ze słuchem. Opiekunka powinna mieścić się w przedziale wiekowym 35-54 lat i być zaszczepiona. Prawo jazdy jest wymagane, ponieważ seniorkę trzeba zawozić do lekarza i na zajęcia z gimnastyki (samochód z manualną skrzynią biegów). Mieszkanie musi być utrzymywane w czystości. Plan dnia: pobudka o 8:00, obiad o 13:00 i kolacja o 18:00.

Warunki mieszkalne: dom, miasteczko, osobne piętro, rower, osobna łazienka, internet, pies na zleceniu

Wyjazd: 06.03.2023

Miejsce pracy: Wiesentheid

Długość kontraktu: ok. 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Oferta pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 1820 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 86 lat, waży 65 kg, jest leżąca, choruje na inkontynencję, artrozę oraz demencję. Obowiązki opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu. Zakupy robi opiekunka. Trzeba wstawać wielokrotnie w nocy. Plan dnia: 6.00 - pobudka, poranna toaleta, 7.00 - śniadanie, 11.30 - obiad, 15.00 - kawa, 18.00 - kolacja, 21.00 - podopieczna kładzie się spać. Warunki mieszkaniowe są świetne, w pobliżu jest piękny park. Do sklepu jest blisko, 800 metrów. Nie ma roweru.

Warunki mieszkalne: mieszkanie, wioska, własny pokój, wspólna łazienka, internet, sklep w odległości spaceru

Wyjazd: 06.03.2023

Miejsce pracy: Göttingen

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

Poszukujemy opiekunki do Pana (93 lata, 78 kg) poruszającego się za pomocą wózka, chorującego na inkontynencję oraz cukrzycę. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu. Wynagrodzenie: 1820 euro netto miesięcznie.

Rodzina mieszka w pobliżu. Senior musi regularnie chodzić do toalety, doskwiera mu inkontynencja moczowa, ale zaczyna też mieć problemy z inkontynencją kałową. Rodzina stara się zorganizować jeden dzień wolny poprzez opiekę dzienną (Tagespflege). Pacjentowi doskwiera paraliż na jednej połowie ciała.

Plan dnia: początek dnia od 08:00, około 09:00 śniadanie (owsianka/kawa/gazeta), około 12:30, a następnie przerwa obiadowa od 14:00 do 16:00.

Warunki mieszkalne: dom, miasto, pokój, osobne wc, internet, sklep w odległości 400 m, rower

Wyjazd: 04.03.2023

Miejsce pracy: Felde

Długość kontraktu: około 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Posiadamy ofertę pracy dla opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego za 2010 euro netto miesięcznie. Podopieczna ma 86 lat, waży 70 kg, jest leżąca i choruje na inkontynencję, nowotwór i demencję. Zadania opiekunki: prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Zakupy robi opiekunka - sklepy znajdują się ok. 1 km od domu. Trzeba dźwigać - opiekunka musi mieć dużo siły, by przenosić seniorkę na wózek. Seniorka jest rozmowna, więc opiekunka powinna znać język na poziomie przynajmniej dobrym. Opiekunka powinna być przyjazną, otwartą i cierpliwą osobą. Rodzina poszukuje pani opiekunki, a nie pana, powinna być też zaszczepiona. Codziennie przychodzi fizjoterapeuta.

Warunki mieszkalne: Dom w mieście, rower, pokój do dyspozycji, własna łazienka i WC, TV i internet

Wyjazd: 03.03.2023

Miejsce pracy: Petersberg

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Petersberg jest zainteresowana opiekunką z komunikatywną znajomością języka niemieckiego do Pani (78 lat, 90 kg) poruszającej się na wózku i chorującej na artrozę. Wynagrodzenie: 1830 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Opiekunka robi zakupy, rodzina mieszka w pobliżu. Przychodzą pielęgniarki i wydzielają leki. Pacjentka sama przemieszcza się z wózka na łóżko, potrzebuje tylko odrobiny wsparcia. Nie trzeba dźwigać. Jest dostępny podnośnik do wanny. Rodzina jest bardzo wierząca i dużo się modli, ale jest też tolerancyjna. Na miejscu jest samochód Volvo z automatyczną skrzynią biegów.

Warunki mieszkalne: Dom w mieście, sklepy blisko, piętro do dyspozycji, własna łazienka i WC, Jest TV i internet

Wyjazd: 03.03.2023

Miejsce pracy: Freest

Długość kontraktu: 8 tygodni

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

Rodzina z Freest jest zainteresowana opiekunką z dobrą znajomością języka niemieckiego do Pani (81 lat, 65 kg) poruszającej się na wózku i chorującej na inkontynencję. Wynagrodzenie: 1940 euro netto miesięcznie. Oczekiwane jest od opiekunki zajęcie się prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu, pomoc przy wstawaniu i siadaniu.

Rodzina mieszka w pobliżu i odwiedza seniorkę trzy razy w tygodniu. Pacjentka jest właściwie zdrowa, ale ze względu na zwiększone ryzyko upadków i długi pobyt w szpitalu jest uzależniona od wózka inwalidzkiego. Pomaga opiekunce podczas wstawania i siadania, mąż seniorki też jest bardzo pomocny. Dzieci pary mieszkają w domu obok i są również bardzo pomocne, robią też zakupy.

Warunki mieszkalne: Dom w na wsi, rower, do dyspozycji pokój, łazienka wspólna, jest internet

Opieka Niemcy – wszystko co musisz wiedzieć o pracy opiekunki w Niemczech!

Społeczeństwa wielu europejskich krajów starzeją się w bardzo szybkim tempie. Główny efekt tego procesu to coraz większa liczba osób zaawansowanych wiekowo, które często przekraczają barierę 80 lat. Jest to wyzwanie, nie tylko dla systemu emerytalnego oraz systemu ochrony zdrowia, ale także dla całego społeczeństwa. Wielu seniorów, w wyniku wszelkiego rodzaju urazów lub chorób, traci zdolność do samodzielnego funkcjonowania. W takim przypadku zdane są one na pomoc rodziny. Jednak nie jest to takie oczywiste jak na przykład w Polsce, gdzie więzy rodzinne są ciągle bardziej ścisłe niż ma to miejsce w przypadku Europy Zachodniej, czy USA. Dochodzi do tego kwestia mobilności niemieckiego społeczeństwa. Często jest tak, że rodzina seniora mieszka na drugim końcu kraju, gdzie wyjechała w poszukiwaniu lepszej pracy. W takich sytuacjach zajęcie się seniorem przez jego krewnych staje się kwestią problematyczną. W takim wypadku do akcji wkracza opiekunka osób starszych Niemcy, która mieszkając z seniorem pomaga mu w codziennym funkcjonowaniu. Opieka w Niemczech jest bardzo rozwinięta i obejmuje setki tysięcy, a nawet miliony zaangażowanych w nią osób. Oczywiście opieka nad osobami starszymi w Niemczech, to nie tylko praca dla opiekunek, ale także mnóstwo innych stanowisk, mniej lub bardziej związanych z tą branżą. My w poniższym artykule skupiamy się oczywiście w największym stopniu na pracy opiekunki seniora, która bardzo często jest głównym aktorem branży opieki w Niemczech. Postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania związane z wyjazdem do Niemiec i pracą jako opiekunka seniora. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że pytań jest sporo i wątpliwości każdego z osobna należy traktować indywidualnie. Dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą w sposób, który najbardziej odpowiada państwa potrzebom. Wszelkie dane kontaktowe dla osób zainteresowanych pracą w opiece w Niemczech znajdziecie państwo na stronie kontakt.

Opieka Niemcy - Praca opiekunki w Niemczech

Praca opiekunek w Niemczech, szczególnie tych pochodzących z Polski, jest bardzo ceniona. Można śmiało powiedzieć, że opiekunka osób starszych z naszego kraju stała się w Niemczech wręcz synonimem dobrej opiekunki do osób starszych. Nic w tym dziwnego, bowiem praca opiekunki Niemcy, wymaga z jednej strony empatii i otwartości na drugiego człowieka, natomiast z drugiej gotowości do ciężkiej pracy i pewnej odporności psychicznej. Nasze opiekunki do Niemiec doskonale łączą w sobie obie te cechy. Zapotrzebowanie na polskie opiekunki rośnie także w wyniku procesów demograficznych jakie od dawna mają miejsce u naszego zachodniego sąsiada. Z roku na rok w wiek senioralny wkraczają kolejne rzesze niemieckich emerytów. Ten proces będzie trwał jeszcze przez wiele lat, bowiem na swoje zasłużone emerytury zaczyna przechodzić pokolenie powojennego wyżu demograficznego. Już dziś mówi się, że w Niemczech brakuje ponad 200 tysięcy opiekunek seniora, a za kilka lat ta liczba może się nawet podwoić. Na tej podstawie można śmiało przyjąć, że opiekunka osoby starszej w Niemczech, to zawód przyszłości, a osoby które go wykonują jeszcze długo mogą mieć pewność zatrudnienia i coraz lepszych wynagrodzeń. Można wyrazić tylko życzenie aby także opiekunki osób starszych, które opiekują się polskimi seniorami w naszym kraju mogły kiedyś liczyć na tak dobre warunki pracy, jakie mają zapewnione panie decydujące się na pracę w Niemczech. Na razie rozdźwięk między tymi dwoma rynkami pracy jest ogromny, co może poniekąd dziwić, bowiem polskie społeczeństwo także bardzo szybko się starzeje i z roku na rok lawinowo rośnie liczba seniorów, którzy potrzebują opieki opiekunek lub opiekunów. Miejmy nadzieję, że najbliższe lata spowodują rozwój polskiego sektora opieki i co za tym idzie poprawę warunków pracy w branży. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego polskie opiekunki są tak rozchwytywane w Niemczech przeczytaj ten artykuł.

Opieka Niemcy: Opiekunka osoby starszej vs opiekun osób starszych

Kiedy mowa o pracy w branży opieki w Niemczech, to praktycznie przez cały czas piszemy w formie żeńskiej, wielokrotnie używając takich wyrażeń jak m.in. opiekunki w Niemczech, opiekunka do osoby starszej, praca opiekunka Niemcy, opiekunki Niemcy, itp. Czy oznacza to, że praca w opiece Niemcy to wyłączna domena kobiet i mężczyzna nie ma czego tam szukać? Bynajmniej, opiekun osoby starszej także z powodzeniem może szukać oferty pracy w Niemczech. Oczywiście zapotrzebowanie na panów nie jest tak wysokie, jak na panie, ale na pewno wszyscy chętni posiadający odpowiednie kwalifikacje znajdą swoje miejsce na niemieckim rynku pracy. Jest to aktualne szczególnie teraz gdy opiekunek i opiekunów jest zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania i coraz mniej istotne staje się jakiej płci będzie opiekun, a coraz bardziej istotne, to jakie ma on kompetencje. Szczególnie duża szansa na pracę dla opiekuna osób starszych istnieje w przypadku seniorów, u których waga ciała przekracza wartości przeciętne, a do tego konieczne jest częste przenoszenie, podnoszenie i inne czynności wymagające użycia większej siły fizycznej. Z oczywistych względów, w takich przypadkach, zdecydowanie bardziej sprawdzi się opiekun osób starszych. Czasami w grę wchodzą osobiste preferencje seniora lub jego rodziny, którzy mogą życzyć sobie aby opiekunem był mężczyzna. Więcej informacji na temat pracy w roli opiekuna osób starszych w Niemczech znajdziesz w naszym artykule na ten temat.

Opieka Niemcy - Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo

Praca opiekunki to z reguły stałe zlecenia powtarzane w cyklach 6-8 tygodniowych przez cały rok kalendarzowy. Po każdym takim zleceniu następuję zjazd do kraju, a na szteli melduje się nowa opiekunka, która przejmuje seniora lub seniorkę. Następnie następuje kolejna wymiana. Jednak oprócz tego schematu znane są przykłady kiedy opiekunka seniora w Niemczech pracuje praktycznie cały rok, zjeżdżając do Polski tylko na szczególne okazje lub wakacje. Najczęściej ma to miejsce w przypadku gdy dana opiekunka seniora ma jedynie luźne powiązania z Polską i nic jej nie trzyma na miejscu w kraju np. dzieci, mąż, rodzina lub inne obowiązki. Na drugim biegunie znajdują się opiekunki seniora, które przyjeżdżają często do pracy w Niemczech w trybie awaryjnym i są tak zwanymi opiekunkami na zastępstwo. Dzieje się tak najczęściej gdy z jakichś względów obecna na szteli opiekunka musi natychmiastowo zjechać do Polski lub gdy wyjazd opiekunki do Niemiec zostaje odwołany. W takich przypadkach bardzo szybko trzeba znaleźć opiekunkę do pracy w Niemczech od zaraz, która przyjedzie na zastępstwo i zajmie dany wakat. Takie zlecenia często są dobrą okazją dla opiekunek bez znajomości języka niemieckiego oraz bez większego doświadczenia w opiece seniora. Presja czasu sprawia, że zlecenie w opiece przypada opiekunce, która w danej chwili jest dyspozycyjna i chętna do wyjazdu do pracy w Niemczech. Tak więc szanse na wyjazd mają mniej wykwalifikowane osoby. Dość popularnym zjawiskiem jest także wyjazd do opieki Niemczech nauczycieli np. języka niemieckiego, którzy wykorzystują przerwę wakacyjną na podreperowanie swojego budżetu domowego. Pensje polskich belfrów nie należą do najwyższych i nawet jednorazowy wyjazd w roku na te 6-8 tygodni to ogromny zastrzyk gotówki dla rodzinnych finansów. Tutaj przeczytasz więcej na temat pracy opiekunki od zaraz.

Opieka Niemcy - Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

To ile zarabia opiekunka w Niemczech jest jednym z najczęstszych pytań jakie zadają osoby chętne do wyjazdu do opieki w Niemczech. Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie płaca jest głównym motywatorem do podjęcia pracy, tym bardziej za granicą. Na szczęście kwestia zarobków opiekunek seniora w Niemczech nie jest osnuta mgłą tajemnicy, jak ma to często miejsce w przypadku innych zawodów, gdzie aby dowiedzieć się na jaką pensję możemy liczyć na danym stanowisku, musimy przejść cały proces rekrutacyjny. Na szczęście branża opieki w Niemczech jest bardzo przejrzysta i już na etapie czytania ogłoszenia o pracę wiemy jaka kwota jest oferowana. Opiekunka za granicą, a w tym konkretnym przypadku w Niemczech, może liczyć na całkiem pokaźne dochody. Szczególnie gdy porównamy je z zarobkami jakie proponowane są w naszym kraju. Doświadczona i znająca język niemiecki opiekunka seniora może liczyć na zarobki dochodzące nawet do ponad 2000 euro netto na miesiąc. Oczywiście średnie zarobki są niższe i oscylują w okolicach 1700 euro netto za miesiąc pracy na szteli. Dużo zależy także od zakresu opieki jaki musi świadczyć opiekunkę dla seniora oraz od regionu Niemiec w jakim pracuje. Mówiąc o zarobkach opiekunek w Niemczech należy podkreślić, że praca na tym stanowisku w Niemczech wiąże się także z innymi przywilejami. Jednym z nich jest bezpłatne zakwaterowanie na szteli oraz wyżywienie, które zapewnia senior lub jego rodzina. Dobre firmy opiekuńcze działające w Niemczech zapewniają swoim opiekunkom także darmowy transport na miejsce zlecenia oraz opiekę konsultantów i całodobowe infolinie służące pomocą. Jak więc widać opieka seniora w Niemczech to zawód, gdzie można liczyć na spore zarobki. Kolejna pozytywna kwestia, która dotyczy plusów pracy w niemieckiej opiece, to wszelkiego rodzaju premie i bonusy oferowane zarówno przez agencje opiekunek, jak i same rodziny. W przypadku premii, jakie można otrzymać od firm z branży opieki seniora, to najpopularniejsze są te dotyczące pracy w okresie wakacyjnym oraz pracy podczas świąt Wielkiej Nocy oraz Bożego Narodzenia i Sylwestra. Część pań pracujących w opiece nie chce podejmować zleceń w wyżej wymienionych okresach, tak więc agencje oraz rodziny seniorów oferują specjalne premie i bonusy w wysokości do kilkuset euro netto, aby zachęcić opiekunki do pozostania w tym terminie na szteli. Więcej na temat zarobków polskich opiekunek na terenie Niemiec przeczytasz tutaj.

Praca Niemcy - opieka w polskiej rodzinie

Dużą popularnością, wśród pań chcących podjąć swoją pierwszą pracę w opiece w Niemczech, cieszą się wyjazdy do pracy w polskiej rodzinie. Chodzi tutaj głównie o opiekunki seniora, które nie władają jeszcze językiem niemieckim na tyle aby podjąć się samodzielnej pracy z niemiecką rodziną, gdzie językiem komunikacji jest niemiecki. Kolejnym, oprócz językowego, plusem pracy w polskiej rodzinie jest tak zwana bliskość kulturowa, która sprawia że opiekunka nie czuje się tak wyobcowana, jak ma to miejsce podczas pierwszych wyjazdów do niemieckich rodzin. Dotyczy to szczególnie opiekunek, które do tej pory miały niewielką styczność z Niemcami – ich językiem, obyczajami i ogólnie kulturą. Sprawowanie opieki w polskiej rodzinie z pewnością pomaga w przełamaniu pierwszych lodów podczas pobytu w obcym kraju. Jednak z drugiej strony, zlecenia w polskiej rodzinie, mają pewne minusy. Głównym z nich jest to, że pracując z Polakami nie mamy zbyt dużego kontaktu z językiem niemieckim, co przekłada się na brak postępów w nauce tego języka. Trzeba także zaznaczyć, że liczba ofert pracy w opiece nad osobami starszymi w polskich rodzinach mieszkających w Niemczech należą do rzadkości mimo, że kraj ten od wieków jest miejscem docelowym licznej polskiej emigracji. Jednak osoby, które wyjechały do Niemiec w wieku dziecięcym na starość najczęściej nie posługują się już językiem polskim w takim stopniu aby swobodnie komunikować się z polską opiekunką. Poza tym nawet jeśli senior włada językiem polskim, to często jego rodzina już nie posiada takich umiejętności, a kontakt z nią jest równie ważny jak z samym podopiecznym.

Opieka Niemcy - Dobra sztela – czym jest?

Dla osób spoza branży opieki seniora w Niemczech tytułowe określenie może wydawać się dziwne i nie do końca zrozumiałe. Jednak ci związani z branżą opieki w Niemczech wiedzą, że jest to popularne określenie używane przez doświadczone opiekunki z Polski i oznacza nic innego jak miejsce wykonywania zlecenia, czyli miejsce opieki nad seniorem w Niemczech. Najczęściej jest to mieszkanie lub dom, w którym senior mieszka sam lub ze swoją rodziną. W takim przypadku opiekunka przyjeżdżająca z Polski otrzymuje swój własny kąt, który będzie jej nowym domem na czas pobytu w Niemczech. Oczywiście nie każda Sztela jest dobra. Aby zasłużyć na taki przydomek musi ona spełnić kilka warunków, takich jak między innymi: atrakcyjne zarobki, dobre warunki bytowe, co najmniej poprawne relacje z seniorem oraz jego rodziną. Tak więc w skrócie Dobra Sztela, to dobre miejsce pracy w opiece w Niemczech. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule na naszym blogu.

Opieka Niemcy - Agencje opiekunek osób starszych

Wśród osób, mniej lub bardziej związanych z branżą pracy w opiece w Niemczech narosło wiele mitów i legend odnośnie roli jaką pełni agencja opiekunek osób starszych. Oczywiście w wielu przypadkach jest to tak zwana zła sława. Jednak taki obraz nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, a na pewno nie w przypadku agencji Veritas Opieka, która od lat oferuje pracę w Niemczech dla opiekunek. Nie ma też co ukrywać, że agencja opiekunek, taka jak Veritas Opieka, jest pośrednikiem między niemiecką rodziną, a opiekunką seniora z Polski, która szuka pracy w opiece w Niemczech. Dzięki współpracy z agencją opiekunka za granicąmoże czuć się pewnie i jest zaopiekowana. Ma podpisaną umowę w języku polskim, ubezpieczenie, zapewnioną opiekę konsultanta oraz darmowy transport na miejsce zlecenia i późniejszy powrót do kraju. Dzięki temu praca jako opiekunka w Niemczech może przebiegać sprawnie bez zbędnych rozpraszaczy uwagi. Ważne jest jednak aby wybór agencji opiekunek do osób starszych był przemyślany i poprzedzony sprawdzeniem głównych faktów o samej firmie. Nie jest tez prawdą, że korzystanie z oferty agencji opiekunek seniora w Niemczech wiąże się z otrzymywaniem niższej pensji niż miałoby to miejsce bez ich pośrednictwa. Wystarczy przejrzeć internet żeby zobaczyć, że tak zwane prywatne oferty pracy w opiece w Niemczech nie oferują wcale wyższych zarobków niż ma to miejsce w przypadku znanych agencji i firm opieki w Niemczech. Ba, często takie oferty od prywatnych rodzin są znacznie niższe i do tego nie ma tam umowy w języku polskim oraz innych udogodnień oferowanych przez profesjonalne agencje opiekunek osób starszych. Dobre rady na temat tego jak znaleźć i wybrać dobrą agencję dla opiekunek osób starszych w Niemczech przeczytasz tutaj.

Opiekunka Niemcy - Obowiązki opiekunki osób starszych

Osoby, które jeszcze nie mają doświadczenia w pracy w opiece w Niemczech często pytają jakie obowiązki dla opiekunki do osób starszych niesie ze sobą opieka dla seniora. Wszystko zależy tak naprawdę od stanu zdrowia seniora i jego zapotrzebowania na opiekę. W przypadku osób w pełni samodzielnych zakres czynności jakie musi wykonywać opiekunka jest niewielki i właściwie polega na asystowaniu seniorowi w jego codziennym życiu, spędzaniu czasu wolnego oraz lekkiej pomocy przy wykonywaniu zakupów, czy dbaniu o siebie i swoje mieszkanie, dom lub ogród. Sytuacja zmienia się jeśli senior jest mniej samodzielny lub wręcz unieruchomiony w łóżku. Opieka nad chorym leżącym w łóżku jest zdecydowanie bardziej wymagająca dla opiekunki. Wtedy potrzebna jest bardziej kompleksowa pomoc, obejmująca takie sprawy, jak między innymi: higiena osób starszych, przyjmowania posiłków, lekarstw, ubieranie się, gotowanie. Oczywiście obowiązki opiekunki seniora znane są przed wyjazdem na sztelę i są jasno określone w umowie podpisywanej z agencją opiekunek osób starszych. Nie ma mowy o jechaniu w ciemno i zaskoczeniu stanem w jakim znajduje się senior. Tutaj przeczytasz o tym jakie wymagania powinna spełniać kandydatka na opiekunkę osób starszych.

Opieka Niemcy: Niemiecki dla opiekunek

Jedną z najbardziej problematycznych kwestii w opiece w Niemczech jest kwestia znajomości języka niemieckiego. Sprawa jest niejednoznaczna. Najlepsze agencje opiekunek do osób starszych wymagają aby kandydatki na opiekunki do pracy w opiece Niemcy znały ten język w stopniu co najmniej komunikatywnym, tak aby bez problemu dogadać się zarówno z seniorem, jak i jego rodziną. Przy czym trzeba tu zaznaczyć, że nie chodzi o posiadanie certyfikatów językowych z renomowanych szkół języków obcych, czy instytutów. Liczy się praktyczna znajomość języka niemieckiego, dzięki któremu opiekunka w Niemczech będzie mogła swobodnie radzić sobie z wyzwaniami jakie stawia zarówno praca w opiece Niemcy, jak i codzienne funkcjonowania w obcym kraju. Często od poziomu znajomości jezyka niemieckiego uzależnione są zarobki opiekunki. Te posiadające najwyższe kompetencje językowe oraz doświadczenie w opiece mogą wręcz przebierać w ofertach i to one częstokroć same wybierają spośród kilku chętnych rodzin, tę u której będą pracować. Jednak nawet osoby nie znające jeszcze języka naszych zachodnich sąsiadów mają pewne szanse na znalezienie pracy w opiece nad starszymi. Trzeba jednak zaznaczyć, że takich ofert jest zdecydowanie mniej i są one często związane z opieką u polskiej rodziny, opieką na zastępstwo, czy pracą jako opiekunka skoczek. Ma to swoje plusy, jednak kobiety chcące pracować na stałe w Niemczech jako opiekunki osób starszych powinny zabrać się za naukę języka niemieckiego, która da im pewność i stałość zatrudnienia. Na początek dobrze jest poznać chociaż podstawowe zwroty.

Wyjazdy Niemcy opieka

Wyjazdy do opieki w Niemczech prowadzone przez firmy opiekuńcze, takie jak Veritas Opieka, od samego początku prowadzone są w sposób przemyślany. Po przejściu procesu rekrutacyjnego opiekunka do seniora podpisuje umowę w języku polskim, gdzie określone są wszystkie główne aspekty jej pracy na szteli, począwszy od wysokości zarobków, a na zakresie obowiązków skończywszy. Oczywiście ustalane są także terminy przyjazdu na teren Niemiec, oraz późniejszego powrotu do kraju. Jak odbywa się sam transfer z Polski do Niemiec? Firmy opiekuńcze działające w Niemczech, takie jak Veritas Opieka, przejmują na siebie cały wysiłek organizacyjny oraz wszelkie koszty związane z transportem opiekunki osoby starszej na miejsce zlecenia. Najczęściej wygląda to tak, że kobieta jadąca do pracy w Niemczech stawia się w umówionym miejscu, o umówionym czasie i wsiada do podstawianego przez agencję busa, który wiezie ją prosto na miejsce wykonywania zlecenia. Oczywiście nie jest to żadne przymus. Opiekunki seniora, które preferują przemieszczanie się własnym autem mogą spokojnie jechać samodzielnie. W takim przypadku opiekunka może często liczyć na jednorazowe premie na poczet kosztów dojazdu.

Praca w opiece Niemcy - Praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy w opiece Niemcy, od dawien dawna zalewają wszelkiego rodzaju grupy na social mediach oraz portale oferujące pracę dla kobiet w Niemczech. Nie oznacza to jednak, że nie należy zachować pewnej czujności i aplikować na wszystkie oferty pracy dla opiekunek w Niemczech jakie znajdziemy. Warto zachować umiar i rozsądek oraz wcześniej zrobić wstępny research dotyczący danej agencji opiekunek osób starszych. Warto sprawdzić czy dana agencja opiekunek seniora działa na rynku od dawna i czy ma dobre opinie wśród opiekunek seniora, które już skorzystały z jej pośrednictwa przy wyjeździe do pracy w Niemczech. Dobrych ofert pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech warto szukać bezpośrednio na stronach najlepszych agencji opiekunek do osób starszych, takich jak na przykład Veritas Opieka.

Opieka Niemcy oferty

Oferty pracy w opiece Niemcy, publikowane na stronie internetowej Veritas Opieka, zawierają wszystkie informacje jakie potrzebne są opiekunce seniora do podjęcia decyzji o rozpoczęciu pracy na terenie Niemiec. Jasno określone jest kto szuka opiekunki, czy jest to mężczyzna, kobieta, a może para. Uczciwie opisuje się także jaki stan zdrowia ma przyszły podopieczny, a co za tym idzie z góry wiadomo ile pracy dana opiekunka seniora będzie musiała włożyć w opiekę nad takim podopiecznym. Wszelkie niedomagania seniora, typu brak możliwości samodzielnego przemieszczania się, inkontynencja, choroby wieku starczego np. Demencja, czy Alzheimer itp. sprawiają, że praca opiekunki w Niemczech jest cięższa i bardziej wymagająca. Oczywiście w przypadku takich wymogów idzie także za tym wyższe wynagrodzenie, które także podawane jest zawsze w każdej ofercie pracy w opiece Niemcy. Kolejna kwestia to miejsce wykonywania zlecenia, tak aby opiekunka do osoby starszej mogła od razu zdecydować czy praca opiekunki w tym regionie Niemiec ją w ogóle interesuje. Oprócz tego oferty pracy w opiece Niemcy zawierają datę wyjazdu na sztelę i przewidywany czas takiego zlecenia – jest to z reguły 6-8 tygodni pracy, po której następuje zjazd do kraju. Każda oferta pracy w opiece Niemcy zawiera także wiek podopiecznego oraz jego wagę. Są to informacje, które z jednej strony w przypadku wieku, pomagają opiekunce seniora przygotować się mentalnie, natomiast z drugiej strony w przypadku wagi, dają jej pogląd na to, czy w danej pracy będzie dużo wyzwań fizycznych związanych z dźwiganiem podopiecznego. Często w przypadkach gdy senior jest ciężki i wymagane jest jego przenoszenie, rodzina szuka do pomocy opiekuna osoby starszej. Zazwyczaj w każdej ofercie pracy dla opiekunek określone jest z góry jakiej płci powinien być idealny opiekun seniora. W niektórych ofertach pracy w opiece Niemcy spisane są wymagania dodatkowe, takie jak chociażby brak możliwości palenia papierosów przez opiekunkę do osoby starszej, czy konieczność posiadania prawa jazdy kategorii B, bowiem rodzina zamierza udostępnić jej rodzinne auto do robienia zakupów, czy transportowania seniora do lekarza. Często oferty pracy dla opiekunek seniora w Niemczech zawierają także wymagany poziom znajomości języka niemieckiego.

Praca opieka Niemcy

Praca w opiece Niemcy niesie ze sobą zarówno przeróżne benefity, jak i wymagania, które trzeba spełnić aby móc pracować w tej branży. Poniżej omówimy główne z nich. Zacznijmy od wymogów stawianych osobom chętnych do podjęcia pracy w opiece Niemcy. Pierwsza sprawa to znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym w miarę swobodną komunikację, zarówno z samym seniorem, jak i jego rodziną, czy osobami postronnymi. Oczywiście znajomość języka ułatwia nie tylko pracę opiekunki w Niemczech, ale także zwykłe życie: robienie zakupów, wizyty w urzędach, czy u lekarza. Dlatego zawsze warto znać język, a czym wyższy jest jego poziom, tym na lepsze oferty pracy w opiece Niemcy może liczyć opiekunka seniora. Jednak trzeba zaznaczyć, że nie chodzi tu o zdobywanie certyfikatów, nawet znanych szkół czy instytutów językowych, lecz o praktyczną umiejętność korzystania z języka i sprawne komunikowanie się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. W Veritas Opieka istnieje specjalna infolinia, która pomaga opiekunkom seniora pracującym w opiece Niemcy w kwestiach związanych z zawiłościami językowymi. Dzięki takiej pomocy poradzisz sobie z wieloma, nawet bardziej skomplikowanymi, sprawami wymagającymi zaawansowanej znajomości języka niemieckiego.
Kolejna ważna kwestia dotycząca wymogów dla chętnych do wyjazdu na sztelę, to posiadanie doświadczenia w pracy w opiece. Nie musi być to konieczne doświadczenie zdobyte podczas pracy w opiece Niemcy. Liczą się wszystkie tego typu doświadczenia, które dotyczyły sprawowania opieki nad osobami starszymi. Tak więc do tego okresu zaliczyć można zarówno opiekę nad swoimi dziadkami, rodzicami, jak również lata pracy w służbie zdrowia jako np. pielęgniarka, czy opiekun medyczny. Ważne aby dzięki posiadanemu doświadczeniu nie zostać zaskoczonym przez przeróżne niespodziewane sytuacje jakich przecież pełno każdego dnia podczas pracy w opiece Niemcy. Podopieczni, z którymi pracuje opiekunka mają różny poziom sprawności fizycznej i umysłowej, a co za tym idzie opieka nad nimi wymaga różnego stopnia przygotowania i otwartości.
Oprócz tych dwóch głównych wymogów, jakie są nie do przeskoczenia dla wszystkich chętnych do pracy w opiece Niemcy, są jeszcze różne pomniejsze. Jednak często są one uzależnione od indywidualnych potrzeb danej rodziny. Do najczęściej spotykanych należy wymóg posiadania przez opiekunkę prawa jazdy kategorii B, bowiem rodzina zamierza przekazać jej auto.
Oczywiście zawsze mile widziane są umiejętności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, takie jak chociażby: sprzątanie, gotowanie, czy opieka nad kwiatami lub przydomowym ogrodem. Jak więc widać praca w opiece Niemcy nie stawia zbyt wysokich i zaporowych wymagań opiekunkom chętnych do wyjazdu do pracy w Niemczech.

Praca opiekunka Niemcy

Skoro powyżej napisaliśmy już o wymaganiach jakie stawia się opiekunkom w Niemczech, to czas na przyjemniejszą część. Teraz dokładnie objaśnimy na jakie benefity może liczyć opiekunka po podjęciu pracy w Niemczech. Główny czynnik to oczywiście wynagrodzenie miesięczne jakie za swoja pracę w opiece Niemcy może liczyć opiekunka seniora. Widełki płacowe oferowane w pracy opiekunka Niemcy są naprawdę szerokie, jednak my zajmiemy się tylko ofertami pracy jakie oferuje agencja Veritas Opieka. Średnia płaca netto oferowana w tej firmie opieki nad osobami starszymi w Niemczech to około 1700 euro netto. Trzeba pamiętać, że jest to płaca miesięczna, tymczasem pojedyncze zlecenie opiekuńcze dla opiekunki w Niemczech trwa zazwyczaj od 6 do 8 tygodni, po czym następuje zjazd do kraju. Opuszczone miejsce pracy zajmuje opiekunka na zastępstwo, która zostanie na miejscu przez taki sam okres. Oczywiście w każdej ofercie pracy na samym początku określone jest na jaką kwotę może liczyć opiekunka.
Kolejnym plusem pracy opiekunki Niemcy jest możliwość otrzymania premii i bonusów. Najczęściej związane są one na przykład z podjęciem się pracy w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Wielkiej Nocy, czy podczas wakacji. Opiekunki mniej chętnie jeżdżą w wyżej wymienionych okresach, więc niemieckie rodziny oraz agencje opiekunek do osób starszych muszą je jakoś zachęcić do podjęcia pracy w opiece Niemcy w wyżej wymienionych terminach. Jak wysokie są te premie? W przypadku Veritas Opieka jest to zazwyczaj około 300 euro netto za przepracowanie całego okresu.
Czasami opiekunka otrzymuje swego rodzaju bonus od rodziny w przypadku, gdy zgodzi się na wykonywanie dodatkowych obowiązków, które nie były określone w umowie np. opieka nad ogrodem, czy zwierzętami domowymi.
Kolejnym plusem pracy opiekunki w Niemczech jest bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie na tak zwanej szteli. Jak to wygląda w praktyce? Po prostu opiekunka seniora mieszka w jego mieszkaniu lub domu mając do dyspozycji własną przestrzeń mieszkalną z dostępem do m.in. internetu. Podobnie jest z wyżywieniem. W wielu przypadkach do obowiązków opiekunki osoby starszej w Niemczech należy przygotowywanie posiłków dla seniorki lub seniora. Przy okazji można przygotować także coś dla siebie, korzystając z dostępnych w domu produktów. Jest to ogromna ulga dla budżetu opiekunki pracującej w Niemczech. Osoby pracujące w innych zawodach w Niemczech muszą opłacać koszty zakwaterowania i wyżywienia z własnej kieszeni, co oczywiście mocno uszczupla ich miesięczne zarobki. W przypadku pracy w Niemczech w opiece, całość, lub prawie całość zarobionej przez opiekunkę kwoty może być odłożona na koncie lub przesłana rodzinie w Polsce.
Jednak to nie koniec dobrych wieści. Opiekunka do osoby starszej zatrudniona za pośrednictwem agencji opiekunek osób starszych Veritas Opieka, może liczyć na bezpłatny transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Transport organizowany jest przez agencję, która jest właścicielem busów kursujących na trasie Polska-Niemcy. Kursy zaplanowane są tak aby opiekunka miała jak najszybszy transport z miejsca zamieszkania w Polsce na miejsce pracy w Niemczech. Oczywiście możliwy jest także przyjazd własnym autem, pociągiem, czy przylot samolotem. Wszystko zależy od możliwości i potrzeb danej opiekunki oraz seniora i jego rodziny. Szczegóły transportu na sztelę omawiane są nie tylko z opiekunką ale także z rodziną seniora.

Praca w Niemczech opieka

Mamy nadzieję, że w powyższym tekście udało się nam szczegółowo wyjaśnić na czym polega praca w niemieckiej opiece. Praca ta na pewno nie jest łatwa, ani pod względem fizycznym, ani psychicznym. Schorowani seniorzy mogą być trudnym i wymagającym podopiecznym. Jednak wie o tym każdy kto miał okazję pracy w branży około medycznej w ścisłym kontakcie z pacjentami. W tego typu pracy trzeba mieć tak zwaną grubą skórę i nie przyjmować do siebie wszystkiego co zobaczymy i usłyszymy. Oczywiście to tylko jedna strona medalu, bowiem wielu podopiecznych jest wdzięczna opiekunkom do osób starszych, że się nimi zajmują na co dzień i dbają o ich dobrostan. Potrafią tą wdzięczność wyrazić na wiele sposobów. W takich chwilach każda opiekunka pracująca w Niemczech czuje się mocno doceniona, co często jest dla niej większą zapłatą niż wynagrodzenie przelewane na jej konto. Wiele osób pracujących przez lata w opiece w Niemczech, tak bardzo zżywa się ze swoimi podopiecznymi, że stają się wręcz członkami ich rodzin uczestnicząc potem we wszelkiego rodzaju spotkaniach rodzinnych, świętach i uroczystościach, a nawet odwiedzając się nawzajem w Polsce i Niemczech.
Ważnym elementem pracy w opiece w Niemczech jest to, że jest to jedna z bardziej przyszłościowych branż o jakiej można pomyśleć. Czy chcemy tego, czy nie, to starzenie społeczeństw następuje z roku na rok i liczba osób w podeszłym wieku rośnie bardzo szybko. Oznacza to, że w samych Niemczech w kolejnych 5-10 latach przybędzie kolejnych kilkaset tysięcy seniorów, którzy będą potrzebowali opieki opiekunki osoby starszej. Dla opiekunek w Niemczech to szansa na jeszcze wyższe zarobki oraz jeszcze wyższy prestiż ich pracy, która już dzisiaj jest wysoko oceniana przez niemieckich seniorów.
Nie pozostaje nam więc nic innego jak jeszcze raz zachęcić państwa do aplikowania na oferty pracy w opiece w Niemczech, które pojawiają się na stronach naszej agencji opiekunek osób starszych Veritas Opieka. Życzymy powodzenia i odnalezienia swojej dobrej szteli na lata!

Praca opieka Niemcy – podsumowanie

Dla tych którzy marzą o pracy w opiece Niemcy jako opiekunka osób starszych, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie zawierające skondensowaną wiedzę na temat zalet oraz wymogów stawianych w pracy opiekunki w Niemczech. Dzięki temu szybko i sprawnie dotrzesz do interesujących cię informacji na temat ofert pracy w niemieckiej opiece.
W poniższych akapitach dowiesz się, między innymi o:

 • wymogach formalnych i nieformalnych stawianym kandydatkom na opiekunkę osób starszych w Niemczech,
 • poziomie języka niemieckiego, jaki trzeba mieć, aby z powodzeniem opiekować się osobami starszymi w Niemczech,
 • długości oraz typowi doświadczenia wymaganego do podjęcia pracy w niemieckiej opiece,
 • zarobkach opiekunki do osoby starszej w Niemczech,
 • premiach dla opiekunek osób starszych w Niemczech,
 • pozafinansowych benefitach na jakie może liczyć opiekunka osoby starszej w Niemczech,
 • miejscach gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy w opiece w Niemczech,
 • tym co zawiera każda oferta pracy w opiece Niemcy,
 • tym jak łatwo i bezstresowo wyjechać do pracy w opiece Niemcy z agencją opiekunek osób starszych w Niemczech.

Praca opiekunka Niemcy – Wymogi

Praca w większości branż to nie tylko prawa i przywileje, ale także wymogi jakie trzeba spełnić aby zakwalifikować się do jej wykonywania i później odnosić sukcesy. Nie inaczej jest w przypadku opieki Niemcy. Na pewno dobrą informacją jest to, że nie ma w tej branży formalnych wymogów, które byłyby konieczne do spełnienia aby wejść do zawodu opiekunki seniora. Dzięki temu zawód ten jest bardzo inkluzywny, co sprawia, że praca w opiece w Niemczech jest na wyciągnięcie ręki dla prawie wszystkich chętnych, niezależnie od ich wieku oraz wykształcenia. Jednak nie oznacza to, że brak jest tu jakichkolwiek wymagań. Aby z powodzeniem pracować jako opiekunka osoby starszej w Niemczech należy:

 • znać język niemiecki na poziomie minimum komunikatywnym, tak aby bez problemu porozumieć się zarówno z seniorem, jak i wszelkimi osobami trzecimi,
 • posiadać doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, które zdobyliśmy albo podczas pracy w branży opieki, medycznej itp., albo po prostu podczas sprawowania opieki nad swoimi bliskimi np. dziadkami, czy rodzicami,
 • posiadać umiejętności prowadzenia gospodarstwa domowego, w szczególności umiejętność: prania, gotowania, pieczenia, zajmowania się roślinami czy zwierzętami,
 • prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy sytuacja wymaga transportu seniora lub robienia zakupów.

Praca w Niemczech opieka – Zarobki i benefity

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech należy do zawodów, które dla opiekunek i opiekunów seniora z Polski są bardzo opłacalne. Jest to szczególnie widoczne gdy porównamy zarobki na jakie może liczyć opiekun do osoby starszej w Polsce, a na ile ten sam opiekun seniora w Niemczech. W pierwszym przypadku są to kwoty kręcące się w okolicach polskiej płacy minimalnej, a więc poniżej 3 tys. zł netto na miesiąc. Natomiast opiekunka osoby starszej pracująca w Niemczech i wyjeżdżająca na sztelę za pośrednictwem firmy Veritas Opieka może liczyć na takie wynagrodzenia i benefity:

 • średnia płaca w praca opieka Niemcy oscyluje w okolicach 1700 euro netto na miesiąc,
 • najlepsze zlecenia opieki w Niemczech oferują kwoty powyżej 2000 euro netto na miesiąc,
 • premie wakacyjne, świąteczne w kwocie około 300-350 euro netto,
 • darmowe zakwaterowanie w mieszkaniu albo domu seniora,
 • bezpłatne wyżywienie, którego koszty pokrywa senior lub jego rodzina,
 • ubezpieczenie ZUS,
 • ubezpieczenie zdrowotne w PZU,
 • bezpłatny transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Jest on zapewniany przez agencje Veritas Opieka,
 • możliwość podróżowania po różnych zakątkach Niemiec,
 • kontakt z językiem niemieckiemu, który pomaga poprawić poziom znajomości tego języka, co z pewnością potem pomaga w znajdowaniu coraz lepszych zleceń w Niemczech lub dobrej pracy w Polsce.

Praca w opiece Niemcy – Oferty pracy

Jeśli już wiemy jakie są wymogi stawiane opiekunkom osób starszych oraz na jakie zarobki i benefity mogą one liczyć na terenie Niemiec, to czas przyjrzeć się temu, jak i gdzie szukać dobrych ofert pracy w opiece Niemcy. Oferty pracy w opiece Niemcy możemy znaleźć m.in. na:

 • stronach agencji opiekunek osób starszych w Niemczech,
 • portalach agregujących oferty pracy dla opiekunek osób starszych. Oferty te pochodzą z wielu różnych agencji opiekunek i są wstępnie sprawdzane przez dany portal, tak aby odsiać te pochodzące od niewiarygodne firmy,
 • wszelkiego rodzaju kanałach social media i grupach na social media np. Facebook,
 • forach internetowych dedykowanych opiekunkom osób starszych w Niemczech,
 • stronach internetowych oferujących pracę w Polsce i za granicą.

Ważne abyśmy potrafili dobrze wybrać i korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł ofert pracy w opiece Niemcy. Dobrą ofertę pracy można poznać po tym, że zawiera te elementy:

 • jasne określenie kto jest pośrednikiem oferującym daną ofertę pracy,
 • jasno podane wynagrodzenie,
 • czas wyjazdu i długość trwania zlecenia,
 • zapewnienie umowy w języku polskim,
 • jasne określenie miejsca wykonywania zlecenia,
 • szczegółowo opisane do kogo jedziemy – wiek, waga, lokalizacja, stopień sprawności itp.

W przypadku gdy takich informacji nie ma lub są one opisane niejasno, to powinna zapalić się nam czerwona lampka, bo być może ktoś chce nas oszukać. Dlatego zachęcamy do korzystana tylko z ofert pracy bezpośrednio publikowanych przez najlepsze agencje opiekunek osób starszych, takie jak np. Veritas Opieka.